Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: BioShock 2 - Primele review-uri !

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    BioShock 2 - Primele review-uri !

    Primele review-uri pentru BioShock 2 au inceput sa isi faca aparitia pe Internet in cursul zilei de azi. Revistele PSM3 si PC Gamer au avut onoarea sa acorde primele note jocului. PSM3 i-a dat jocului nota 93/100 mentionand ca "a intrecut originalul in termeni de storytelling si combat". (asta nu pot s-o cred daca nu testez eu personal) PC Gamer au fost un pic mai retinuti, acordand jocului calificativul 90/100 specificand ca "mecanismele de joc care au facut primul joc BioShock asa de distractiv se intorc, mai bune ca niciodata" si "este mult mai bine scris decat aproape orice altceva ce exista acum pe piata". Mie ultimul citat imi da impresia fix opusa decat cele spuse de PSM3. Nu au vrut sa zica ca povestea este mai buna decat originalul, dar nu au ezitat sa o laude in comparatie cu alte jocuri.

    BioShock 2 se va lansa pe 9 Februarie pe Xbox 360, PlayStation 3 si PC.
    Attached Images Attached Images bioshock_2_screenshot_0.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ma asteptam si la ceva precizari legate de multiplayer. Plasmidele se selectau pauzand jocul in Bioshock 1. Cum au facut sistemul sa fie rapid, fluent si sa nu ocupe tot ecranul in BS2? I really wonder

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...probabil prin pick up power ups �n cazul ăsta...plasmids. �ncepi cu pistol...iei arme de pe jos...și uneori apar plasmide (random) le iei...le folosești...expiră...iei altele de pe jos...și tot așa.

    Ăsta e scenariul meu...

    Sau se vor putea salva 3-4 clase și gata (dar asta e puțin probabil). Mai degrabă merge primul scenariu

  4. #4 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...probabil prin pick up power ups �n cazul ăsta...plasmids. �ncepi cu pistol...iei arme de pe jos...și uneori apar plasmide (random) le iei...le folosești...expiră...iei altele de pe jos...
    Quake/Unreal/Doom FTW

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Sincer, nu am inteles mika ta analiza De ce sunt opuse?

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Primii revieweri cu 93% sunt de parere ca povestea este mai buna decat in primul joc in timp ce afirmatia din al doilea review suna ca si cum ar fi mai proasta, dar spus in asa fel incat sa sune bine. Desigur, e vorba de interpretare.

    PS: Frumos joc de cuvinte.

  7. #7 SP
    Member Xbox's Avatar
    O sa vedem cand o sa apara cum va fi .. eu sper doar sa fie mai reusit de cat primul

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu sunt curios cum va fi spusa partea de poveste prequel, prin multiplayer

  9. #9 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Official Xbox Magazine 95/100
    BioShock 2 isn't a groundbreaking follow-up that rewrites all the rules laid down by its predecessor. No, think of it as a sequel that fills in the gaps, adding exciting new dimensions to what's come before... You will be utterly absorbed.

  10. #10 SP
    Member Atrium's Avatar
    [url]

    ---------- Post added 09-02-2010 at 09:25 AM ----------

    Scuze pt double post :

    BioShock 2 Review for Xbox 360 - GameSpot

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 31-07-2013, 16:38
  2. Replies: 7 Last Post: 19-03-2013, 19:36
  3. RDR Legends and Killers - primele screenshot-uri By Walkman in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 19-07-2010, 23:21
  4. Primele Screenshot-uri din Max Payne 3 By Mika in forum Console News
    Replies: 30 Last Post: 26-12-2009, 16:22
  5. Toshiba lanseaza primele SSD-uri de 512GB By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 13-01-2009, 03:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts