Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 27 of 27

Thread: Sony numeste un nou Country Head pentru Romania

  1. #21 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Sorry nu am avut photoshop Paint all the way.

    Eu sper sa inteleaga ca romanii sunt mai saraci si sa scada preturile absurde la jocuri. Cum sa dau 240 Lei pentru un joc care se vinde cu 19 dolari (60 lei ).

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am primit si un mic addendum la Comunicatul Oficial (thx goes to Dana) prin care se aduc mici lamuriri. Voi cita pentru a fi cat mai exact: "PlayStation, in Romania, nu apartine de Sony Romania, ci este sub coordonarea unui manager regional, altul decat Nakashima. Nakashima are in grija partea de consumer electronics, MINUS PlayStation."

    Practic prin acest addendum trebuie sa intelegem ca Sony si PlayStation sunt 2 entitati diferite. Fiecare cu seful sau, fiecare cu politica si cu geisha sa. Asa ca, traiasca vanzarile la aragazuri, depilatoare si masini de facut paine marca Sony. Pentru ca in rest totul deja e superb. Acum dati fuguta pe eBay, amazon, thehut & Co si mai cumparati-va niste PSN points... pentru ca in Romania e criza

  3. #23 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Sorry nu am avut photoshop Paint all the way.

    Eu sper sa inteleaga ca romanii sunt mai saraci si sa scada preturile absurde la jocuri. Cum sa dau 240 Lei pentru un joc care se vinde cu 19 dolari (60 lei ).
    La fel cum da si restul Europei tot 240. Pe afara in magazine (Game, GameStop, etc.) n-o sa vezi joc sub 60 de euro. Astea sunt preturile de retail. Ca sunt magazine online care-si permit sa afiseze preturile alea mici e altceva...
    Dar nu mai stigmatizati atat tarifele din magazine pentru ca sunt aceleasi daca nu chiar mai mici la noi.

  4. #24 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Pe mine unul nu pretul ma deranjeaza, ci faptul ca nu aduc in ziua lansarii. As cumpara cu placere din magazine avand in vedere ca vreau factura. Ma enerveaza la culme cand sunt fortat sa cumpar la negru. Cat despre preturi, da sunt exact la fel. Tin minte ca am luat acum 1 an din Ungaria, Haze si Timeshift, la micul pret de 59 eur.

  5. #25 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Practic prin acest addendum trebuie sa intelegem ca Sony si PlayStation sunt 2 entitati diferite. Fiecare cu seful sau, fiecare cu politica si cu geisha sa. Asa ca, traiasca vanzarile la aragazuri, depilatoare si masini de facut paine marca Sony. Pentru ca in rest totul deja e superb. Acum dati fuguta pe eBay, amazon, thehut & Co si mai cumparati-va niste PSN points... pentru ca in Romania e criza
    Nu sunt diferite, dar apartine de alta divizie, divizie ce este autonoma; fiecare cu strategiile sale si bugetele sale.
    Sony nu fac argazuri, n-ar rezista cu concurenta (Metalica SA Oradea)

  6. #26 SP
    Member esop's Avatar
    am reprezentanta sony chiar la scara blocului si de fiecare data cand intru ma socheaza preturile lor. adaos comercial si de 300%. nu este normal. si se mai intreaba de ce lumea nu achizitioneaza o consola din tara. ce sa mai spui de jocuri sau servicii. oricum omul s a scos. a plecat din pakistan si irak si a aterizat in romania. un pas in fata. pfff. marketing zero, promotii zero, piraterie maxima... si lista continua. dar nu i nimic, acum este Nakashima in tara si o sa fie mai bine...NOT

  7. #27 SP
    Member kside's Avatar
    Quote Originally Posted by dante23481 View Post
    Optimistul spune ca mai rau nu se poate, pesimistul oare ce spune?...
    Pesimistul spune ca "se poate si mai rau" si Optimistul este convins ca este adevarat...

    Nici o sansa la PSN-RO in LEI. Nu au nici un interes sa le faca mai accesibile in RO. Oricum indiferent de unde le-ai lua (console/jocuri) SONY castiga. Asa macar nu se incurca si financiar cu statul roman.

    Poti lua orice aplicatie/melodie film de pe iTunes Romania? Android Market ? OVI Store? etc.

    Iti ei un super TV cu FREE IPTV ... UK-Only. Un ceas cu atomic time - 1000km max din Frakfurt...
    Pe de o parte esti fortat sa gasesti metode "alternative" pentru a-ti maximiza experienta.

    In pretul abonamentului pt PSN/XBL Gold intra si Flicker si TV si tot felul de chestii care sunt US-Only.
    Daca localizeaza o sa te intrebi pt ce dai 50 EUR/an ca nu ai access nici la muzica nici la tv nici la cumparaturi si nici nu-ti accepta cardul ca e cu adresa de RO.

    Sony in RO va vinde in continuare ELECTRONICE. Nu vor face pasul catre SERVICII. Asta inseamna ca jocurile vor fi la pretul din UK/US + transport + TVA si nimic online. Ce e deranjant ca inclusiv jocurile de acum 3-4 ani raman cu nesimtire la 50 EUR + TVA !!! pe rafturi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 12-09-2012, 10:41
  2. Replies: 17 Last Post: 07-06-2011, 13:57
  3. Sony 3D Head Mounted Display By erik95 in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 09-01-2011, 23:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts