Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 61

Thread: Se lucreaza la urmatoarele generatii de console, by Develop

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Se lucreaza la urmatoarele generatii de console, by Develop

    Site-ul Develop-Online ofera astazi cateva stiri/zvonuri extrem de interesante, si de importante pentru cei ce asteapta urmatoarea generatie. Conform celor de la Develop, Microsoft va anunta la E3 2013 urmatoarea generatie de console Xbox, lansarea urmand sa aiba loc in acelasi an. Acest lucru nu ar fi neobisnuit avand in vedere ca Xbox 360 a fost anuntat si lansat in 2005. Zvonurile legate de noua consola a Microsoft vin insa din mai multe directii: prin intermediul LinkedIn au aparut primele zvonuri, conform site-ului existand 4 angajati Microsoft ce lucreaza la urmatorul Xbox; Lionhead lucreaza la un nou Fable (sursa site-ul Develop), iar Rare lucreaza la un joc "Mature". Conform aceluiasi site numerosi producatori au primit deja devkit-uri, printre acestia numarandu-se EA, Crytek, Turn 10, Volition sau Remedy.

    Dupa cum ati observat, titlul nu se refera doar la consola celor de la Microsoft, deci Develop are ceva si pentru cei ce asteapta cu nerabdare urmatoarea consola PlayStation. Din pacate nu avem prea multe informatii despre aceasta, cei de la Develop sustin doar ca anumiti developeri first party lucreaza deja la titluri pentru PS4, ce va fi lansat undeva in 2014. Sony a confirmat in cursul anului curent ca au inceput sa lucreze la o noua platforma. Analistul Colin Sebastian se asteapta insa ca Sony sa fie primi ce vor lansa o consola next-gen.
    Attached Images Attached Images 95456d1297800824-zvon-sony-nu-va-mai-lansa-ps4-ps4-game-console.jpg

  2. #2 SP
    Member Bogdan's Avatar
    2014, să fim serioși, este o mare gogoașă aruncată pentru a menține v�nzările actualei console.

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    2014 ?! Asta inseamna in alte viata pt mine. Uii U scrie pe mine daca o sa vreau sa raman in arealul consolelor.
    In ce ma priveste spre sfarsitul lui 2012 o sa incep sa refuz sa ma mai joc la 720p. Asta-i rezolutie de telefoane.

  4. #4 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Cryyo, fara suparare, daca iti cumperi consolele pe baza graficii nu ai ce cauta cu Wii U
    Oricum, nu cred ca o sa apara jocuri bune facute de third party pana cand apare si Xbox nou, majoritatea o sa fie porturi cu aceasi grafica de Xbox360/Ps3

  5. #5 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Deci doar prin 2015 vom putea juca jocuri care sa foloseasca un procent mare din capacitatea consolei.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Banuiesc ca ar trebui sa strangem bani de pe-acum

  7. #7 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sa apara cat mai repede. Sa fie backwards compatible si upgradate considerabil.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Sa fie backwards compatible
    Niciodata sau slabe sanse. S-a mai discutat chestia asta acum cateva luni

  9. #9 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Niciodata sau slabe sanse. S-a mai discutat chestia asta acum cateva luni

    Eram plecat sa ud buretele, am ratat discutia. Nu putem decat sa speram.

  10. #10 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Cryyo, fara suparare, daca iti cumperi consolele pe baza graficii nu ai ce cauta cu Wii U
    Nu ma supar dar tot imi iau Uii U.
    Daca era vorba numai de grafica nu eram gamer pe consola. Exclusiv pe consola.
    In viteza in care se deruleaza niste treburi in jurul nostru, 2014 mi se pare exagerat pt o noua consola de la Micro/Sony.
    Din partea mea sa o lanseze si in 2050, ma descurc si o sa supravietuiesc.

  11. #11 SP
    Member Sosetila's Avatar
    By the by, fun fact, nu am jucat niciodata un joc de 720p
    2014 mi se pare acceptabil, Sony si Microsoft trebuie sa studieze piata, sa fure idei de la Nintendo pe care ei sunt prea lenesi sa le dezvolte si sa le faca mai bune ("ei" fiind Big N)

  12. #12 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    By the by, fun fact, nu am jucat niciodata un joc de 720p
    Daca te-ai jucat pe Xbox 360 sau PS3 ai jucat cu siguranta, dar poate cu upscale la 1080p, deci degaba zici asta.
    Jocurile care merg nativ la 1080p le cam numeri pe degete.

    Link

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi se pare chiar un pic redundant sa spui ca "se lucreaza la urmatoarele generatii de console". Pai, nu e ceva normal? Nu asa a fost dintotdeauna, de la prima consola ever made? Nu evolueaza toate cele pe langa noi?

    Sincer eu sunt de parere ca se lucreaza la o noua generatie chiar inainte de a fi finalizata actuala generatie. Oarecum in stilul lui Steve Jobs. Doar ca pentru urmatoarea generatie se testeaza idei care fie ar fi prea costisitoare fie ar fi imposibil de fabricat in masa la momentul respectiv.

    Eu doar sper sa nu mai faca iar Microsoft teste pe noi... si sa nu se mai zgarceasca la sisteme de racire si lipituri facute de chinezi pt. 0.0005 centi.

  14. #14 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Nu am zis ca m-am jucat la o rezolutie mai mare, maximul ar fi 480p(wii) si dupa Ps2 si Gamecube.
    Monky, ce zici de asta: Atari founder on the end of consoles - News at GameSpot

  15. #15 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Microsoft Product Timeline Hints at Xbox �PU� and Kinect �HP2′ For E3 2014 - GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

    We have an interesting Microsoft product line-up for you courtesy of the MS nerd who has been incredibly accurate with Microsoft leaks before. This is what he says. Check out the full rumored product timeline below, Xbox �PU� and Kinect �HP2′ is listed at 2014. Now this can mean a dashboard update or the new console from Microsoft.
    Also mentioned is Xbox�loop� launch for 2013. There are a lot of interesting products in development right now, and since many of them have a codename, it�s hard to figure out which one is the real successor to the Xbox 360.
    Hmmm...... Xbox PU( probabil prescurtare de la Portable Unit). Cum ar fi sa zici : " Come, play with my PU"

    +

    The Cell chip 2 is in development, and go for PlayStation 4

    Mindful of the information comes from a trusted source: apparently, the Cell chip's successor is already being designed. It's not something that surprises us in particular, but it also makes two details have reached us, is being developed at supercomputing center in Barcelona, ​​and its most immediate application will be PlayStation 4.

  16. #16 SP
    Member cipvas's Avatar

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Pai ce pot sa zic despre o companie care "a fost ce a fost si a ajuns ce-a ajuns" (ah ce expresie). Ma uit la ce crappy games scoate Atari lately, si dupa aceea citesc interviuri in care dau lectii despre gaming... Tocmai el indrazneste sa spuna ca nu va mai exista inca o consola majora... care nu a fost in stare sa-l tina pe Steve Jobs la Atari. Poate daca ar fi reusit, acum am fi avut o consola Apple de toata frumusetea

  18. #18 SP
    Member LeGenD's Avatar
    ...deci prin 2015-2016 o sa merite din plin cumparate...

  19. #19 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu inteleg de ce ai simtit nevoia sa postezi aceste link-uri, avand in vedere ca sursa lor este tot Develop.

  20. #20 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    deja daca in 2013 inceputu anului nu sunt lansate alte console pur si simplu devine cam tarziu

    2014 wtf ? tarziu rau de tot la cum evolueaza tehnologia si telefoanele o sa intreaca grafica de la ps3

    eu tot sper sa fie in perioada q4.2012-q1.2013

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Apple si Google lucreaza la console de jocuri By trickz in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 28-07-2013, 11:54
  2. Replies: 0 Last Post: 20-07-2010, 13:37
  3. Turbine lucreaza la un MMO pentru console By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 21-09-2009, 14:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts