Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 268

Thread: Ultima carte citita

  1. #21 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshimitsu View Post
    PS: Exista si vre-o a doua carte Godfather??
    Din pacate, nu.

    Ontopic: Kane & Abel - Jeffrey Archer. O carte exceptionala si cu siguranta cea mai bun carte a lui Archer. Recomand oricui.
    Attached Images Attached Images n59832.jpg

  2. #22 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    To Be the Man by Ric Flair

    -te cam pune pe g�nduri...
    Attached Images Attached Images 51jhywf9wrl._bo2-204-203-200_pisitb-sticker-arrow-click-topright-35-76_aa240_sh20_ou01_.jpg

  3. #23 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Din pacate, nu.

    Ontopic: Kane & Abel - Jeffrey Archer. O carte exceptionala si cu siguranta cea mai bun carte a lui Archer. Recomand oricui.
    Ciudat
    PS: Este o poveste reala cea din Godfather sau e fictiune

  4. #24 SP
    Member angellicus's Avatar
    Charles Bukovski - Posta 3/10 - citesti un roman de Bukovski le-ai citit pe toate.
    Chuck Palahniuk - Bantuitii 8/10 - foarte bine scrisa, amuzanta de citit, perversa intr-un mod inteligent, poveste buna si caractere realistice

  5. #25 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    The rise and fall of ECW
    Attached Images Attached Images 1451931.jpg

  6. #26 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Zombie Survival Guide: Complete Protection from the Living Dead
    Attached Images Attached Images 4125b4zvxhl._ss500_.jpg

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fara sa incerc sa-i supar pe intelectuali... aceasta cred ca a fost ultima mea carte "citita" (la spital, cu ceilalti colegi de suferinta, am reusit sa facem un poker super tare - am jucat pe bete de chibrit)

    P.S. Unfortunatelly... i lost !
    Attached Images Attached Images ace_of_spades_read_me.jpg

  8. #28 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Amurg, de Stephenie Meyer. Putin cam plictisitor . Nu prea detaliaza nici o lupta, nimic palpitant. Meh.
    Attached Images Attached Images fag.jpg

  9. #29 SP
    Junior Member azraelle's Avatar

    Talking

    Cum m-am lasat de gandit - mic tratat pentru intelectuali epuizati
    Attached Images Attached Images cum-m-am-lasat-de-gandit-nemira.jpg

  10. #30 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Merita
    Attached Images Attached Images 2007032895915dosar-20mare.jpg

  11. #31 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Salvador Dali - Arta p�rţului

    Mi-a aratat ce este partul si basina ( a nu se confunda cele doua ! ) cu adevarat.

  12. #32 SP
    Member Istrate's Avatar
    H. P. Lovecraft - Dagon



    In spatele unei povesti pentru copii se ascunde o adevarata psihologie a unui om nu tocmai intreg la minte. Foarte interesante sunt unitatile frazeologice utilizate, mai ales unele descrieri ce-ti lasa gandirea alba.

  13. #33 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Watchmen - Alan Moore

    A fost chiar uimitor. Nu ma asteptam deloc la sfarsitul pe care l-a avut. Mind-blowing. Abea astept sa vad filmul.
    Attached Images Attached Images watchmencovers.png

  14. #34 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Dupa aproximativ 3 saptamani de asteptari, nervi, emotii, nostalgie, nerabdare ieri, in jurul orei 12 primesc un telefon cum ca as avea un pachet. Fara sa ma gandesc ce ar putea fii deoarece asteptam mai multe chestii, imi da curierul pachetul, realizez ca este ceva intr-o cutie de carton dreptunghiulara.. ce ar putea fi?

    Il desfac si gasesc acolo o comoara pe care o asteptam de 3 saptamani: "DUNE: Jihadul Butlerian" pentru ca din pacate asa este in tara asta de rahat... dupa ce ca apare cu intarziere de aproape un an (trebuia sa apara in vara anului trecut) distribuitorii sunt niste idioti nenorociti care nu sunt in stare sa faca o treaba buna..

    Trecand peste aceasta mica introducere, sa va spun si cateva cuvinte despre carte. Inca de la inceput esti pus in fata unui conflict sangeros intre masini si umani (asa a spus autorul, asa spun si eu). fapt care ne arata ca este totusi vorba de Brian si nu de Frank, datorita rapiditatii cu care esti indrodus in actiunea cartii (ceea ce nu este deloc un lucru rau, pur si simplu este stilul lui).

    Nu ma apuc sa va povestesc, deoarece nu as vrea sa va stric supriza, placerea si emotiile pe care eu le-am trait la intensitate maxima cu fiecare pagina citita. Va pot spune ca din aceasta carte veti afla inceputurile a tot ceea ce a insemnat Dune (veti putea afla care este secretul care sta la baza rivalitatii dintre Casa Atreides si Casa Harkoonen, radacinile Bene Gesserit, ale Scolii Medicale Suk, ale maestrilor spadasini din Ginaz, ale mentatilor, veti afla cum au aparut darjii luptatori Fremeni si multe altele)

    Pentru cine nu citit vreo carte din Universul Dune, ar fi cazul , pentru cei care au asteptat atat timp si inca nu au luat cartea, nu mai asteptati, este absolut geniala. Singura problema este ca pana va aparea si urmatoarea carte din seria Legendelor Dunei mai aveti de asteptat pana in toamna (sper sa apara si sa nu o mai amane...) ceea ce cred ca o va face si mai interesanta (am asteptat atata timp si nu le-am citit pe cele in engleza, voi mai rezista si acum).

    In final, nu stiu ce nota as putea sa acord acestui roman, este mult peste 10 cat despre calitatea cartii si hartiei din aceasta, se putea si mai bine dar in general Editura Milenium (sper ca nu am facut o greseala cand am spus numele editurii) au facut o treaba buna, coperta este de nota 10.


    C�nd oamenii au creat un computer cu capacitatea de a colecta informatie si de a �nvata din ea, au semnat condamnarea la moarte a omenirii.
    (Bene Gesserit)
    Attached Images Attached Images jihadul-butlerian.jpg

  15. #35 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Sven Hassel - Imperiul Iadului
    Sven Hassel - Gestapo
    Recomand tuturor cititorilor ( bine inteles nu numai acestea doua )

  16. #36 SP
    Member winkus's Avatar
    Neil Gaiman - American Gods

    Este interesanta, o recomand mai ales celor carora le place stilul lui Gaiman (Stardust)

  17. #37 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Orson Scott Card - Ender's Game (prima carte din Cvartetul lui Ender). Mai am putin si termin si a doua carte din serie. Sunt fantastice universul si problemele pe care a reusit sa le creeze Orson Scott Card.

  18. #38 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Copiii lampii fermecate volumele 1&2/5(unul inca nu e tradus)-titlul suna penibil dar cartea mi-a recomandat-o un prieten,mie nu mi-a placut Harry Potter sub nici o forma dar aceasta carte dupa cum scrie si pe coperta e un concurent serios pt. Harry Potter care deja e expirata,sa ma zic asa.Cui nu i-a placut Harry Potter dar vrea ceva de genul,ar trebuie sa o citeasca neaparat.Mi-a placut ca este petrecuta in zilele noastre se vorbea de Playstation 2 lol.(9,7/10)-sunt copiii prea mici macar sa vi avut si ei 15 ani.

  19. #39 SP
    Member Cata25's Avatar
    Ai toată viața �nainte.
    Attached Images Attached Images 006.jpg

  20. #40 SP
    Banned TAZZ's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    The rise and fall of ECW
    De unde ai luat cartea? Ca as vrea si eu sa citesc mai multe despre ECW

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Carte de dresaj ? By zinodaur in forum Pets
    Replies: 6 Last Post: 07-08-2011, 15:45
  2. Licitatie: Carte Dead Space By Dj Mo in forum Licitatii
    Replies: 10 Last Post: 18-06-2009, 15:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts