Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 244 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast
Results 681 to 700 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #681 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    ZOMBIELAND

    Nota: 8/10

    Comentarii: Unul din cele mai proaspete filme care le-am vazut in ultima vreme. Povestea e simpla: 4 personaje ( ar fi putut fi 5 daca cineva nu facea pe zombieul ) isi croiesc drumul catre un loc aparent ferit de zombie, cum altfel decat omorandu-i. Mi-a placut ca nu sunt deloc stereotipurile macho ucigase de canibali, sau tinerii neajutorati, ci sunt chiar destul de originale. Singura chestie care nu prea mi-a placut a fost faptul ca a fost putin cam prea scurt, si oricat de mult mi-ar placea sa vad mindless zombie killing, as fi vrut poate puuutin mai multa poveste.
    Ah, si-a mai imaginat si altcineva cat de misto ar iesi ca un joc ? Zombie Kill of the Week, anyone ? Chiar si un L4D mod ar fi super !
    Attached Images Attached Images zombieland-poster.jpg

  2. #682 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dynamix View Post
    Tim Burton a fost doar unul dintre numerosii producatori ai lui 9. Nu este filmul sau, ci al lui Shane Acker.
    am vazut si eu pe generic, dar...totusi...ma asteptam sa-i vad macar amprenta pe film. nu s-a observat nimic al lui.

    ramane sa sper ca Alice in wonderland ma va fascina cum o facea Eduard Scissorhands sau THe Nightmare Before Christmas in vremurile de mult apuse.

  3. #683 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Pandorum

    pandorums.jpg pandorum.jpg

    Nota 7/10
    Cu: Dennis Quaid, Ben Foster (Dennis Quaid genial ca in toate filmele sale)
    Gen: Horror, SF, Thriller (horror nu prea)
    Durata: 108 minute (timp in care iti lasa un gust amar de singuratate, parca ceva asemanator Dead Space)

    500 de ani in viitor, ei sunt captivi intr-o nava spatiala pierduta in cel mai indepartat colt al galaxiei si sunt o prada usoara pentru un monstru nevazut!
    In Pandorum, groaza capata dimensiuni cosmice: la bordul unei nave spatiale aparent parasite, doi astronauti isi revin dintr-un somn profund. Fara amintiri, complet dezorientati, cei doi nu isi mai cunosc identitatile si nici misiunea care i-a adus acolo. In intunericul camerei, singurele zgomote pe care astronautii le disting sunt niste bubuituri indepartate, undeva in bordul navei.
    In timp ce locotentul Payton (Dennis Quaid) il ghideaza prin statia radio, caporalul Bower (Ben Foster) se aventureaza in intuneric si, pe masura ce inainteaza, el descopera o realitate tragica: o entitate necunoscuta a inceput vanatoarea impotriva lor. Uniti de povestea bizara in care s-au trezit si neavand prea multe indicii despre ce s-a intamplat, se vad nevoiti sa lupte impotriva fortei care incearca sa-i extermine. Odata cu elucidarea secretelor sinistre ale navei, astronautii incep sa inteleaga faptul ca specia umana este intr-un mare pericol si totul depinde de supravietuirea lor.

  4. #684 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    :-MJ This Is It...Idila cu dadaca mea 10/10 ambele

  5. #685 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    White Collar 10/10
    White Collar - White Collar (2009) - CinemaRx

    Un serial destul de reusit...cel putin din ce am vazut in 3 episoade.

  6. #686 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Am fost la cinema sa vad " 2012 " . Frumos filmul . Cateva elemente neplacute ..
    9/10 .

  7. #687 SP
    Member Cata25's Avatar
    2012 - 8/10
    Am fost ieri să-l văd. M-a surprins că era sala aproape plină
    �i dau 8 pentru efectele speciale, că dacă aș lua �n evidență și scenele penibile, abia ar prinde 7-le.
    Attached Images Attached Images 2012_poster.jpg

  8. #688 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Cloudy With a Chance of Meatballs 10/10

    Cloudy with a Chance of Meatballs (2009)
    Attached Images Attached Images cloudy_with_a_chance_of_meatballs_movie_poster.jpg

  9. #689 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    astazi "2012"-8/10..
    unele scene sunt cam penibile

  10. #690 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    astazi "2012"-8/10..sfarsitul e de cacao+ unele scene sunt cam penibile
    Voua vi se pare normal sa ziceti "sfarsitul de cacao" sau "moare Ion la jumate"... sau mai stiu eu ce? Poate suntem destui cei care nu am vazut filmul inca si din moment ce vom merge la un cinematograf si ne vom plati biletul vrem sa vedem singuri un inceput, un mijloc si un sfarsit de film. Doamne ce oameni exista printre noi!

    Ultimul film vazut: Earth 2100

    film.jpg

    Documentarul televiziunii ABC,"Earth 2100" prezentat de Bob Woodruff,ne �nfăţişează următorii 91 de ani ai omenirii. Pare science fiction ? Potrivit unor savanţi de renume,este posibil ca aceasta să fie moştenirea pe care o vor primi copiii şi nepoţii noştri. S�ntem la un punct de cotitură iar deciziile luate astăzi vor determina dacă specia umană,aşa cum o ştim,va supravieţui sau nu. Viitorul omenirii are mai multe creode,linii de probabilitate. O linie este cea curentă,"business as usual". Urm�nd această creodă,�n 100 de ani,suprapopularea,epuizarea resurselor şi schimbările climei vor converge �ntr-un final apocaliptic,războaiele,foametea şi epidemiile vor decima umanitatea.

  11. #691 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Le Scaphandre et le papillon
    titlul in engleza este The Diving Bell and the Butterfly

    10/10

    l-am vz acm 2 ani si revazut aseara. superb. facut dupa fapt real, 100%
    Attached Images Attached Images affiche-le-scaphandre-et-le-papillon-2005-1.jpg

  12. #692 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Valkyria Chronicles 12/10

    +plot-ul
    +musica
    +animatia
    +caracterele
    +povestea
    +opening-ul XD:


  13. #693 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    The Prestige

    11/10

    Este un must see. Thx trickz de recomandare.

  14. #694 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Funny People 9/10

    o drama emotionanta si o comedie buna

    Adam Sandler continua sa ma uimeasca cu fiecare rol.
    Attached Images Attached Images 2009_funny_people_wallpaper_001.jpg

  15. #695 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Powder Blue (2009) 10/10

    Un film superb....

  16. #696 SP
    Member richardm27's Avatar
    Nu se incadreaza la filme dar facem o exceptie.
    Top Gear sez.14 ep.01 (filmat in Romania) 7/10
    Pacat ca "a fost musai" sa includa si un sat de "minoritati" si alte clisee despre care ne vorbeste lumea pe afara (caini vagabonzi, etc.), in rest totul a fost la superlativ.

  17. #697 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    Nu se incadreaza la filme dar facem o exceptie.
    Top Gear sez.14 ep.01 (filmat in Romania) 7/10
    Pacat ca "a fost musai" sa includa si un sat de "minoritati" si alte clisee despre care ne vorbeste lumea pe afara (caini vagabonzi, etc.), in rest totul a fost la superlativ.
    Eu cred ca sunt ultimul om de pe planeta care afla ca a aparut un nou sezon Top Gear

  18. #698 SP
    Member richardm27's Avatar
    Stai cuminte ca de abia duminica seara a inceput sa ruleze pe BBC.

  19. #699 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Memento - 10/10

    + Felul in care este spusa povestea
    + Momente foarte amuzante

    - Nu se compara The Prestige ( my favourite movie)

  20. #700 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    2012

    2012.jpg

    10/10

    + John Cusack
    + Danny Glover
    + Woody Harrelson
    + Thandie Newton
    + Efectele (nici cea mai mica greseala)
    + Sunetul (exceptional)
    + Povestea impinsa la maxim

    - Nimic, pentru mine cel mai bun film vazut in ultimul timp.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 244 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts