Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 244 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 ... LastLast
Results 721 to 740 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #721 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    SAW VI

    Excelent! - Am rămas c�nd am văzut Umbrella Health
    Attached Images Attached Images saw-vi.jpg sawvi.jpg

  2. #722 SP
    Member maniac360's Avatar
    Inglorious Basterds 5/10 (cinematograf)

    I-as fi dat mai putin, dar sunt un mare fan al filmelor lui Tarantino. Poveste de rahat pentru americanii prosti care am probabil cred ca acesta e adevarul istoric.

    2012 3/10 (cinematograf)

    Efecte speciale superbe, poveste de doi bani si patriotism american de toata jena. Filmul incorporeaza toate cliseele posibile.

    Braveheart 10/10 (Bluray)

    Capodopera cinematografica, care a si luar 5 oscaruri, film de referinta in colectia oricarui cinefil. Povestea e superba, la fel ca si coloana sonora.

  3. #723 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    ....nobody is inocent
    Nu toti erau asa si oricum nu au fost nici pe departe atat de cruzi.Ei doar lucrau pentru el ca simli angajati.Poate in viata lor particulara au facut mult mai mult bine.

  4. #724 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Inglorious Basterds 5/10 (cinematograf)

    I-as fi dat mai putin, dar sunt un mare fan al filmelor lui Tarantino. Poveste de rahat pentru americanii prosti care am probabil cred ca acesta e adevarul istoric.

    .
    cred ca esti genu care da 10 la "jennifer's body".

    filmul asta nici nu are treaba cu adevarul istoric, da probabil nici macar nu te-ai uitat la el.

  5. #725 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Inglorious Basterds 5/10 (cinematograf)

    I-as fi dat mai putin, dar sunt un mare fan al filmelor lui Tarantino. Poveste de rahat pentru americanii prosti care am probabil cred ca acesta e adevarul istoric.

    2012 3/10 (cinematograf)

    Efecte speciale superbe, poveste de doi bani si patriotism american de toata jena. Filmul incorporeaza toate cliseele posibile.

    Braveheart 10/10 (Bluray)

    Capodopera cinematografica, care a si luar 5 oscaruri, film de referinta in colectia oricarui cinefil. Povestea e superba, la fel ca si coloana sonora.

    Eu cred ca Inglorious Basterds e o capodopera. Intensitatea este maxima, simbolistica foarte subtila (cum ar fi secventa din biroul lui Curchill in care personajele beau whiskey din globul pamantesc), rasturnarile de situatie de asemenea apar cand nu te astepti.

    Acum depinde de perceptia fiecaruia. Am auzit de o situatie, in care cineva a iesit de la film si a spus pe un ton serios: "Ce prost e Tarantino asta, nu stie cum a murit Hitler" . Si am intalnit multa lume care nu a inteles nimic din mesajul filmului, dar asta e, filmele de la ProTv nu se difuzeaza degeaba.

    LE Primul capitol este preferatul meu. Intensitate maxima. Si Cristoph Waltz a jucat incredibil in acest film.

  6. #726 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Acum depinde de perceptia fiecaruia. Am auzit de o situatie, in care cineva a iesit de la film si a spus pe un ton serios: "Ce prost e Tarantino asta, nu stie cum a murit Hitler" .

    Hitler a murit?

  7. #727 SP
    Member kane86's Avatar
    In film da. In realitate locuieste pe o plaja la Copacabana, si joaca COD World at War, asta daca nu a trecut la MW2.

    PS Pe Xbox360 bineinteles.

  8. #728 SP
    Member octav's Avatar
    Batman Begins Superb 10/10

  9. #729 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    cred ca esti genu care da 10 la "jennifer's body".

    filmul asta nici nu are treaba cu adevarul istoric, da probabil nici macar nu te-ai uitat la el.
    Dar ce te face sa zici ca probabil nici nu m-am uitat la el? Faptul ca mi s-a parut idiot? Eu ti-as sugera sa-ti pastrezi sarcasmul pentru tine. Mersi.

  10. #730 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    pot sa zic la fel despre Inglorious Basterds. nici 5 nu-i dau. nu sunt fan Tarantino, sunt fan Tim Burton, dar i-am vazut majoritatea filmelor iar acest film, inafara faptului ca este un remake app 90% dupa filmul din 78, este foarte slab realizat, prea putin scene de actiune, prea multe scene de umplutura si dialoguri previzibile. singurele plusuri pe care le acord acestui film sunt, faza de la inceput, cand il pocneste p-ala in cap cu bata si Brad Pitt si dialogurile lui, excelent jucate. tin sa precizez faptul ca l-am vz de 2 ori la cinema, odata pt ca eram fff incantat de el si-l asteptam de prin primavara si a 2-a oara am zis sa-i mai dau o sansa, poate aveam yo o zi proasta. parerea a fost neschimbata. nota 3 cu indulgenta.

    Si va pot asigura ca am vazut "putin" mai multe filme la viata mea, cine ma cunoaste ma stie ca un dictionar al cinematografiei.

  11. #731 SP
    Junior Member cosmina's Avatar
    GAMER

    Ar fi urat sa ajungem asa...dar in stilul in care evoluam cred ca e pericol ))
    Attached Images Attached Images gamer.jpg

  12. #732 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    pot sa zic la fel despre Inglorious Basterds. nici 5 nu-i dau. nu sunt fan Tarantino, sunt fan Tim Burton, dar i-am vazut majoritatea filmelor iar acest film, inafara faptului ca este un remake app 90% dupa filmul din 78, este foarte slab realizat, prea putin scene de actiune, prea multe scene de umplutura si dialoguri previzibile. singurele plusuri pe care le acord acestui film sunt, faza de la inceput, cand il pocneste p-ala in cap cu bata si Brad Pitt si dialogurile lui, excelent jucate. tin sa precizez faptul ca l-am vz de 2 ori la cinema, odata pt ca eram fff incantat de el si-l asteptam de prin primavara si a 2-a oara am zis sa-i mai dau o sansa, poate aveam yo o zi proasta. parerea a fost neschimbata. nota 3 cu indulgenta.

    Si va pot asigura ca am vazut "putin" mai multe filme la viata mea, cine ma cunoaste ma stie ca un dictionar al cinematografiei.
    domnu' "dictionar al cinematografiei" poate vrei sa ne spui ce scrie in dictionarul tau la litera "i".

    DICȚION�R, dicționare, s.n. Operă lexicografică cuprinz�nd cuvintele unei limbi, ale unui dialect, ale unui domeniu de activitate, ale unui scriitor etc., organizate �ntr-o anumită ordine (de obicei alfabetică) și explicate �n aceeași limbă sau traduse �ntr-o limbă străină.

  13. #733 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    e ok cat timp se intelege ce am vrut sa zic

  14. #734 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Domestic Disturbance 9/10
    un film bun...
    Attached Images Attached Images main_photo_domestic_disturbance.jpg

  15. #735 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Inglorious Basterds 5/10

    I-as fi dat mai putin, dar sunt un mare fan al filmelor lui Tarantino. Poveste de rahat pentru americanii prosti care am probabil cred ca acesta e adevarul istoric.
    Tocmai ce l-am vazut...doamne ce porcarie.De acord cu domnu caruia i-am dat quote.

  16. #736 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    "Tocmai l-am vazut" se scrie corect.

    Nu e de mirare ca nu ti-a placut.

  17. #737 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    pot sa zic la fel despre Inglorious Basterds. nici 5 nu-i dau. nu sunt fan Tarantino, sunt fan Tim Burton, dar i-am vazut majoritatea filmelor iar acest film, inafara faptului ca este un remake app 90% dupa filmul din 78, este foarte slab realizat, prea putin scene de actiune, prea multe scene de umplutura si dialoguri previzibile. singurele plusuri pe care le acord acestui film sunt, faza de la inceput, cand il pocneste p-ala in cap cu bata si Brad Pitt si dialogurile lui, excelent jucate. tin sa precizez faptul ca l-am vz de 2 ori la cinema, odata pt ca eram fff incantat de el si-l asteptam de prin primavara si a 2-a oara am zis sa-i mai dau o sansa, poate aveam yo o zi proasta. parerea a fost neschimbata. nota 3 cu indulgenta.

    Si va pot asigura ca am vazut "putin" mai multe filme la viata mea, cine ma cunoaste ma stie ca un dictionar al cinematografiei.
    Nici nu trebuia sa fie un gore-fest plin de actiune, sunt perfect echilibrate scenele de actiune cu cele de dialog, iar scene de dialog nu sunt chiar fara rost. Cristoph Waltz si Denis Menochet (La padite) au jucat cel mai bine IMO.

  18. #738 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Gamer ...destul de reusit 7/10

    S-a dus si dreptul la libera exprimare...te rog nenea lasa-ma sa imi spun parerea pe un forum,data viitoare promit ca o sa fiu de acord cu majoritatea si nu o sa am ganduri si pareri personale.Alt nod in papura nu gaseai....mai bine ziceai ca am 800 de posturi si nu 600 si nu e de mirare ca nu mi-a placut,cel putin asa ieseai mai funny din situatie.Fi tu cel ce apreciaza arta moderna si lasa-ma sa ma bucur de tom si jerry.

  19. #739 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Desi nu sunt un mare fan Brad Pitt, mi-a placut la nebunie rolul acestuia din film. In special accentul acela, foarte bine realizat!

  20. #740 SP
    Junior Member Dynamix's Avatar
    Cel mai haios e cand o da pe italiana. A izbucnit in ras intreaga sala la fazele respective.




Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 244 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts