Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 244 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast
Results 741 to 760 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #741 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    pot sa zic la fel despre Inglorious Basterds. nici 5 nu-i dau. nu sunt fan Tarantino, sunt fan Tim Burton, dar i-am vazut majoritatea filmelor iar acest film, inafara faptului ca este un remake app 90% dupa filmul din 78, este foarte slab realizat, prea putin scene de actiune, prea multe scene de umplutura si dialoguri previzibile. singurele plusuri pe care le acord acestui film sunt, faza de la inceput, cand il pocneste p-ala in cap cu bata si Brad Pitt si dialogurile lui, excelent jucate. tin sa precizez faptul ca l-am vz de 2 ori la cinema, odata pt ca eram fff incantat de el si-l asteptam de prin primavara si a 2-a oara am zis sa-i mai dau o sansa, poate aveam yo o zi proasta. parerea a fost neschimbata. nota 3 cu indulgenta.

    Si va pot asigura ca am vazut "putin" mai multe filme la viata mea, cine ma cunoaste ma stie ca un dictionar al cinematografiei.
    De asta zic ca nu se difuzeaza degeaba filmele pe ProTv. Van Damme, Seagal si altii fac niste filme de mega actiune. Daca spui ca esti un dictionar al cinematografiei, in legatura cu actiunea, ai vazut filmul Ong Bak ? (asa pe scurt, mi l-a recomandat o cunostinta, cica ar fi un " super film" : personajul, de mic copil pana ajunge la maturitate se bate incontinuu cu mii si miliarde de inamici - am ramas mut dupa acest film, nu stiu cum am avut rabdare)

    PS No offense, fiecarui om ii place un anumit tip de film, joc etc.

  2. #742 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu-mi plac filmele cu van damme si segal. da, ma uitam la ele cand eram mic, la TV, dar atat. si da, am vz Ong Bak acum cativa ani si mi-a placut, desi este un film cam greu de digerat, mai ales din cauza limbii, dar nu vad ce legatura are asta cu Inglorious Bastards.

    dupa cum am mai spus, este parerea mea proprie si personala, ca acest film este patetic. am colegi care au fost la cinema de mai multe ori, pentru ca le-a placut atat de mult si il ridica in slavi si acum, la cateva luni de la vizionare.

    PS: none taken

  3. #743 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    INglorious Basterds e clar un film de nota 10

  4. #744 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Loose Change: 2nd edition 10/10
    Loose Change: An American Coup 10/10

    practic acelasi documentar in 2 editii, aceeasi tema: 9/11 si seria de evenimente precedente. sunt sigur ca multi dintre voi l-au vazut, oricum recomand !!!

  5. #745 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Am vazut si eu "2012" in sfarsit...

    + Efecte nota 10+
    + Funny moments


    - au lungit'o mult prea mult cu finalul...

    8.5/10

  6. #746 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Deuce Bigalow: European Gigolo 10/10
    +foarte amuzant
    -nimic
    Attached Images Attached Images main_photo_un_gigolo.jpg

  7. #747 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Carriers 2009

    carriers.jpg


    + Pacat de Chris Pine ca a accept sa joace intr-un asemenea film (este actorul princial - James Kirk din Star Trek)
    - desi filmul se vrea horror/thriller/drama este doar un "boring drama" ca gen mai exact
    - este genul de film care nu are nici un farmec si cand crezi ca va urma ceva te plictiseste si mai tare
    - scenariu, regie, coloana sonora, efecte... cum am zis totul un esec mai putin interpretarea lui Pine.

    Nota finala 2/10

  8. #748 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    �n ultimele/ultimile zile:

    Robin Hood: Men in Tights (1993) - pentru a miliarda oară lol
    The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988)
    The Naked Gun 2�: The Smell of Fear (1991)
    Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (1994)
    District 9 (2009)
    Attached Images Attached Images robin_hood_men_in_tights.jpg 204401.1020..jpg naked_gun_two_and_a_half_xlg.jpg 855755-naked-gun-33-1-3-final-insult-posters.jpg district9_poster-689x1024.jpg

  9. #749 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Final Destination 7.10 ...sau mai bine zis Happy Tree Friends
    Astro Boy 8.10 ....destul de reusit si unele faze funny
    Planet 51....inca ma uit

  10. #750 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Final Destination
    Nota 5.5/10 (lipsa de imaginatie la un buget prea mare; cel mai slab dintre toata seria)
    P.S: Daca nu ar fi 3D ar merita un 4.
    finaldestination4.jpg

    Saw 6
    Nota 6.5/10 (destul de bun in comparatie cu 3,4,5)
    saw6.jpg

  11. #751 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...unul după altul (cu pauze de mers la baie lol):

    Final Destination (2000)
    Final Destination 2 (2003)
    Final Destination 3 (2006)
    Final Destination 4 (2009)
    Attached Images Attached Images finaldestination.jpg final_destination_2_01.jpg finaldestination3.jpg 1zl7nf7.jpg

  12. #752 SP
    is the man! trickz's Avatar
    The Dark Knight. Desi NU RESPECTA in totalitate benzile desenate, merita un 9 din partea mea. Mai aveam putin si lasam o lacrima la final. Foarte tensionat!

  13. #753 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    DeadGirl
    Attached Images Attached Images deadgirl.jpg

  14. #754 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Final Destination 4 - 3/10

    slab rau filmu. i-am dat 3, nu 1 sau 0, pentru ca a reusit sa ma faca de cateva ori sa tresar. in rest, "actorii" aia parca citeau, nu jucau. sa nu mai zic de efectele speciale complet depasite si oribile. nu stiu cum era in 3D, dar la mine pe monitor pareau facute de amatori. iar ca poveste...well...aceeasi poveste rasuflata.

    poate, totusi, daca gaseau si esti niste actori, nu copii aia, ar fi iesit mai bunicel.

  15. #755 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    The Godfather
    10/10
    Un film perfect,din toate punctele de vedere.Multumesc Laurentiu ptr. recomandare
    Attached Images Attached Images thegodfather_2.jpg

  16. #756 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    The Godfather
    10/10
    Un film perfect,din toate punctele de vedere.Multumesc Laurentiu ptr. recomandare
    An offer you can't refuse Walkman.

  17. #757 SP
    Member klausn's Avatar
    American Pie: the book of love - 8.50/10

    Un film bun,dar adevarul ca aceeasi poveste repetata si povestita in alte moduri,deja nu stiu pana unde vor sa ajunga.Aceeasi chestie cu adolescenti,trei prieteni foarte buni,care nu stiu cum sa scape de virginitate,in rest,doar partile amuzante,dar nimic ''foarte special''


    Scary Movie 3 - 6/10

    Multe parti foarte amuzante,dar plictisitor in cele mai multe locuri.Totusi eu raman si sunt de parere ca Scary Movie 1 a fost cel mai bun si asa va ramane,a fost primul,si l-au facut cu mare atentie,dupa care a 2-a parte,care mai merge,dar a 4-a parte de exemplu,cea mai penibila.

  18. #758 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Twilight New Moon - 4/10

    Din ciclul: filme vazute cu prietena. Daca era clasificat drept comedie ii dadeam mai mult pentru ca am ras pe parcursul intregului film de penibilitatea actiunii. Plot holes cat casa.
    Dovada clara ca fetitele carora le-a venit ciclul nu se mai uita la Harry Potter si vor ceva mai intens.

    World's Greatest Dad - 10/10

    Tot film recomandat de prietena, dar asta din cauza ca a inteles headline-ul prost Filmul nu e deloc o comedie si exprima perfect ipocrizia cu care este apreciat talentul in ziua de azi, cat si definitia singuratatii (pe final) pe care am ajuns sa o ador.

  19. #759 SP
    is the man! trickz's Avatar
    The Jerk Theory (2010) @ HBO Comedy. GENIAL! Viata de adolescent, cel putin ce vad eu zilnic 12/10

    Twilight New Moon - film vizionat pe principiul "uite tipele alea dupa care umblam noi.. merg la un film.. hai si noi.. OH **** LA CE FILM AM INTRAT?". Scenele de actiune ma mai trezeau. Am adormit jumatate din film, asa ca nu stiu cine ce facea. Au ras bietele fete de noi in ultimul hal ca eram 3 baieti.. si dormeam toti. Moment Kodak!

  20. #760 SP
    Member Cata25's Avatar
    New Moon 5/10

    Adevărul e că am r�s mai mult dec�t la multe comedii.
    Am citit cărțile (din curiozitate, cei drept), dar nu mă așteptam ca ăștia să-și bată joc de film �n halul ăsta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 244 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts