Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Sony anunta primele doua tablete

  1. #1 SP
    Junior Member Ownzy's Avatar

    Sony anunta primele doua tablete

    In ianuarie Sony si-a oficializat succesorul PSP'ului si anume NGP'ul. Totusi, acesta nu este singurul dispozitiv portabil pregatit pentru lansare in 2011. Sony a anuntat astazi doua tablete noi, numite S1 şi S2, ce folosesc un sistem de operate Google Android 3.0 "Honeycomb" si sunt dotate cu WiFi si compatibile cu 3G/4G - a anuntat conducerea companiei. Mai mult, unul dintre modele (S2) va avea doua ecrane, iar S1 are un display de 9,4 inch, �n timp ce S2 are un display de 5,5 inch. Ambele permit folosirea jocurilor PlayStation si permit de asemenea conectarea la Playstation Suite.

    Aceste doua tablete sunt primele produse de acest gen lansate pe piata de catre cei de la Sony, acestia dorind sa devina o marca importanta si pe piata infloritoare a tabletelor.
    Attached Images Attached Images sonytabletsp2011-04-26.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Se stie ceva legat de pret? Imi place cum arata S1.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inca nu se stie pretul... dar sincer... deja se exagereaza cu tablet-urile bazate pe Tegra 2 si Android 3.0 Honeycomb. Pe langa faptul ca e penurie de aplicatii si jocuri (a se citi "tinde spre zero") pentru Honeycomb... majoritatea cred ca deja e suprasaturata de zecile de tablet-uri anuntate pe principiul "1 pe zi". Si cred ca e acea majoritatea care pusa in fata atator optiuni se decide sa nu riste si sa mearga pe iPad (2 de preferat)

    Serios acum... too much is sometimes just too much. Intr-o piata unde tabletul celor de la Samsung (Galaxy Tab) s-a vandut la aproximativ 1.5% din target, sa vii cu n tablet-uri care in principiu fac acelasi lucru, doar ca sunt mai scumpe... e dezolant. Mai rau e ca fiecare a inceput sa-si lanseze propriile servicii de tip Marketplace (vezi Samsung care nu stiu daca are 10 aplicatii - din care vreo 2 usefull - dedicate Tab-ului), fiecare isi customizeaza Androidul de-l aduc in ultimul hal (nu inteleg ce fel de developeri au cei de la Samsung de exp. de reusesc sa-l aduca la 50% din viteza)...

    Sincer... daca o vor tine tot asa, Android va deveni noul Windows Mobile... Deja antivirusi sunt, malware avem, spyware este... Ah, si sa nu credeti ca vorbesc din perspectiva unuia care e fan Apple. Oh no. Am avut Dell Streak si Galaxy Tab si sincer nu mai stiam cum sa scap de ele. Ca sa nu mai zic ca am si acum un Galaxy Tab pe birou care a murit ca urmare a unui update oficial de la Samsung. Si pentru care am suport fix zero...

    So... revenind la stire, cred ca Sony ar face bine sa-si repare problemele cu PSN-ul, sa se concentreze pe NGP si pe urmatorul PlayStation... ca de mult nu am mai auzit cuvantul "inovatie" la ei. Sper sa nu mearga in aceeasi directie pe care au ales-o pt. TV-uri de exp...

  6. #6 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    arata mai bine s1.... la s2 a vrut sa ocupe mai putin spatiu cand nu e folosita..da' ca design....eu nu sunt atrast deloc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Microsoft va anunta tablete noi pe 20 mai By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 3 Last Post: 20-05-2014, 20:23
  2. Replies: 5 Last Post: 14-09-2012, 11:30
  3. Replies: 2 Last Post: 27-07-2011, 22:19
  4. Microsoft anunta doua noi Halo-uri By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-06-2011, 11:01
  5. Sony anunta EyePet 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 05-02-2010, 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts