Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 24 of 24

Thread: Quantic Dream si noul motor grafic pentru PlayStation 4

  1. #21 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nope... nu-mi da nimic de gandit. Nu ma intereseaza tech demo-urile. A fost o perioada (pe cand era 3dfx, voodoo, tnt) cand ne pierdeam timpul cu chestii d-astea de "braging"... ma distreaza la maxim cand vad pe diverse forumuri "Tie cat ti-a dat? Am facut de 15 ori benchmark-ul si mi-a dat cu 3FPS-uri mai mult! Pune driverul xx.yyy si mai castigi 2FPS-uri... Fa overclock si mai castigi 5FPS-uri". Bleah. Oamenii aia probabil n-au mai citit de mult o carte... nu stiu ce inseamna un scenariu bun... sau ce eforturi se depun pentru muzica unui joc bun. De feeling ce sa mai vorbesc. Comparatia de "capete" o pun pe seama celor care joaca in continuu Counter-Strike si altceva nu stiu. "Ai vazut mai ce cap are al? Pac Pac! Headshot mancatziash! Tare jocu' sa moara gibilan!*"

    *whatever that means... eu am reprodus partial cam ce se aude in timpul unei sesiuni de CounterStrike. "Mancatziash" este marca inregistrata, asa ca sa nu va legati de ortografie

    ---------- Post added 23-02-2013 at 06:49 PM ----------

    Desi sunt fan nVidia... sunt ferm convins ca acum sunt un pic cam stressati, fiind lasati deoparte atat de Nintendo (care foloseste Radeon), cat si de Microsoft si Sony (ambii presupunandu-se ca merg pe solutii AMD). Asta inseamna cateva sute de milioane de chip-uri pierdute, care se duc la profitul AMD. And that has to hurt!

    Dar nu-i nimic, pt. ca am observat ca o duc bine pe piata mobilelor...
    Faptul ca nvidia e lasata cu buza umflata nu poate decat sa insemne cel mai probabil aparitia unei alte noi console in joc,am asa un sentiment.. Sigur o sa se ambitioneze ei.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Faptul ca nvidia e lasata cu buza umflata nu poate decat sa insemne cel mai probabil aparitia unei alte noi console in joc,am asa un sentiment.. Sigur o sa se ambitioneze ei.
    SteamBox?
    Partea "funny" e ca si ce a aparut pana acum ca fiind posibila "consola" de la Valve... tot cu AMD era.

    Apple?
    Din pacate pe zona asta nu aud decat dorintele unora si altora legat de asa ceva, insa de la Apple nu vine nici macar murmur.

    Project Shield
    Dap, aici avem Tegra 4 care nu poate face streaming de pe Steam decat de pe o placa video GeForce... dar totusi, e cam putin... zic eu.

  3. #23 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu nu am inteles niciodata o chestie, cum sa compari un produs de 450 de dolari, cat se zvoneste ca ar fi, hai 500 cu un PC de 2000 de dolari, este si normal ca dpdv vizual sa fie superior PC. am vazut ca a dat cineva un link cu presupusa placa video din ps4 si surpriza costa 1000 de ron, stiu ca Sony nu achizitioneaza la pretul acesta, dar totusi este jumatate din consola. cel mai corect ar fi sa comparati consola cu un pc de 500 de dolari.

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asta e problema omului in general, vrea cifre, procesoare multe, timp de răspuns de 0,00001 ms, contrast de 1000000000:1, nu mai conteaza ca ochiul are o limita. Daca se putea o consola cu placa video de 10000 dolari si 35000 giga gddr 5, procesor de la intel si sa coste 400 de dolari era perfect...de fapt nu, întotdeauna exista loc de mai bine. Eu de-abia aştept capodoperele quantic dream, sa ma bucur, sa ma întristez, sa zâmbesc, sa lăcrimez, cum am făcut-o cand am jucat heavy rain!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 62 Last Post: 28-03-2014, 11:55
  2. Replies: 8 Last Post: 30-09-2013, 08:58
  3. Replies: 0 Last Post: 23-03-2012, 11:17
  4. Replies: 0 Last Post: 09-03-2012, 14:40
  5. Quantic Dream lucreaza la 2 jocuri By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-07-2010, 18:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts