Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 168

Thread: E3 2018

  1. #101 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Lol, e cale lunga sa castige, da, au fost mai buni ca in anii precedenti dar din exclusivele lor ce au aratat nu apare nimic anul acesta si sunt aceleasi jocuri ca pana acuma, si restul ce au mai aratat o sa apara si pe alte platforme. Singuru lucru bun pentru fanii MS ca au achizitionat niste studiouri si o sa aibe si ei ce sa joace la un moment dat in viata. Daca e sa alegem un castigator ar fi intre Bethesda si Sony.

  2. #102 SP
    Member marv's Avatar
    eu nu am nici PC, nici XBox, dar la fel mi se pare ca Microsoft au avut cele mai bune prezentari, indiferent de exclusivitati sau cand apar jocurile. Au stiut sa se rezume la exact genul de prezentare pe care o asteapta publicul. Pana si intro-urile cu "Exclusive" au fost de mare efect.

    Speram sa ma entuziasmeze Sony, dar nu au reusit. Imi pun ultimele sperante in Nintendo.

  3. #103 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Surprinzator este Nioh 2 . Daca nu ma insel anul trecut a aparut jocul si deja anunta partea a doua. Sper sa fie la fel de bun ca primul ca mi-a placut foarte mult.

  4. #104 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Dupa ce am vizionat toate conferintele LIVE si am revazut apoi trailerele toate puse in liste frumos pe youtube, topul meu personal este:

    1. Microsoft
    2. Sony
    3. Ubisoft
    4. EA
    5. Bethesda si Square Enix

    Unul din criteriile mele personale de departajare care chiar functioneaza este, care conferinta nu ma lasa sa fumez deloc, sa nu imi dea voie sa ma ridic de acolo pentru 5 minute sa ma duc la o gura de sanatate. Chiar functioneaza.
    Bineinteles locurile 1-2 si 3-4 pot face oricand switch intre ele, coeficientul de fanboysm ne afecteaza pe fiecare fie ca recunoastem fie ca nu si evident ca nu ma exclud.

    Mie personal conferinta Microsoft mi s-a parut mai completa, mai vie.
    Conferinta SONY mi s-a parut mai slaba decat in anii precedenti. Buna fara indoiala, dar mai trista si mai anosta, iar la capitolul exclusive n-au mai excelat cum ne asteptam cu totii.

  5. #105 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    iar la capitolul exclusive n-au mai excelat cum ne asteptam cu totii.
    Daca la acest capitol nu au excelat atunci nu stiu ce sa mai cerem de la ei cand 80% din ce au aratat au fost numai exclusive, si la majoritatea am avut si gameplay. Nu au pus mult accent pe show ca in anii precedenti ceea ce s-a si vazut, dar au aratat jocuri garla, una dupa alta (dupa ce au schimbat sala). Si M$ are meritele ei, ca au evoluat.

  6. #106 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mie mi-a placut ce am vazut la Sony. Au un line-up de exclusive foarte bun. Chiar daca au fost mai putine, macar am vazut gameplay la majoritatea si niciunul nu mi s-a parut neinteresant. Chiar si jocul lui Kojima mi-a trezit interesul. Si de ce sa mint, Spider-Man si The Last Of Us se numara printre jocurile pe care le astept cel mai mult dupa E3.

  7. #107 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E3 nu e un concurs, bois. Nimeni nu il castiga.


    Daca ar fi un concurs, clar l-ar castiga baiatul ala cu handicap emotii care joaca Spyro


  8. #108 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hai sa fac și eu un top personal:
    1. Microsoft
    2. Sony
    3. Bethesda
    4. Square Enix
    5. Ubisoft
    6. Cancerul industriei

    PS: Am pus MS pe primul loc pt că au avut conferința care a arătat mult mai bine ca organizare. Jocurile care mă interesează cel mai mult sunt însă în tabăra Sony. Din păcate sau din fericire încă nu sunt nebun sa iau un Xbox doar pentru Forza Horizon.

    PPS: Aștept sa vad insa nebunia aia de game pass. Sa nu fie vreo chichiță. Daca nu, poate de BF sa prind un XoX la un preț decent. In State s-a vândut zilele astea cu 350$

    ---------- Post added 12-06-2018 at 16:37 ----------

    Câteva chestii funny. E criminal omul asta.

  9. #109 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Dintre toti publisherii mari de la E3, Square are cea mai aglomerata jumatate de an. Nier Automata in iunie, Octopath in iulie, Dragon Quest si Tomb Raider in septembrie, Just Cause in decembrie, Kingdom Hearts in ianuarie. Inteleg de ce au vrut sa aiba o prezentare la E3 si putem argumenta ca au facut bine ca nu au aratat nimic din Final Fantasy VII, sau din proiectele Marvel (Avengers si Guardians of the Galaxy). Square Enix a avut mereu "prostul obicei" de a prezenta jocuri mult prea devreme, ca apoi sa treaca ani pana sa lanseze ceva. Macar acum s-au concentrat pe viitorul apropiat. Doar ca au prezentat prea putin. Aveau toata "dimineata" doar pentru ei, puteam sa-si faca de cap. Dar au decis ca 29 de minute sunt de ajuns, cand atat ar fi trebuit sa vorbeasca doar de Kingdom Hearts III. Tomb Raider si Just Cause au aratat bine, aici nu am ce sa le reprosez. Dar Babylon's Fall (PlatinumGames HYPE!!!) si The Quiet Man au fost teasers, Dragon Quest XI este, din pacate, prea necunoscut in vest si ar fi meritat o descriere mai ampla si, din nou, Kingdom Hearts III ar fi trebuit sa aiba prezentarea pe care a avut-o Fallout 4 acum 3 ani. 30 de minute in care sa ni se vorbeasca doar de jocul ala. In schimb, am avut acelasi trailer de la conferinta Xbox, cu 2-3 secvente suplimentare.
    Mi-a placut ce am vazut, o sa cumpar mare parte din jocurile prezentate. Kingdom Hearts III este deja GOTY 2018 pentru mine, chiar daca se lanseaza anul viitor. Dar as fi vrut sa vad mult mai mult.

    5/10

    Ubisoft mi-au placut. Pentru ca Ubisoft sunt ciudati. Daca pui botul si cumperi tot ce scoate compania aceea, o sa fii clar dezamagit. Dar daca stii sa alegi din tot ce arunca pe piata, gasesti jocuri cu adevarat frumoase. Uneori trebuie sa ii ignori total, ca sa le apreciezi geniul. Au printre cele mai agresive practici din industrie, concurand cu EA de foarte multe ori. Dar il au si pe Michel Ancel, cu geniul lui incredibil, ce se poate observa in absolut orice proiect. Il au pe prim-ministrul Finlandei, care e de acord sa se faca de ras in fata a sute de oameni pentru a-si accentua punctul de vedere. Trials REALLY IS about crashing... and getting up. Ii au pe Davide Soliani si Grant Kirkhope, si capacitatea lor de a crea bucurie pura printr-un simplu joc.
    Acum doua saptamani am cumparat Assassin's Creed IV, pentru ca era la reducere si voiam sa incerc, in sfarsit, un joc din serie. L-am vandut imediat, pentru ca pur si simplu m-a speriat cat de plictisitor si lipsit de viata poate sa fie acel joc. Assassin's Creed Odyssey imi pare la fel. Ca si Division 2. Dar sunt destui oameni care prefera jocurile alea. Indiferent de parerea mea despre acei oameni, conferinta Ubisoft a oferit o varietate destul de mare de jocuri din care sa alegem. Doar ca, la fel cum spuneam mai sus, trebuie sa stim ce sa alegem.

    8/10

    (P.S. Absolut rusinos chat-ul, in timpul conferintei. Puteti sa umpleti thread-ul de politica, razand de limitele gandirii anumitor votanti , dar nu a fost nicio diferenta intre ce am vazut azi-noapte pe chat si ce am vazut sambata la acel miting.)

    Sony au fost... liderii acestei generatii de console. Cu tot ce inseamna asta. Pe de o parte, au avut libertatea de a incerca lucruri noi. Nu prea le-a iesit. Pe de alta parte, au avut si obligatia de a aduce jocuri "mari". Si asta le-a iesit. Inteleg ce au vrut sa faca cu "biserica" de la inceputul conferintei. Si numarul lui Gustavo Santaolalla mi s-a parut perfect pentru experienta pe care voiau sa o creeze. Last of Us II a aratat superb, cu o atentie remarcabila la detalii. Pauza de dupa a fost mult prea deranjanta si a oprit prea brusc tot efectul primelor 15 minute din conferinta. Si a durat mult! Nu doar atat, dar dupa aceea am avut un alt numar muzical care doar a adaugat timpului asteptarii, pierzand orice alta semnificatie pe care ar fi trebuit sa o aiba. Lucrurile au revenit la normal, apoi, iar restul conferintei a fost absolut incredibil.
    Mi se pare ca a reprezentat perfect toata generatia aceasta de console. Nu atat de multe jocuri ca in trecut, dar jocurile bune sunt chiar bune! Speram, dar nu ma asteptam, ca Ghost of Tsushima sa arate atat de bine, Death Stranding continua sa se autodepaseasca, la fel ca si Spiderman. Ma asteptam sa arate un demo cu un boss fight, dar lupta aceea cu 5 (!!!!!) inamici principali a fost exces de zel in cel mai bun mod posibil. Kingdom Hearts III a avut un trailer mai bun decat cel din prezentarea Square. And Remedy is back, baby!

    9/10

    P.S.

    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Capcom continua lungul sir de dezamagiri, inceput chiar din generatia trecuta si din care nu a scapat decat Resident Evil 7, prin ceea ce trebuie sa consideram a fi noroc prostesc, nu ceva intentionat.
    Eating crow is a colloquial idiom, used in English-speaking countries that means humiliation by admitting having been proven wrong after taking a strong position.

    Resident Evil 2 arata absolut incredibil.

  10. #110 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    (P.S. Absolut rusinos chat-ul, in timpul conferintei. Puteti sa umpleti thread-ul de politica, razand de limitele gandirii anumitor votanti , dar nu a fost nicio diferenta intre ce am vazut azi-noapte pe chat si ce am vazut sambata la acel miting.)
    Sa ne scuzi ca nu am fost la fel de seriosi ca la o inmormantare la o conferinta care prezinta jocuri. Daca nici atunci nu aveam voie sa glumim si sa facem un pic de troll atunci nu stiu cand/unde. Chatul e chat ne mai putem distra acolo, si thread-urile sunt pentru discutii mai serioase cum iti plac tie.

  11. #111 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Ce distractie, ca toti se intreceau care sa se planga mai mult. Numarul de dans a fost gay. Miyamoto era prost ca nu stie engleza. Prim ministrul Finlandei era "cringe". Femeile erau proaste. "Awkwardness". Ceva de chinezi, la un moment dat. M*ie lui Dragnea... Ce distractie observi in atata negativism?

  12. #112 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Am si zis atunci ca chatul e cam toxic dar baietii au avut ochelari de cal si au tinut sa isi arate adevarata fire.

    Clar ceva de evitat in viitor.

  13. #113 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Acuma am vazut si eu conferinta Microsoft, m-am bucurat de DM5, generatia asta nu a avut un hack and slash ca lumea si mi-amlipsit asa ceva. Sekiro arata super si el dar daca va fi greu ca si Bloodborne, Demon souls si cu multe elemente RPG am sa-i zic pas, mi-as dori totusi sa fie tot un hack and slash cu multa actiune kill blood yaaaay.

    Stiu ca multi sunt hype de Cyberpunk, probabil va fi ok dar eu mi-am imaginat universu mai dark si sumbru, eu putin dezamagit.

    Mai de mult am avut un Xbox cu RROD, l-am reparat si m-a tinut inca cat am putut sa joc doua joace din seria Gears of War, mi-au placut, le-as juca si pe restu, tre sa fac rost si de un sexbox pe langa PS.

    Tomb Raider si Just Cuase.....sa vina si ele, o sa le joc cand le voi putea lua la un pret ok.

    Ma bag si la conferinta Sony, peace.

    ---------- Post added 12-06-2018 at 19:35 ----------

    Am vazut si conferinta Sony. Nu stiu de ce unora le-a placut MS mai mult dar pe mine m-a dat pe spate Sony!!

    Last of Us 2, woooow tongues and lesbians!! Unde e misoginu ala de Alex Khan sa ne zica cum ca jocul nu e realist si ca o adolescenta ca Ellie nu ar supravietuii intr'o lume post apocaliptica sau ma rog, o lume post zombificata si ca feministele din echipa de developeri Naughty Dog promoveaza si lesbianismul(i love them) simpersonaje ca ea nu ar trebui sa existe in jocuri. Hahaha.

    Ghosts of Tsushima?? FTW man, Arata ca un Rolex si ma gandeam campoate il vedem pe PS5!?

    Control just wow, de abia astept!

    Dead Stranding mi-a placut f mult din cat am vazut.

    Spiderman, lets have a lot of fun, deja mi-am comandat un costum de Spiderman sa il joc imbracat asa, e mai imersibila experienta si dupa vreo 4-5 pre de gameplay o sa maimsperiu si vecinii : )) Justa kidding...or maybe not, haha!

    Nu prea mai joc foarte mult in ultima vreme(depresie de varsta a doua probabil) dar titlurile astea mi-au starnit mega interes.

  14. #114 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Si mie mi-a placut mai mult conferinta Microsoft. Ca si eveniment in sine, (sau show) cred ca a fost cea mai bine realizata conferinta, mai ales momentul de la final cu Cyberpunk, care m-a super impresionat. Stiati ca in codul ala rosu care trece rapid inainte de trailer erau zecei de corudi de redeem pentru Witcher 3 & season pass? Genial!


    Bineinteles, ca si calitate a jocurilor Sony ramane de departe cel mai bun publisher, si daca nu existau studiourile lor probabil imi gaseam alt hobby, insa daca privesti E3 in sine ca un eveniment de entertainment nu poti sa nu apreciezi ce au facut colegii de la Xbox. Asta nu inseamna ca am de gand sa imi cumpar Xbox, doar ca m-am simtit foarte bine urmarindu-le conferinta.

  15. #115 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu cred ca ati fi spus acelasi lucru daca personajul principal in TLOU ar fi fost baiat si s-ar fi mozolit cu un alt tip. Dar asa e hot si sexy. Oricum nu asta e ideea jocului, si o sa fie un joc foarte bun cu sau fara tipe lesbi.

  16. #116 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Conferinta Xbox mi s-a parut cea mai reusita. Gears of War 5 pare destul de interesant, incearca sa se focuseze mai mult pe poveste si SP.
    In ceea ce priveste subscriptiile, Game Pass imi ofera mai mult continut de calitate decat PS Plus, la care m-am abonat de nevoie.

    O veste minunata e ca seria Yakuza si Tales of Vesperia ajung pe PC.

  17. #117 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Comparatia intre Xbox Game Pass si Ps Plus nu este una corecta. Echivalentul Microsoft pentru ps plus este xbox live gold.
    Din comparatia facuta de tine e normal ca ps plus sa fie in dezavantaj, fiind un alt tip de abonament ce are un scop total diferit de game pass.

  18. #118 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Conferinta Xbox mi s-a parut cea mai reusita. Gears of War 5 pare destul de interesant, incearca sa se focuseze mai mult pe poveste si SP.
    In ceea ce priveste subscriptiile, Game Pass imi ofera mai mult continut de calitate decat PS Plus, la care m-am abonat de nevoie.

    O veste minunata e ca seria Yakuza si Tales of Vesperia ajung pe PC.
    Microsoft a inventat politica asta mizerabila de a plati pt accesul online, iar de cand au dato in bara cu tentativa lor de a baga DRM pe console au mai inventat inca doua abonamente. Tot ce fac ei este o tentativa mediocra de a iesi din groapa.

  19. #119 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Cu ce vrei sa compar? Cu gluma aia de PS Now?

  20. #120 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Da, macar sunt abonamente similare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. GRATIS - F1 2015 (pana pe 25.03.2018) By musat in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2018, 03:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts