Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Kratos vine pe PS4... Remasterizat!

  1. #1 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    Kratos vine pe PS4... Remasterizat!

    God of War vine in sfarsit si pe Playstation 4, insa nu este un joc nou, ci unul remasterizat, este vorba de God of War III, aparut initial in 2010 pe PS3. Noua versiune va rula in 1080p la 60fps (se pare ca developerii doar prin astfel de jocuri pot obtine aceste performante) si va contine un photo mode, dupa modelul din The Last of Us si inFamous Second Son. Jocul remasterizat al celor de la Santa Monica se va lansa pe 15 iulie in US si 17 iulie in Europa, sarbatorind 10 ani de la aparitia initiala. Cory Barlog a sugerat, de asemenea, ca ar mai exista un God of War, in afara de acest remaster.

    Vestea a fost primita cu bratele deschise de fanii seriei, insa, inerent a atras si ceva pareri negative, multi asteptand un nou joc al seriei. Voi ce parere aveti?

    Attached Images Attached Images 1gow.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1426878373704.jpg

  3. #3 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu cred ca sunt fani mai devotati al francizei decat mine cand vine vorba de seria God of War dar ... timp pierdut.
    Daca tot isi bat joc de fani atunci ar trebui sa faca un remaster PS4 al jocurilor remasterizate pe PS3, de pe PS2 si sa le vanda fiecare separat: 120 fps si un Kratos mult mai nervos, cu tehnologie care arata cum pleznesc venele din cap cand striga "ZEUUUUUUUUS".

    P.S.
    Daca la E3 nu arata nimic din noul God of War, eu imi iau jucariile si plec plangand acasa.

  4. #4 SP
    Junior Member yourwifemykidsx's Avatar
    ba..nu supara pe nimeni sa existe aceasta editie, dar cum au zis si altii..e cam in plus.

  5. #5 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Remaster la ce? 1080i si 40-60 fps cum rula GoW nu e de ajuns?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    1080i si 40-60 fps cum rula GoW nu e de ajuns?
    1080i era un upscale. Engine-ul rula la 720p... sau cel putin eu asa stiam.

    Anyway, ma asteptam sa vina cu mai mult decat un remaster pentru aniversarea de 10 ani. De fapt, la naiba, ma asteptam sa anunte GoW 4!

  7. #7 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De fapt, la naiba, ma asteptam sa anunte GoW 4!

    GoW 4 nu exista deja? God of War: Ascension - Wikipedia, the free encyclopedia

  8. #8 SP
    Ω Pira's Avatar
    Daca nici la E3 nu vad un degetel, un cioc de-al lui Kratos, ma supar mai rau ca niciodata...

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    Nu, Ascension nu a fost God of War 4 asa cum nici Brotherhood nu a fost Assassin's Creed III (vorba cuiva de pe forum ).
    Ba din contra, daca jucai Ascension si gaseai toate mesajele criptate, gaseai hint-uri despre GoW 4. Multi spun (exista si o poza cu asta) ca GoW se va numi Redemption (dar nu bag mana in foc pt. asta).
    Attached Images Attached Images gow4.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    e binevenit.mai ales ca aniversam 10 ani de chel barbos nervos (nu Cheloo)

  11. #11 SP
    Banned cryyo's Avatar
    GOW...hm, un joc superb. Remaster la asa ceva se accepta. Daca il siropeaza cu ceva efecte de next gen si un nivel (asa..din partea firmei ), ne va cuceri din nou.

  12. #12 SP
    Member nutzule's Avatar
    doar gow 3? daca ar fi fost gow saga, era ceva...

  13. #13 SP
    Ω Pira's Avatar
    La toata saga nu mai au ce remasteriza. Cele de pe PS2 si Vita au fost deja facute 1080p pt PS3 de pe engine-ul lui bunica-meo, doar Ascension cel mai pot face si cam atat...

  14. #14 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Remastered devine un trend urat... Merge la cateva jocuri dar deja seamana a reciclare...

  15. #15 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Va costa $40...cam maricel pretul...
    Attached Images Attached Images gow3r.png

  16. #16 SP
    Member lucian43's Avatar
    cel mai bun di serie, pacat ca isi pierd timpul pe remastered, dar na... foama e mare

  17. #17 SP
    Junior Member lauTM's Avatar
    Parerea mea e a ca acest remaster e facut pt aceia care si-au cumparat direct ps4 si e o pregatire la GoW4 ,care asa imi lasa impresia ca il v-om vedea anul acesta la e3

  18. #18 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Exact iautm....nu stiu ce incurca remasterizarile pe unii, dar sunt binevenite pentru cei care nu au avut ps3 si pana la urma nu e nimeni obligat sa cumpere jocul daca la jucat pe ps3. E bine sa fie o colectie cat mai mare de jocuri pentru ps4. Si sper sa mai faca un remaster la Uncarted pana nu apare The thief end.

  19. #19 SP
    Junior Member TTraian's Avatar
    Sunt de acord cu aleksandrel, personal am avut PS2 , am jucat GoW 1 si 2 dar nu am detinut un PS3 sa pot juca continuarea. Pentru mine e foarte bine venit acest remaster, dar sper sa primim si ceva nou de asemenea

  20. #20 SP
    Member Joystick's Avatar
    Deci NU !!! ... nu poti face remastered la un joc care la vremea lui arata Bestial (BEST OF PS3) pe PS4 .. sa-l faci 1080 60fps si sa ceri full price, ca vezi draga Jesus are dlc skins . Nu!! daca vor sa faca asa ceva sa vina cu uncharted 1, mass effect 1 & 2 si demon souls (adica jocuri cu potential enorm care au suferit la grafica putin) ...Cer scuze pentru RAGE dar ma calca pe nervi aceste exploit-uri. give us money
    GOW 4 TBA ... GOW3 Remastered ASAP pre-order now

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. ZombiU vine pe PS4 si Xbox One! By djleo666 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2015, 09:20
  2. Darksiders II vine pe PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 17-02-2015, 18:30
  3. Little Big Planet 3 vine pe PS4 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 18-11-2014, 11:20
  4. GTA V vine pe PS4 si Xbox One! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 16-04-2014, 13:54
  5. Kratos vine in Mortal Kombat 9 By Zombozo in forum Console News
    Replies: 29 Last Post: 16-12-2010, 23:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts