Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 159

Thread: PSP 2 (alias NGP) a fost dezvaluit oficial

  1. #101 SP
    Member momi's Avatar
    si totusi ...

    bluetooth 2.1 ?
    port hdmi ? redare fullhd ?
    slot memory card ?
    durata de viata a bateriei in gaming ? ...aici ar putea fi cu adevarat inovativi cei de la sony si sa ne surprinda cu ceva ...

    tinind cont ca la sfisitul anului nu se va putea spune ca tehnologia incorporata va fi "state of the art"(vor fi deja pe piata telefoane mobile cu procesoare dual core ,ecrane capacitive ,redare fulldh ,bluetoth 3.0) si ca sony ca orice companie bine intentionata va dori sa vinda cit mai multe milioane de unitati, un pret mai mare de 300$ ,250E nu ar avea nici o justificare .....bine asta in speranta ca nu se vor baza prea mult pe disperatii de genul "...costa 2500 ron , nu conteaza il iau ..."

  2. #102 SP
    Member liviu15's Avatar
    Am zis si eu mai in spate ca e posibil ca pana la sfarsitul anului telefoanele chiar sa ajunga la performanta pspului , motorola atrix deja are un ecran de 4" de aceeasi rezolutie deci mai multi pixeli pe "(mai multa claritate) ,1gb ram , procesor dual core A9 , nvidia tegra 2, inregistrare si redare full hd , hdmi si asa mai departe , si va aparea in primul trimestru alanului , pana la sfarsit cine stie ce mai apare. Adica ideea e ca l-au anuntat prea devreme , si nici nu lau anuntat cu cel mai bun gpu al momentuli , care ar fi fost si acela depasit pana aparea NGP-ul , nu trebuia sa finalizeze proiectul , acum nu mai sunt sante sa schimbe ceva la performante, iar ca anumite piese sa ramana in top timp de un an e cam imposibil , avind in vedere ca tranzistorii se dubleaza la fiecare 18 luni , oricm daca o sa aibe jocuri bune nu o sa ma intereseze de performanta ca doar e o consola portabila dar totusi se putea mai bine si trebuia anuntat la mijlocul anului nu la inceput.
    Presupun ca nu va avea hdmi ci doar un tv out component pentru a mai scoate bani din accesorii , macar sa scoata un adaptor la hdmi , si sa puna suport pentru maneta de ps3 , dar in cazul asta ar scadea vanzarile la ps3 si nu le convine , dar nu cred ca e departe urmatoare generatie de console , in 2012 se anunta sigur , daca deja au scos o conola portabila aproape de performantele consolelor ps3 si xbox360.

  3. #103 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    si totusi ...

    bluetooth 2.1 ?
    port hdmi ? redare fullhd ?
    slot memory card ?
    durata de viata a bateriei in gaming ? ...aici ar putea fi cu adevarat inovativi cei de la sony si sa ne surprinda cu ceva ...

    tinind cont ca la sfisitul anului nu se va putea spune ca tehnologia incorporata va fi "state of the art"(vor fi deja pe piata telefoane mobile cu procesoare dual core ,ecrane capacitive ,redare fulldh ,bluetoth 3.0) si ca sony ca orice companie bine intentionata va dori sa vinda cit mai multe milioane de unitati, un pret mai mare de 300$ ,250E nu ar avea nici o justificare .....bine asta in speranta ca nu se vor baza prea mult pe disperatii de genul "...costa 2500 ron , nu conteaza il iau ..."
    am auzit ca o sa faca si clatite
    PSP2 Exclusive Pancakes 3.1 in 3D FullHD

  4. #104 SP
    Admin MonkY's Avatar
    liviu15: nu prea isi au rostul comparatiile cu telefoanele touch screen. Nici-unul nu are butoane hardware, analog sticks, stereo speakers, etc... Daca totusi vrei sa compari Atrix-ul cu NGP, e diferenta mare de la 4" LCD la 5" OLED, de la dual core la quad core. Also, Atrix-ul va fi la minim 599$ fara contract... iar lumea de aici se plange ca NGP ar fi mult la 399$

    Eu spun ca au facut o mutare buna cu anuntarea NGP-ului atat de devreme. In felul asta are si concurenta ce "mesteca"... Apple gets a +1 bonus now

  5. #105 SP
    Member momi's Avatar
    comparatia este doar la nivel tehnologic , nu au venit cu ceva atit de nou incit sa justifice un pret foarte mare apropiat de cel al smartphone urilor al caror pret este sustinut de numarul mare de utilizatori , macar la psp exista ceva nou si nemaivazut (umd) ...

    si sa fim seriosi cind a aparut psp ul nici macar nu existau telefoane cu un procesor atit de puternic a fost un gadget care a impresionat pe toata lumea la 250 $ , pe cind acum se cam astepta ca noul psp sa aibe niste specificatii de ultima ora...

    p.s. @darkpaul13 ...cu gem de dude ude ...sau...

  6. #106 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Indiferent cat de tare va fi la nivel tehnologic, sper ca macar un singur lucru sa realizeze Sony cu NGP: unhackable firmware. Si in felul asta, toti cei care va plangeti de cat de scump va fi (desi nu e anuntat niciun pret oficial) o sa fiti cei mai fericiti

  7. #107 SP
    Member momi's Avatar
    nu inteleg , tu nu ai fi mai multumit daca pretul ar fi mai mic sau ai vreun profit de la sony ?
    si cum nu a fost anuntat nici un pret oficial , avem voie sa estimam ....sau poate nu....?

  8. #108 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    nu inteleg , tu nu ai fi mai multumit daca pretul ar fi mai mic sau ai vreun profit de la sony ?
    Cum sa nu... imi vine profit de la Sony... de nu-ti imaginezi. Insa ma plictiseste profund chestia asta cu "drobul de sare" care o sa le cada in cap unora la sfarsitul lui 2011. Deja majoritatea care posteaza aici se plange ca "Va fi prea scump", ca "Va fi prea tarziu" sau "Nu se compara cu super mega telefonul meu". Eu sunt doar realist. Pana acum toti se plangeau ca PSP este un fail si vor ceva mai bun. Acum cand apare in sfarsit ceva mai bun, toti se plang de cate ceva "imaginar" la NGP.

    Normal ca as fi multumit daca pretul NGP ar fi mai mic. Cine nu ar fi. Dar daca ma uit la vanzarile jocurilor pt. PSP in Romania, as spune doar atat: "Nu exista". Si cum pe mine ma intereseaza ca o consola sa evolueze, sa scoata bani astfel incat jocurile si accesoriile sa fie din ce in ce mai bune... spun sincer ca sper sa nu poata fi hackable. Repet, uitati-va la ce s-a intamplat cu PSP-ul. 99% din romanasii nostrii pe care i-am intalnit cu PSP nu detineau nici macar un joc original (sau daca-l aveau o faceau pt. ca era necesara o anumita metoda de boot). Pentru astfel de persoane, sper sincer ca NGP sa fie PREA SCUMP, PREA SLAB, PREA PROTEJAT... Amen !

    P.S. Si cu aceasta ocazie mi-am mai tras cateva zeci de mii de EUR de la Sony. Fara numar!

  9. #109 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    am auzit ca o sa faca si clatite

    Pfff cred c-o iau si de nevasta atunci lol

  10. #110 SP
    Member momi's Avatar
    fiecare are dreptul la propia opinie nu ? cine a vb de hack uri sau de ceva asemanator , atit ca mi se pare absurd sa nu ti doresti un pret cit mai mic si cit mai realist , nu preturi umflate pe motiv ca ce am eu nu mai are nimeni, eu imi doresc din toata inima ca toate consolele ce vor aparea pe viitor sa fie cit mai ieftine , cit mai evoluate si cit mai slab protejate , asta asa ca nu sunt egoist si ma gindesc si la unii "prietenii " de pe forum care isi vor pierde obiectul muncii lor "foarte cinstite si corecte ", ca tot ai adus aminte de hack uri.... noroc ca" nu li se permite publicitatea" pe o anumita arie a forumului care culmea se numeste bazar....

  11. #111 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Indiferent cat de tare va fi la nivel tehnologic, sper ca macar un singur lucru sa realizeze Sony cu NGP: unhackable firmware.
    Probabil ca o sa fie unhackable la aparitie. Apoi...depinde de vanzari. Asta e teoria mea : cat timp se vinde bine cred ca o sa ramana nehackuit. Cand scad prea mult vanzarile apar si hack-urile si ... cresc vanzarile brusc. Fireste ca Sony n-are legatura cu hack-ul, departe de mine ideea ...

    Cam asa a fost si la PS3. Cand nu s-a mai vandut bine au scos slim-ul, au coborat pretul la 299 dolari. Vanzarile au crescut iar, toata lumea a fost multumita. Apoi vanzarile au scazut, pretul nu mai putea sa scada mult...asa ca a aparut hack-ul. Coincidenta ? Sigur ca da...

    Asa va fi si la NGP, sunt convins de asta. In prima faza va aparea la un pret mare, dar se va vinde bine. E si normal, orice nou apare la pret mare initial, dar totusi se vinde, ca sunt entuziastii, bogatanii, etc. Apoi ii scade pretul si mai intra un val de vanzari - omul mai de rand (dar totusi nu foarte sarac) cumpara si el. Incet, incet consola se maturizeaza, apare o noua versiune, scade pretul, mai cumpara lumea. Apoi se cam termina ciclul de viata si devine hack-abila - lumea mai saraca incepe sa cumpere si ea - ca pretul e mic si jocurile "e" gratis

  12. #112 SP
    Member daredevil's Avatar
    Daca nu-mi face sandwich-uri nu se merita

  13. #113 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu sper sa corecteze un lucru, marea problema a primului PSP, din punctul meu de vedere: timpul de incarcare. Si cele mai simple jocuri de pe PSP au un timp de incarcare exagerat.

    Cu un Ds, am deschis orice joc in cateva secunde. Pana am ajuns la destinatie, cu metroul, am si terminat cateva levele.

  14. #114 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Indiferent cat de tare va fi la nivel tehnologic, sper ca macar un singur lucru sa realizeze Sony cu NGP: unhackable firmware. Si in felul asta, toti cei care va plangeti de cat de scump va fi (desi nu e anuntat niciun pret oficial) o sa fiti cei mai fericiti
    +99999999

  15. #115 SP
    Banned Trip's Avatar
    Monky, deci tu esti impotriva modarii consolelor ? ...

  16. #116 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Da, eXi... Trip. Parerea oficiala a forumului, legata de acest subiect este "contra" piraterie, din cate stiu si au declarat "mai marii" forumului.

  17. #117 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trip View Post
    Monky, deci tu esti impotriva modarii consolelor ? ...
    N-am absolut nimic cu modarea... dar am cu pirateria... 2 lucruri complet diferite. Oricum, sa nu derivam in off-topic...

  18. #118 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Unhackable firmware nu exista, exista doar sisteme care nu sunt in centrul hackerilor. Daca ngp va avea o securitate cel putin medie si functia de instalare linux, nu va fi spart.

  19. #119 SP
    Banned Trip's Avatar
    Pai daca stim ca 99% din ei nu au jocuri cumparate, si isi modeaza consolele, asta nu inseamna tot piraterie ? ...Nu inteleg un lucru, Nu ai nimic cu modarea, dar ai cu pirateria ? ...

    Nu modarea duce la piraterie?

  20. #120 SP
    Member momi's Avatar
    ....cit de amuzant ....la ce duce modarea in 99 % din cazuri ....sa fim seriosi ,cita ipocrizie poate exista in unii oamenii...mi am modat consola ca sa imi instalez linux ul...

    acelasi lucru fac si site urile de tip torrent , ocolesc adevarul cum pot si cum vor ,..."bai nu mai comentati ...multumitii aluia pentru efortul depus in urcarea windows ului crack uit ...nu mai comentati ca primiti disable"...

    oare de ce consolele depistate ca fiind modate sunt respinse la garantie , pentru ca este ceva perfect legal si normal sa ti modezi consola...

    ...si cu asta am incheiat ...adevarat , s a deviat cam mult de la topic .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 05-09-2014, 01:31
  2. Replies: 1 Last Post: 11-06-2011, 09:39
  3. Saints Row 3 a fost anuntat oficial By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 04-03-2011, 22:41
  4. Psp 2 - ngp By claudiutk in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 27-01-2011, 22:39
  5. Coverul pentru Gran Turismo 5 a fost dezvaluit By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 07-01-2010, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts