Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 195 of 244 FirstFirst ... 95 145 185 193 194 195 196 197 205 ... LastLast
Results 3,881 to 3,900 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3881 SP
    Member Mariush's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Real Evil- Cartea mortilor (2013) - IMDb
    O tampenie de film,mai mult ti se face greata decat te sperie.5/10 de la mine
    Subscriu, de la mine un 4/10

  2. #3882 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    The Lone Ranger -nota 8,5
    De mult asteptam acest film in primul rand pentru ca eate un western, iar in al doilea rand pt ca jhonny Depp era dator cu un film bun dupa magaria aia de 'Dark Shadows' .
    Evident si in acest film Jhonny Depp joaca alaturi de Helena Bonham Carter(personaj episodic)
    Alaturi de Jhonny Depp tot in rolul principal mai joaca si Armie Hammer.
    Imi place ca filmul nu este nici exagerat de serios dar nici o başcalie.

  3. #3883 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Man of Steel - Man of Steel: Eroul (2013) - IMDb"target="_blank">Man of Steel: Eroul (2013) - IMDb

    Sincer ma asteptam la mai mult ... dar nu pot spune ca mi-a parut rau sau ca m-a plictisit . Actiunea este in regula, efecte speciale excelente, explozii , are cateva faze amuzante (unele nu cred ca trebuiau sa fie amuzante dar in fine ) , Henry Cavill isi face treaba , insa este doar un film ok .
    Nota:7/10
    Attached Images Attached Images man_of_steel_1368745478_2013.jpg

  4. #3884 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Side Effects - http://www.imdb.com/title/tt2053463/?mode=desktop


    Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones si un praf de Channing Tatum intr-o reteta preparata de Steven Soderbergh 8/10

  5. #3885 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    The Purge - 6/10
    Filmul este cat se poate de idiot, dar ideea mi a placut. Unele faze sunt chiar amuzante/absurde dar mi a placut tipul blond (aduce a Joker)
    Attached Images Attached Images thepurge.jpg

  6. #3886 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    G.I. Joe : Retaliation - 2013 (9/10) - Un film de actiune demn de vazuta.Cu peisaje minunate.
    Springbreakers - 2013 - (3/10) - M-am uitat de dragul fetelor Disney,dar filmul asta este praf...daca asta este film educativ pentru adolescenti,atunci sincer nu am cuvinte...

  7. #3887 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    The Heat - nota mea 8
    Actiune/comedie (dar nu romantica)
    Are destule parti amuzante insa eu vroiam mai mult.
    Iar ca actiune nu pot sa spun decat....inarmeaza doua femei si fii pe faza.

  8. #3888 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    - The Incredibles (2004) 9/10 sincer nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult cum mi-a placut! Animatia e ciudata dar e din 2004 deci e de asteptat, in schimb umorul este fuuny si chiar am ras (eu care nu prea am in sistem acest obicei)
    - Evil Dead (2013) 100/100 toate asteptarile pe care le-am avut de la acest film, le-a atins si le-a distrus... acest film este bestial de genial si genial de bestial! Nu cred ca am vazut de mult un film care sa-mi placa asa de mult cum mi-a placut asta! Deja am dat pre-comanda la el! DVD+BluRay! **** YES!
    - Urban Legend 5/10 si apoi avem acesta trilogie! Cat potential ar fi avut dar din pacate au fufu rau de tot! Sincer nu cred ca am fost mai dezamagit de un film ca astea trei...
    - Urban Legends 2 Final Cut 5.1/10 Sincer al doilea a fost mai suportabil poate ca avut actrice care imi plac! Dar in rest nimic nou sub soare...
    - Urban Legends 3 Bloody Mary 1/10 si apoi avem pe al treilea! Dupa primele 20minute am zis "**** this ****" si am oprit filmul si am iesit la plimbare
    - Gone in 60 seconds (1974) 6/10 prefer varianta din 2000! parca spune mai bine povestea decat asta! iar cursa de la final! Hai sa fim seriosi frate!
    - Phantom (2013) 9/10 foarte bun filmul! Povestea simpla si la obiect si finalul! Chiar a scos o lacrima de la mine!
    - Man Of Steel (2013) 10/10 a doua vizionare! si pot sa-l consider un film de nota 10 acum! pentru ca mi-a placut mai mult acum decat prima oara in cinema!
    - Ray Harryhausen Special Effects Titan fiind un fan al domnului Harryhausen! recomand acest documentar cu cea mai mare dragoste! Mai ales celor care fac desen sau modelaj!
    - Once Upon A Time In China 8/10 am tot omis sa vizionez aceasta serie si acum pot spune ca pot sa zic ca nu e cine stie ce! Povestile sunt interesante!
    - The Poseidon Adventure (1972) 7/10 **** you movie ca mi-am omorat in prima juma de ora personajul de care imi pasa din tot filmul! ****er movie!
    - venus and serena documentar pentru tennismeni cei care iubesc sportul si aceste doua fete! Williams Sisters
    - The Lone Ranger (2013) 8/10 nu cred ca pot spune ca mi-a placut sau ceva! Intra in categoria cu Piratii din Caraibe! a avut momente funny si momente nu prea reusite! nu stiu weird western
    - G I Joe Retaliation Extended CUT (2013) 8/10 nimic memorababil aici! Moving along
    - Once Upon A Time In China 2 7/10 Donnie Yen apare in acest film si finalul se merita! ca si filmul!
    Attached Images Attached Images 27077590_700x700min_1.jpg incredibleswallpaper21024.jpg 10346.jpeg evil-dead-2013-movie-poster-2.jpg 349urban_legend_trilogy.jpg gone_in_sixty_seconds_ver2.jpg 690px-phantom_002.jpg superman-man-steel-2013-movie-poster.jpg tumblr_mgpvtztczm1qg5ewzo1_1280.jpg poseidon_adventure-poster-1.jpg venus-serena-williams-movie-poster.jpg lone-ranger-2013.jpg m2205859.jpg

  9. #3889 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Warm Bodies - Iubitul meu e zombi (2013) - IMDb"target="_blank">Iubitul meu e zombi (2013) - IMDb

    Ma plictiseam cu prietena intr-o zi ...Anyway este un film cat se poate de mediocru but it's still a better love story than Twilight . Recunosc a avut cel putin 2 faze amuzante , in rest ... merge de plictiseala .
    Attached Images Attached Images warm_bodies_1328101982_2012.jpg

  10. #3890 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Warm Bodies - Iubitul meu e zombi (2013) - IMDb"target="_blank">Iubitul meu e zombi (2013) - IMDb

    Ma plictiseam cu prietena intr-o zi ...Anyway este un film cat se poate de mediocru but it's still a better love story than Twilight . Recunosc a avut cel putin 2 faze amuzante , in rest ... merge de plictiseala .
    E dragut filmul, chiar daca inainte sa apara toata lumea il compara cu Twilight, filmul nu se vrea a fi luat in serios, mie mi a placut, in special coloana sonora.

    On: Bad Teacher 4/10
    Penibil, penibil...penibil. M am uitat ca n am avut ce face, dar... M a amuzat foarte tare gletul de pe fata lui Diaz, cred ca au folosit o cisterna ca sa arate bine cat de cat. Timberlake penibil...iar Segel mi a placut.
    Attached Images Attached Images bad_teacher_ver2_xlg.jpg

  11. #3891 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Cercul de foc (2013) - IMDb
    Pacific Rim
    - Un film care nu e foarte spectaculos, insa e placut de vizionat are o poveste interesanta actiune cat cuprinde, efecte foarte buna mai ales daca este vazut in 3D, eu unul il recomand tuturor.
    Nota: 8.5

  12. #3892 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Warm Bodies - Iubitul meu e zombi (2013) - IMDb"target="_blank">Iubitul meu e zombi (2013) - IMDb

    Ma plictiseam cu prietena intr-o zi ...Anyway este un film cat se poate de mediocru but it's still a better love story than Twilight . Recunosc a avut cel putin 2 faze amuzante , in rest ... merge de plictiseala .
    Opps ! Uitasem sa-i dau nota .
    Nota:6.5/10

  13. #3893 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Pacific Rim - 7/10

    Multă acțiune, dar cam atât... Sunetul și efectele vizuale sunt extraordinar de bune, dar scenariul este mediocru!

    Review-ul unei prietene, care a fost mai impresionată decât mine, despre Pacific Rim: Pacific Rim (2013) - Am doar 18 ani�|�Am doar 18 ani

  14. #3894 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Pacific Rim
    am vazut si eu filmul aseara in micutul cinema Ostroveni (Rm. Valcea) si filmul are puncte forte si puncte slabe:
    + Charlie Hunnam & Ron Perlman (cand a aparut pe ecran Ron tot cinema-ul a-nceput sa aplaude! E ceva cu Ron de-l plac atat de multi oameni il plac)
    + Robotii & Monstrii sunt foarte frumosi. Si-n general filmul arata bestial de frumos! Si culmea 3D e cel mai bun pe care l-am vazut de ceva vreme incoace
    - Dialogurile dintre personaje sunt putin cam dureroase la urechi! Scenariu (si aici in principiul dialogului) pute!

    Cam atat! Am crezut ca am mai multe de comentat dar in concluzie! E un film al naiba de bun si chiar m-am simtit bine si relaxat cand l-am vizionat! Acum urmeaza THE WOLVERINE! si-s happy pe asta vara!
    9/10
    Attached Images Attached Images pacific_rim_ver7_xlg.jpg striker-eureka-jaegar-pacific-rim-2013-movie-poster.jpg pacific-rim-2013-movie-poster2.jpg jaeger_sketches_pacific_rim.jpeg

  15. #3895 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Evil Dead (2013) - 10/10 - Cel mai bun film horror din anul asta.Mi-am tras cateva sperieturi de numa Storyline-ul seamana cu The Cabin in The Woods,dar este mult mai bun.
    Dead Man Down (2013) - 10/10 - Film de actiune cu un strop de romantica.Actori excelenti,coloana sonora super.Recomand sa va uitati.

  16. #3896 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Pacific Rim- Cercul de foc (2013) - IMDb"target="_blank">Cercul de foc (2013) - IMDb

    Un film de actiune destul de bun , efecte extraordinare , 3D cu adevarat , coloana sonora foarte buna .... dar in rest ca si poveste si personaje chiar mediocru si gasesti destul de multe clisee in fillm ( tipic ) .

    Nota: 7/10
    Attached Images Attached Images pacific_rim_1355389685_2013.jpg

  17. #3897 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pacifc Rim - 8/10

    Foarte reusit din toate punctele de vedere: actori, efecte speciale si poveste.
    Mi s-a parut mai bun dupa a 2-a vizionare si dupa ce am citit graphic novel-ul.



  18. #3898 SP
    Member AzFaust's Avatar
    The Purge - 4/10 - idee cat se poate de penibila de a face un film, il salveaza in anumite momente actiunea.
    Evil Dead 2013 - 3/10 - citisem ca cel mai horror film din 2013, mare minciuna si un film la fel de prost ca Silent Hill Revelation. Pai a fost mai placut originalul pentru ca macar radeai de actiunea tampita din el.
    Oblivion - 6/10 - inceput ok, dar se pierde pe drum si finalul este dezamagitor.

  19. #3899 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Promised Land 9/10 - Mi-a placut mult cum au jucat actorii principali Matt Damon si tipa (nu stiu cum o cheama). Povestea e foarte tare (in special pentru mine ca sunt pasionat de mediu), te pune pe ganduri si sper ca cei care o sa il vizioneze sa inteleaga anumite lucruri, daca nu le-au inteles deja. Si inca un plus pentru faptul ca este un film suprinzator, chiar atunci cand ti se pare ca totul este previzibil, monoton.
    Attached Images Attached Images promised-land-poster.jpg

  20. #3900 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    The Wolverine nota personala 9/10
    Filmul este foarte bun, personajele sunt bine conturate, actiune din plin si o poveste captivanta, putin previzibila dar captivanta.

    P.s: Daca mergeti la cinematograf sa.l vizionati nu parasiti sala cand incep creditele deoarece pe la jumatatea creditelor apare o scena interesanta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 195 of 244 FirstFirst ... 95 145 185 193 194 195 196 197 205 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts