Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Quantic Dream ne aduce un nou joc

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Quantic Dream ne aduce un nou joc

    Acum cativa ani, cei de la Quantic Dream, cunoscuti pentru Fahrenheit si Heavy Rain, ne-au prezentat un mic tech demo numit KARA, care a uimit pe multi dintre noi. Poate ca nu ne asteptam sa devina un joc, dar astazi a fost anuntat rezultatul acelui demo, Detroit. In Detroit, intr-un viitor nu foarte indeparat, ne intalnim din nou cu Kara, un android care are sentimente si descopera incetul cu incetul lumea reala, cu partile ei bune si rele. Asa cum ne-a obisnuit David Cage, creatorul lui Detroit, jocul va pune foarte mult accent pe experienta cinematica si sentimentele transmise de-a lungul orelor de joc.

    Attached Images Attached Images 22330339190_3645c368a1_o.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da da da, am fost plăcut surprins când am văzut-o pe Kara.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    N-am apucat sa vad conferinta, dar nu au anuntat si data de lansare pentru Heavy Rain collection ?

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu țin minte să fi văzut, dar am ratat o parte din momentul celor la la Quantic.

  5. #5 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pare misto conceptul , mai ramane de vazut un gameplay.

  6. #6 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Gameplay-ul va fi probabil la fel ca in Heavy Rain si Beyond.

  7. #7 SP
    Member AzFaust's Avatar
    @poiuyt tocmai la Quantic dream vrei tu sa vezi gameplay?

  8. #8 SP
    Member Victor420's Avatar
    Arata bine dar nu inteleg ce poate aduce nou povestea acestui joc. Acest subiect a fost tratat in numeroase filme si carti science-fiction cea mai veche iteratie fiind Pinochio Va sugerez sa va uitati la "Bicentennial Man", "Ex machina" (zici ca e prequel dupa trailer-ul jocului), "A.I." sau cartile lui Asimov despre roboti (nu m-ar mira daca au copiat legile roboticii). Preferam daca faceau un joc dupa celalalt concept trailer si anume

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu iti dau dreptate deloc! Asta poti spune despre zeci de alte subiecte, cand s-a lansat The Last of Us piata era deja saturata de filme/jocuri cu zombie, dar s-a impus printr-o poveste remarcabila, personaje de neuitat si gameplay solid. Nu vad de ce o alta perspectiva asupra subiectului, cuplata cu alte elemente de imersiune precum grafica si muzica nu te vor satisface. Si nu uita, tu ai amintit acolo doar filme, nu jocuri, jocuri care de regula te pun in pielea unui personaj si iti dau posibilitatea sa urmezi propria cale, asta spre deosebire de o carte sau un film unde doar urmaresti actiunea, nu participi la desfasurarea ei.

  10. #10 SP
    Member Victor420's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu iti dau dreptate deloc! Asta poti spune despre zeci de alte subiecte, cand s-a lansat The Last of Us piata era deja saturata de filme/jocuri cu zombie, dar s-a impus printr-o poveste remarcabila, personaje de neuitat si gameplay solid. Nu vad de ce o alta perspectiva asupra subiectului, cuplata cu alte elemente de imersiune precum grafica si muzica nu te vor satisface. Si nu uita, tu ai amintit acolo doar filme, nu jocuri, jocuri care de regula te pun in pielea unui personaj si iti dau posibilitatea sa urmezi propria cale, asta spre deosebire de o carte sau un film unde doar urmaresti actiunea, nu participi la desfasurarea ei.
    Incearca sa vezi enumerarea mea de mai sus ca niste piese de puzzle. Jocul asta nu poate fi decat o rearanjare a pieselor. Cand un subiect nu mai e nou si e dezbatut deja de secole, nu prea mai ai ce sa adaugi. Motivul pentru care TLoU a avut asa success e pentru ca celelalte creatii cu zombii au fost mediocre si jocul a atins apogeul subiectului (parerea mea). Pe cand in domeniul A.I. apogeul a fost atins demult. Am jucat toate jocurile lui Cage si cam stiu la ce sa ma astept. Pot spune ca prezentarea e punctul lui forte, nu povestea/dialog-ul. O sa il joc si pe asta evident, dar nu imi fac sperante mari. Preferam ceva mai original.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce spui tu sunt parerile tale si atat. E un subiect nou si relativ nefolosit in jocuri, eu unul nu imi amintesc pe moment un joc cu aceasta tema. In plus, "subiect dezbatut de secole"? De unde ai scos-o pe asta?

    Eu cred ca nu realizezi inca, desi esti gamer din cate vad, puterea pe care un joc o are si modul de interactiune pe care ti-l pune la dispozitie din moment ce spui ca e un subiect degeaba. Repet, te rog sa imi spui ce alte jocuri trateaza aceasi tema.

    PS: Te rog sa nu mai dai quote unui post anterior.

  12. #12 SP
    Member Victor420's Avatar
    Talos Principle - robot care invata ce inseamna vointa si liber arbitru

    Deus Ex - roboti/androizi asupriti de societate

    Eu cred ca acest medium ar trebui sa exploreze subiecte noi, in loc ramana pe cararea batuta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Quantic Dream Collection By Dant3 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 76 Last Post: 06-05-2016, 12:12
  2. Replies: 8 Last Post: 30-09-2013, 08:58
  3. Replies: 23 Last Post: 23-02-2013, 22:27
  4. Replies: 0 Last Post: 23-03-2012, 11:17
  5. Quantic Dream lucreaza la 2 jocuri By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-07-2010, 18:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts