Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 51

Thread: Media Galaxy lanseaza in premiera mult asteptatul joc Titanfall

  1. #21 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Facem prezenţa ?

  2. #22 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Monky, te rog nu o lua personal. Nu stiu la cate lansari ai participat si cate ai organizat, dar in cazul in care te multumesti cu orice, este problema ta. Te invit amiabil sa recitesti ce am scris in postul precedent. N-o sa vina nimeni sa te traga de maneca sa-ti dea ca esti tu x sau y, mai ales in cazul in care reprezinti o tara din lumea a 3-a, iar daca prin minune se intampla e un caz izolat si cu siguranta o eroare. Vis-a-vis de retaileri, nu-i intereseaza de gaming, ci doar sa-si vanda produsele. Daca i-ar interesa atat de mult, ar angaja oameni compententi. Desigur, acei oameni trebuie platiti corespunzator. Singurul lucru care conteaza pt ei sunt banii!, pt ca privesc totul ca pe o afacere, atat. Cu ce au ajutat acei retaileri comunitatea de gaming? Vreau exemple concrete ca de vorbe sunt satul. Lansarile sunt bine venite, dar daca tot faci ceva, f-o by the book, nu doar ca sa te afli in treaba. Sa se implice mai mult, sa faca chestii dinamice, interactive. Exemplu: In loc sa faci un banner amarat in paint, pe care scrii lansare, poti pune pe site un timer cu textul "your Titan will be rdy in x y x ". Iar pe langa detalii despre lansare. Altfel, ramane doar vanzarea produselor si dezamagirea celor care au venit, care poate pe viitor nu vor mai participa. Nu poti sa multumesti pe 100%, dar 80% e ok. Ideile bune si oamenii competenti costa, dar si rezultatul e pe masura. Lansarile reusite vor aduce oameni dedicati mai multi, vor creste calitatea divertismentului, comunitatea, implict vanzarile si vor atrage atentia producatorilor si intr-un final vom avea si noi servicii ca toata lumea. E win -win pt toti. Nu-mi spune ca nu se poate. Nu se vrea. Ai fost la "lansare" la PS4? Ma indoiesc, dar in cazul in care s-a intamplat, presupun ca ai fost foarte multumit. Pana la urma unde-i problema cu postul meu? ca o nota, imi spun sincera parere fata de cea ce se intampa si vorbesc despre lansare nu despre joc, asadar sunt destul de ontopic. Daca oamenii vin ca au sansa sa castige o consola, pt ca asta e promovat, ce pretentii ai ca omul sa aibe cultura de gaming? Cand nu mai dai premii la tombola, nu mai mai ai oameni la evenimente. Daca asa ii educi, asa ii ai. De la tine aveam pretentii si te rog sa deschizi ochii. Cheers
    Attached Images Attached Images dorel-la-munca.jpg

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate, ce spui tu este fix invers fata de realitate. Realitate: aveam dublu trafic atunci cand ofeream jocuri la tombole, dadeam jocuri la concursuri din acestea "slabe". Vise: sa facem lansari profi, unde sa vina lumea pt. jocuri si nu pentru premii, concursuri sau jocuri moka.

    Sa fim seriosi. Gamerii profi care vroiau TitanFall fie il joaca deja, fie au preorder de luni bune, fie asteapta un pret mai bun... si nu au afinitate atat de mare pentru lansarea oficiala intrun magazin sau altul. Probabil cei mai multi dintre ei deja sunt experti la TitanFall pana la lansare... unde daca se vor duce vor castiga si toate premiile.

    Normal ca pentru bani fac aceste lansari cei de la MediaGalaxy, asa cum o face orice alt retailer din tara (sau din lume). Daca te asteptai sa faca cineva o lansare din adancul sufletului, probabil vei fi extrem de dezamagit sa afli ca asa ceva nu se face nicaieri in lume. Noi am facut de multe ori lucrul acesta si consider ca am facut o mare greseala. Nu am castigat nimic din a oferi jocuri moka... majoritatea userilor care se agitau pt. jocuri si premii nici nu mai exista printre noi... atat de "pasionati" erau de comunitate si lucrurile despre care vorbesti tu... Si eu aveam pretentii ca tu fiind cu noi din 2009 sa fi observat aceste lucruri.

    Cat despre modul in care sunt organizate lansarile la noi in tara... e simplu: sunt pe masura bugetului. Atata timp cat ei nici macar nu reusesc sa ofere niste jocuri pt. reviews la publicatii sau site-urile care-i ajuta la reclama... la ce sa te astepti cand vorbesti de un astfel de eveniment? Eu unul mai ca nu m-am jurat ca nu mai particip la asa ceva, de la lansarea PS3-ului unde mi-am dat sufletul sa prezint consola, si toata presa si lumea de fata era mai interesata de jucatorii de football prezenti la eveniment, decat de consola si jocuri in sine.

    Prin urmare... in Romania, si daca s-ar investi mai multi bani in lansari de genul acesta... probabil presa de specialitate ar vorbi mai mult de dansatoarele / dansatorii prezenti decat despre joc in sine. So stop dreaming, and enjoy what we have!

  4. #24 SP
    Member Kratos's Avatar
    @Ma Plictisesti: nickul tau iti face cinste. E plictisitor sa vezi cum de fiecare data cand cineva incearca sa faca ceva bun in Romania, apar plangaciosii. Ca de ce e asa si nu altfel? Ca de ce a folosit Paint si nu a dat 1000 de euro pe licenta de Photoshop? Ca de ce bannerul nu are luminite? Ca de ce la lansarea unui joc nu se face citire de carte cu oameni competenti - ar trebui invitat ministrul culturii - si in loc de asta primim gagici, dansatori si concursuri cu premii constand in console, gamepaduri si jocuri? Are you for real? E o lansare a unui joc in Romania - pentru o consola care nici macar nu exista oficial, nu lansarea cartii lui Obama in US.

    Eu voi fi acolo. Cine mai vine?

  5. #25 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    @Monky. Iti respect parerea, dar presa de specialitate, cel putin 5 publicatii online mediatizate, vorbesc foate mult despre jocuri si nu despre dansatoare sau ce maimute apar pe la TV. Ca sa ne intelegem, cand spui presa de specialitate, la cine te referi? Nu doresc sa dau nume ca exemplu ca se poate considera reclama si nu vb despre Gigel care si-a facut si el blog de 2 zile, ci fac referire la oameni care organizeaza de mult evenimente si/sau fac parte/conduc publicatii online. Ca idee, teoretic, maine seara dupa "marea lansare", planuim sa ne strangem la un cico pt a discuta diverse din gaming si a celebra 7 ani de PS3. Asadar, daca esti interesat si poti, te poti alatura si putem discuta si despre lansari & Co. Cheers

    Normal ca pentru bani fac aceste lansari cei de la MediaGalaxy, asa cum o face orice alt retailer din tara (sau din lume).
    Diferenta e ca retailerii din alte parti, mai fac si spectacol (pe de o parte marketing, pe de o parte divertisment, toata lumea castiga) iar oamenii merg de placere nu ca se da ceva moca si vand jocuri de 18+ d`aia de 10-12 ani, pt ca dupa cum bine stii, PEGi chiar se respecta, altfel amenda/ridicarea licentei. dar aici unde spaga-i in floare... avand in vedere ca pe alte parti se poate nu e dream si ce sa enjoy, daca nu prea ai ce sa vezi?! Ah, daca ma duc sa-i trololo, poate, dar din pacate nu-s facut pt a fi troll. In cazul in care oamenii influenti nu (mai) fac nimic, un simplu om ce poate face? Daca nu vine nimeni si zice, nimic nu se schimba.

    @Kratos, iti recomand sa vizitezi si alte plaiuri in afara de cele mioritice si sa-ti vezi de ciorba ta, deoarece subiectul te depaseste.

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu a zis nimeni ca nu se pot imbunatati lucrurile. Dar intre timp, in loc sa ne bucuram ca avem totusi si asa ceva (la urma urmei Media Galaxy putea doar sa puna jocul la vanzare si sa nu faca niciun fel de lansare), ne luam fix de cei care incearca. Eu zic ca ar trebui sa ne luam de cei care nu fac nimic...

    Sorry, eu nu pot veni (probleme personale)... dar va doresc petrecere placuta!

    ---------- Post added 13-03-2014 at 18:31 ----------

    Mie imi pare rau ca nu au trimis macar un joc pt. review - un joc pe care oricum il ofeream for free celui care facea review. Dar, asta este. Poate la viitoarele lansari. Poate se mai trezesc firmele de profil din amorteala si vor intelege ca daca nu fac nimic deosebit, romanii vor continua sa-si cumpere jocurile, consolele si accesoriile de afara. Nu mai vorbim de faptul ca ar trebui sa profite acum, cat inca retail-ul mai merge. In cativa ani, cand proababil marea majoritate va merge spre digital, o sa le para rau ca au "pierdut trenul" si nu s-au gandit mai devreme.

  7. #27 SP
    Junior Member boyfromthemooon's Avatar
    a titanfall fan...


  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai bine va uitati la RonanN1, ca e live pe TitanFall:


  9. #29 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Omu cam are dreptate, la ce îţi trebuie ghid ?

  10. #30 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Meanwhile in Berlin (Hauptbahnhof)

    PS: cei care vor sa participe la tombola trebuie sa aiba minim 16 ani.
    Attached Images Attached Images tfb.jpg

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti View Post
    cei care vor sa participe la tombola trebuie sa aiba minim 16 ani.
    De ce oare? Jocul are rating ESRB M (adica minimum 17 ani)

  12. #32 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Pai, in urma unor actiuni, cineva s-a sesizat si a luat masuri. Asadar, vezi, poate mic, dar e un progres. Daca stam cu mainile in san, nu se face mai nimic. PS: de parca s-a tinut cont pana acum de PEGI. Totusi, mai bine mai tarziu, decat deloc.

  13. #33 SP
    Member Kratos's Avatar
    Ti-ai gasit si pe cine sa dai exemplu de rating. Pe nemtii carora le e frica sa foloseasca Facebook-ul dar care au tone de magazine sado-maso si intra pustanii fara grija

    Acum 2 ani cand am fost in Germania il trimiteam pe un pusti de 8 ani sa cumpere bere si tigari. E bine insa ca au limitari la jocuri. Deci se poate. E chiar sublim!

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post

    Acum 2 ani cand am fost in Germania il trimiteam pe un pusti de 8 ani sa cumpere bere si tigari. E bine insa ca au limitari la jocuri. Deci se poate. E chiar sublim!
    Scuze de off dar nu stiu cum ai reusit, mie mi-au legitimat prietena, nu credeau ca are peste 18 ani. Mai au si ei probabil scăpări dar sunt foarte ai dracu

    Referitor la faza cu jocurile, exagerează si ei câteodată, foarte multe jocuri cenzurate, eu nu am putut sa cumpar gears of war din magazine pt ca nu exista

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De ce oare? Jocul are rating ESRB M (adica minimum 17 ani)
    Am uitat ca in Europa se ia in considerare PEGI, care in cazul de fata este PEGI 16.

    E haios totusi. ESRB 17+ si PEGI 16. Cum vine asta?

  16. #36 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    the two titans
    Attached Images Attached Images 1897724_745036478862846_1762647593_n.jpg

  17. #37 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Aia e tot? Doua Pc-uri?

  18. #38 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Lume ca la balci
    Attached Images Attached Images image.jpg

  19. #39 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    That's pretty accurate
    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti View Post
    Trist e ca majoritatea vin pt o amarata de consola ca premiu la o amarata de tombola

  20. #40 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Loool, wtf was that? Dupa ce a strigat locul I, si-a luat ala un cor de injuraturi (fani parizer probabil), si gata. Toata lumea a plecat acasa ))
    Nici sa mai joace titan fail n-au ramas...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 15-05-2015, 14:56
  2. Replies: 61 Last Post: 03-11-2014, 13:46
  3. Samsung lanseaza Galaxy S5! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 42 Last Post: 23-05-2014, 14:06
  4. Media Galaxy lanseaza Diablo III: Reaper of Souls By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 25-03-2014, 09:47
  5. Samsung lanseaza Galaxy S4 Mini By MonkY in forum Tech News
    Replies: 24 Last Post: 01-06-2013, 01:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts