Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 15 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 221 to 240 of 282

Thread: E3 2009: Conferinta Sony

  1. #221 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by Axeaxel View Post
    Da si pentru GT5
    din cate stiu GT5 nu are data stabilita de lansare.......

  2. #222 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Bestial, abea astept sa apara jocul pacat ca apare in 2010

  3. #223 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Post of the year Awards 2009. We have a winner.
    ))

  4. #224 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Khan, sa te vad dupa 2-3 ore de tinut miinile intinse in AER intr-un Natal powered Forza. prefer ceva in mina. pina si Wii Motion Plus mi se pare o chestie muuult mai buna decit Natal. ce vroiam sa zic este ca din ce am inteles controllerul respectiv poate sa inlocuiasca un controller de PS3. Natal nu poate inlocui un controller de X360. cum faci diferenta intre start, select, X, Y, A, B, RB, LB si triggere. prin gesturi? cine crezi ca sta sa memoreze atitea gesturi. si daca poti sa diferentiezi triggerele de butoane, cum diferentiezi intre butoane? parerea mea e ca Natal nu va inlocui controllerul clasic, insa motion controllerul Sony ar putea face asta pe PS3 asa cum Wiimoteul a facut-o pe Wii.
    In loc de butoane avem comenzi vocale.
    Nu trebuie sa memorezi gesturi - pentru ca ideea e de gameplay intuitiv. Sa faci ceva ce ai face si in viata reala, nu un gest specific si reprezentativ care trebuie invatat in prealabil.
    Pot sa am controllerul in mana in continuare, sa ma folosesc si de motion sensing, sa am si comenzi vocale.
    Deci am si ceva in mana, am si butoane, si comenzi vocale in plus.

    Dar daca pe voi va incanta dildo-ul in continuare, inseamna ca am eu ceva...

  5. #225 SP
    Member Solozaur's Avatar
    cred ca au iesit cam egale ambele console, ambele au jocuri exceptionale pe toate genurile si chestii inovatoare, xbox ia o bulina in plus ptr facebook/tweeter si radio, desi nu am xbox si nici nu asi folosi facebook/tweeter pe ele, sunt chestii foarte utilizate inafara si sunt un mare plus!

    winnter of E3? NOI - clientii!!

  6. #226 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Cele mai bune chestii nici nu apar anul asta. Ii aplaud in schimb pentru "One Vision"

  7. #227 SP
    UberDude Honord's Avatar
    This thread goes boom , bha gata cu dildo ca inebunesc mai bine o parere despre tot ce sa prezentat , in concluzie gow3 was za best of za rest ( neah im jokeing )

  8. #228 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai comenzi vocale poti avea si pe eye. de fapt nu ca poti avea. ele exista ACUM in Singstar (de PS3) cu ultimul update si functioneaza fff misto.

    iar tipul ala a spus clar ca era un engineering sample. controllerul NU va arata asa. anyway, pentru comentariile tale cu mediocritatea ti-as da report, insa oricum nu s-ar intimpla nimic aici asa ca nu ma agit.

    PS Khan, positive thinking.... (tu chiar crezi ca mie imi place cum arata? normal ca nu, dar sunt sigur ca acel cap colorat poate il transforma intr-un inel luminos in jurul controllerului sau ceva de genul)

  9. #229 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    God of War este ce ma asteptam sa fie. Un joc de nota 20 daca se poate.

  10. #230 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    eh atunci singura diferenta consta in forma perifericului pe care-l tii in mana. Si sincer, astept sa vad forma finala

  11. #231 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Khan, nu am spus ca acel motion sensing este revolutionar, dar probabil o sa fie ceva bun atunci cand o sa fie gata (era doar un rahat de prototip), deci nu stiu de ce te-ai suparat asa pe mine .

    Nici ca esti fanboy nu am spus, dar nu poti sa spui ca nu esti mai mult atras de 360 decat de ps3, cat despre faptul ca ridic PS3 in slavi, ar fi fost poate adevarat daca era vorba de Blizzard . Mie mi-au placut atat conferinta Microsoft cat si cea Sony si am spus din punctul meu de vedere punctele forte ale ambilor producatori, deci am fost cat se poate de impartial.

    Daca cineva s-a simtit jignit cand am spus de sustinatori Xbox 360, imi cer scuze si imi retrag cuvintele

  12. #232 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Khan acum chiar dai dovada de fanboy-ism.Eu nu cred ca a jignit,cineva, ieri Natalul.Nu cred ca esti corect.Dai dovada de fanboy-ism si de invidie.Acest ,nu stiu cum se cheama, care l-a prezentat Sony acum 1 ora o sa poata sa inlocuiasca controlleru definitiv(daca vrei).Asa s-a inteles.In schimb Natalul poate fi folosit numai in acele jocuri care l-au prezentat ieri.Logic ca vor scoate altele,dar asta e parerea mea.+ ca "sony thing" are o precizie mult,mult mai mare dupa ce am vazut asta seara.Eu cred ca a fost o conferinta cu adevarat buna(poate foarte buna).Dar mai cred ca a fost un pic prost aranjata deoarece prima data au bagat 2 exclusivitati,porma au bagat PSP,porma iar Ps3 games si porma "sony thing".Totusi eu ii dau 10+ conferintei.

    P.S:Nu am zis ca esti fanboy ,Khan.Numai ca dai dovada de el in aceste momente.

  13. #233 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Sper sa nu iasa asa in final GOW3...daca ati observat cand merge Kratos pe langa torte nici macar nu ii aparea umbra si inca ceva care sper sa nu mai fie in jocul full, atunci cand intra in tine un inamic pur si simplu te misca ca pe o piesa de sah...

    Mi-a placut faza cu sabia de la SONY, cred ca va iesi foarte reusita dar din pacate atunci cand voia sa nimereasca cu arcu inamicul nu era deloc precis...sau era tipu ala emotionat.Mi se pare mai bun asta de la SONY decat Natal.

  14. #234 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Stai ca nu inteleg. Pe ce sunt eu invidios?

    De ce sa imi inlocuiasca controllerul cand ala pe care il am e foarte bun. Si nu mai am nevoie de nimic in plus ca sa ma joc mai bine SI cu motion sensing.

  15. #235 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    dildo ala dupa cum a spus nenea inginerul este prototip de testare nicidecum nu va arata asa (nu ca as lua asa ceva anyway)

    surpriza chiar a fost footage-ul la FF14 online... in rest ce se stia. god of war e la final, o imitatie de LBP acel car track whateva..ma asteptam la mai multe noutati si aici asteptam gameplay mai exact. in fine who the heck am i to judge

    penibil totusi atatea cifre puse de fiecare data fie ca era vorba de ps3 sau de psp, fie de ps2 sau un titlu de joc.

    GAME ON

  16. #236 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    A fost ok prezentarea,3 exclusivitati bestiale:Unscharted 2,GT5,GOW3+un multiplatform AC3 la fel de fain.In rest prea multa vorbaraie,parca mi-a placut mai mult conferinta de la Microsoft.

  17. #237 SP
    Member St Mael's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Khan, sa te vad dupa 2-3 ore de tinut miinile intinse in AER intr-un Natal powered Forza. prefer ceva in mina. pina si Wii Motion Plus mi se pare o chestie muuult mai buna decit Natal. ce vroiam sa zic este ca din ce am inteles controllerul respectiv poate sa inlocuiasca un controller de PS3. Natal nu poate inlocui un controller de X360. cum faci diferenta intre start, select, X, Y, A, B, RB, LB si triggere. prin gesturi? cine crezi ca sta sa memoreze atitea gesturi. si daca poti sa diferentiezi triggerele de butoane, cum diferentiezi intre butoane? parerea mea e ca Natal nu va inlocui controllerul clasic, insa motion controllerul Sony ar putea face asta pe PS3 asa cum Wiimoteul a facut-o pe Wii.
    Nu ca as vrea sa mai adaug la subiectul asta, dar un lucru as vrea sa imi spui si mie. De ce consideri tu ca un controller clasic ar trebui sa fie inlocuit in totalitate de o jucarie cu motion sensing? Ce castiga Sony daca poate inlocui controlerul lor clasic cu jucaria aia? Tu te vezi jucand GT5 cu chestia aia ca sa spui ca Forza nu poate fi jucata cu Natal? Si daca poti chiar crezi ca ar fi o experienta mai buna decat cu un volan sau controller clasic? Cred ca intrebarile astea se raspund de la sine.

    Eu spun ca este imperativ faptul ca jocurile hardcore sa ramana la stilul clasic de control si motion sensing-ul sa se aplice doar unui segment restrans al industriei, iar eu unul sunt convins ca Natal se va putea descurca mult mai bine in acel gen de jocuri decat de copia wiimote pe care au aratat-o astazi Sony.

  18. #238 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Assasin's Creed 2 , God of War 3 and Uncharted 2 - must buy

  19. #239 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Domnilor lasati-le drec' de motion sensor ****!! Dumnezeule cum e God of War!!!

  20. #240 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    btw stiti ca avem si chat, nu? era mai simplu acolo ca aici e haos

    sa traim pana in 2010 ca avem ce juca indiferent de platforma

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 15 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Conferinta Sony E3 2011 By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 12 Last Post: 06-06-2011, 23:50
  2. E3 2009: Conferinta Nintendo By istrategie in forum Console News
    Replies: 42 Last Post: 03-06-2009, 03:14
  3. E3 2009: Conferinta Ubisoft By Mika in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 02-06-2009, 18:35
  4. E3 2009: Conferinta Microsoft By Bobby in forum Console News
    Replies: 161 Last Post: 02-06-2009, 14:49
  5. E3 2009: Conferinta EA By Bobby in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 02-06-2009, 02:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts