Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast
Results 141 to 160 of 182

Thread: Euro 2012

  1. #141 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    @Leo_cosmin, tu vorbesti serios? Compari Spania cu Grecia din 2004?
    Ce intelegi tu prin meci spectaculos? Multe goluri?
    Aminteste-ti Germania-Spania din semifinala 2010, de tot ridici in slavi Germania. Ala de s-a terminat 1-0. A fost plictisitor pt tine ala?
    Aminteste-ti furaciunea cu Coreea de Sud din sferturi din din 2002.
    Nu spun ca Spania de anul asta e spectaculoasa, dar la cate meciuri spectaculoase au facut zeci de ani si au iesit, cred ca e randul lor sa aiba o aparare beton, si sa castige niste titluri, cam cum a facut Germania si Italia in istorie.

  2. #142 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    @Leo_cosmin, tu vorbesti serios? Compari Spania cu Grecia din 2004?
    Ce intelegi tu prin meci spectaculos? Multe goluri?
    Aminteste-ti Germania-Spania din semifinala 2010, de tot ridici in slavi Germania. Ala de s-a terminat 1-0. A fost plictisitor pt tine ala?
    Aminteste-ti furaciunea cu Coreea de Sud din sferturi din din 2002.
    Nu spun ca Spania de anul asta e spectaculoasa, dar la cate meciuri spectaculoase au facut zeci de ani si au iesit, cred ca e randul lor sa aiba o aparare beton, si sa castige niste titluri, cam cum a facut Germania si Italia in istorie.
    E clar ca prin meci spectaculos nu inteleg multe pase de-a lungul terenului si maxim 2-3 faze de poarta.... oricum, mi-am spus parerea, nu vreau sa insist. Cel mai bine vorbim dupa finala, unde Spania se afla, iar, in mod nemeritat. De la 4-0 in sus pt. Italia spun eu....

    Si nu compar Spania cu Grecia din 2004, macar aia produceau o surpriza, ca si spectacol....

  3. #143 SP
    Ω Pira's Avatar
    noroc cu italia ca a ajuns in finala, ca s-a mai diminuat din plictiseala.
    nu am fost fan italia niciodata, insa acum am tot respectul pt ce fotbal au jucat aseara si... sper sa-i bata la scor pe spanioli. ce face spania in clipa asta nu se numeste fotbal, ci hochei pe iarba. amin!

  4. #144 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    Italia a jucat cel mai frumos fotbal de la campionatul asta. Sper doar ca in finala sa ii atace pe spanioli, sa le scoata fotbalul din cap. Sau macar ce inteleg ei prin fotbal. Si chiar am vorbit serios in privinta scorului. Recunosc, e posibil sa dea si Spania 1 gol-2, dar eu chiar vad Italia sa le bage cel putin 4, cu tot cu anti-jocul lor - "fotbal spectacol".

  5. #145 SP
    Member adio's Avatar
    Quote Originally Posted by leo_cosmin View Post
    E clar ca prin meci spectaculos nu inteleg multe pase de-a lungul terenului si maxim 2-3 faze de poarta.... oricum, mi-am spus parerea, nu vreau sa insist. Cel mai bine vorbim dupa finala, unde Spania se afla, iar, in mod nemeritat. De la 4-0 in sus pt. Italia spun eu....

    Si nu compar Spania cu Grecia din 2004, macar aia produceau o surpriza, ca si spectacol....
    Inteleg ce zici, dar in cazul asta, tu ai fi preferat sa ajunga anglia in finala in dauna spaniei in modul care a jucat impotriva italiei? Si frantei?

  6. #146 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    Dupa mine, finala ar fi trebuit sa fie aia de aseara. Franta nu ar fi meritat sa treaca de grupe, Anglia da (alaturi de Suedia), desi s-au facut de ras prin ce au facut in meciul cu Italia.... Adica mie, personal, mi se pare ca Grecia, cu jucatorii clar mai slabi decat cei ai Angliei, sau Frantei, a facut o figura mai frumoasa decat cele doua. Macar la ei poti intelege atitudinea defensiva....

  7. #147 SP
    Member adio's Avatar
    Aceeasi parere o am si eu; cand o echipa mica se apara 80de minute, mai inteleg, ca n-are jucatori pe masura adversarilor, dar totusi reusesc ei ceva. Dar cand ai jucatori si joci in halul ala de praf, esti de rasul lumii. De ce sa se duca Anglia si nu Franta? Franta a jucat foarte bine cu Anglia, si cu Ucraina, daca jucau la fel si cu restul poate iesea ceva mai frumos.

  8. #148 SP
    Member Hazer's Avatar
    Clar, dacă Italia a bătut �n meciul de aseară c�stigă �ntreg Campionatul European. Dacă Spania va juca �n halul �n care a jucat cu Anglia, iar Italia la fel de bine ca aseară, you do the math.

  9. #149 SP
    Member adio's Avatar
    La ce CE a jucat spania cu anglia, ca nu-mi amintesc.

  10. #150 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Daca joaca Spania ca in meciul cu Anglia castiga Italia prin neprezentare
    UEFA EURO - Spain ? UEFA.com

    Sau te referi la ultimul meci jucat de Spania cu Anglia?
    Friendlies 2010-12 - England-Spain ? UEFA.com

  11. #151 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca Spania joaca plictisitor,ca de obicei, bate cu 1-0 si iar e campioana,asta e Spania acum, spunea bine un coleg,Italia de alta data si chiar Germania(nu pot sa uit cum a castigat Germania, mondialul din '90 �mpotriva Argentinei,cu un penalty inventat si cu fundul in poarta).

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  12. #152 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by adio View Post
    La ce CE a jucat spania cu anglia, ca nu-mi amintesc.
    Am confundat cu Portugalia. My bad!

  13. #153 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by leo_cosmin View Post
    Italia a jucat cel mai frumos fotbal de la campionatul asta. Sper doar ca in finala sa ii atace pe spanioli, sa le scoata fotbalul din cap. Sau macar ce inteleg ei prin fotbal. Si chiar am vorbit serios in privinta scorului. Recunosc, e posibil sa dea si Spania 1 gol-2, dar eu chiar vad Italia sa le bage cel putin 4, cu tot cu anti-jocul lor - "fotbal spectacol".
    Da, e o chestie, sa iei un singur gol pana in finala, si acolo sa iei 4...nu o sa se intample.
    Vrei sa vorbim cat de cat obiectiv?
    De ce a jucat Italia cel mai frumos fotbal? Daca ma uit pe rezultate, nu reiese ca a fost asa, fata de Spania.
    Are 2 egaluri si o victorie in grupa, apoi 0-0 pana la penalty, si acum 2-0.
    Spania are 2 victorii si un egal, 2-0 si acum penalty.
    Nu iti suna extrem de similar?
    Sa nu mai vorbim ca avea sanse sa nu iasa din grupe, cum s-a ma intamplat(sa stea la mana nordicilor).

    Unde e superioritatea aia asa mare?

  14. #154 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    ...acum 2-1 totusi

  15. #155 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Da, e o chestie, sa iei un singur gol pana in finala, si acolo sa iei 4...nu o sa se intample.
    Vrei sa vorbim cat de cat obiectiv?
    De ce a jucat Italia cel mai frumos fotbal? Daca ma uit pe rezultate, nu reiese ca a fost asa, fata de Spania.
    Are 2 egaluri si o victorie in grupa, apoi 0-0 pana la penalty, si acum 2-0.
    Spania are 2 victorii si un egal, 2-0 si acum penalty.
    Nu iti suna extrem de similar?
    Sa nu mai vorbim ca avea sanse sa nu iasa din grupe, cum s-a ma intamplat(sa stea la mana nordicilor).

    Unde e superioritatea aia asa mare?
    n-are nicio legatura rezultatul cu spectacolul. una e sa joci precum italia, in forta din minutul 1 pana la final (indiferent ca pierzi) si alta e sa stai la "ciupeala", frecand mingea de calcai 90 de minute, obosind adversarul (inclusiv spectatorii si telespectatorii), cum face spania, asteptand ca poate-poate "pusca" o ocazie de gol. asta e sfidare a fotbalului. are cei mai buni jucatori din lume la ora actuala, de acord, dar asta trebuie sa se justifice si prin faze individuale, ocazii clare de gol... nu pasand obositor la 1 metru, ca asta o poate face oricine isi impune tactica asta, inclusiv obositii nostri de tricolori.
    eu unu' vreau sa vad show, sa se traga des la poarta, scheme, deschideri pe flancuri, etc, nu tiki-taka kaka-maka.
    din cauza asta a pierdut barcelona in fata lui chelsea in semi-finale, pt ca nu au fost in stare sa traga un sut din afara careului, unu', iar englezii au format un zid ingenios in careu, si mi-a placut ca le-au dat-o la bot.
    p.s: sper sa le de-a un 2-0 macar la spanioli, sa le scoata hocheiul pe iarba din cap.

  16. #156 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    PiraSword esti convins ca poate face oricine...? Sa-i spunem si lui Piturca poate ne calificam si noi la mondiale.

    Nu cred ca va fi un meci dezechilibrat. Cred ca vor repeta rezultatul din grupa...
    Nu vad cum ar fi putut Spania sa fie spectaculoasa. Atat timp cat ei nu suteaza din afara careului si vor sa aduca mingea in careu, iar toti adversari formeaza zid in fata careului.
    E ca in FIFA: cand unii intalnesc un adversar mai bun isi pun 5 fundasi pe ultra-defensiv si incep sa arunce toate mingiile in fata, poate scapa atacantul si da gol. Si asa se naste spectacolul...

  17. #157 SP
    Ω Pira's Avatar
    @gingi76, da, poate oricine sa adopte stilul Spaniei, cum facea Columbia odata si altii, dar nu inseamna ca la toti le iasa la fel de bine precum Spaniei... era de la sine inteles ca nu oricine poate juca la fel de bine ca ei, pt ca au jucatori de valoare, cum am si zis.
    ma refeream strict la stilul practicat, nu si daca da roade.

  18. #158 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Tare asta...

    Via
    Attached Images Attached Images spain-portugal-tactics.jpg

  19. #159 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    @kragod Pai aici faci exact despre ce vorbeam eu mai devreme.... te uiti doar pe rezultate.... si nu la meciuri.... e o diferenta enorma intre ce a jucat Spania si ce a jucat Italia la campionatul asta. In teren. Nu la rezultate. La fel, e o diferenta mare intre ce spui tu ca s-a intamplat in grupe si ce s-a intamplat cu adevarat. Italai puteam sa nu treaca de grupe doar daca faceau spaniolii cu croatii blat, iar asta se intampla doar datorita programului avantajos pe care l-a avut Spania. Nu a avut niciun merit jocul Spaniei la situatia din ultimele 2 meciuri ale grupei (prin care Italia putea pleca acasa la un 2-2 in Spania - Croatia), ci doar hazardul.... Si ca sa vorbim si despre Spania - Croatia, daca te-ai uitat la meci, Spania putea pleca acasa, i-a salvat Casillas si arbitrul.... si jocul fara minte (si sange-n....) al croatilor, care pana la un punct, se multumeau cu un 0-0....

  20. #160 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Italia va castiga Euro 2012 in prelungiri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 25-04-2012, 11:06
  2. UEFA Euro 2012 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 24-04-2012, 22:25
  3. Replies: 0 Last Post: 16-04-2012, 11:06
  4. Euro 2012 va veni ca un DLC pentru FIFA 12 By Alexandru in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 10-04-2012, 16:26
  5. Media Library - UEFA Euro 2012 By OEE in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 08-04-2012, 11:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts