Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 81

Thread: Concurs "Header CG 2010"

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Concurs "Header CG 2010"

    Well, am avut deja de 2 ori un astfel de concurs... dar unul in plus nu strica, nu ? Cu cat dam mai multe premii, cu atat ne simtim mai bine. Mai ales ca in ultima vreme au parte de premii doar cei care vin la intalnirile CG. So, o noua sansa... Acum avem nevoie de un nou header, care sa aiba marimea de 1200px pe 60px (sau 1200px pe 80px). Nu mai mare, nu mai mic. Va trebui sa fie in format .png (cu transparenta) si sa se integreze perfect cu restul forumului (cu alte cuvinte, rosu, albastru, negru, alb, gri).

    Cum intre timp am devenit si noi mai profi, nu se vor lua in calcul decat lucrarile care:
    - respecta marimea (1200 x 60 / 1200 x 80)
    - au atasate si sursele (.psd or else)
    - au atasat si un preview cu pagina (ca sa poata vedea oricine cum ar arata pe pagina actuala)

    Concursul va fi de tip "fulger" asa ca va trebui sa va puneti imaginatia si experienta la contributie. Mai exact, concursul tine pana pe data de 3 Septembrie, ora 16:00. In aceeasi seara juriul (echipa CG) va si anunta castigatorul. Iar pe 4 Septembrie, la intalnire, vom si inmana premiul. Daca e un user mai sfios si nu doreste sa vina la intalnire (sau nu poate), nicio problema... va fi trimis prin curier.

    Aveti mai jos sample-ul pe care TREBUIE sa atasati headerul vostru. Va puteti inspira din celelalte concursuri (http://www.consolegames.ro/forum/f79...n-nou-inceput/ si http://www.consolegames.ro/forum/f79...nsolegames-ro/) iar ceva resurse aveti aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51...40-resurse-cg/. Daca mai doriti ceva in mod special, nu ezitati sa cereti !

    Premiul va fi un joc original (la alegere, din tolba cu minuni a CG-ului) si o surpriza. Supriza, mai tarziu
    Bafta si nu uitati, trebuie sa arate al naibii de bine. After all, la headerul acela o sa va uitati voi si mii de alti useri mult timp de-acum inainte !

    P.S. Daca sursele depasesc marimea acceptata de forum, urcati fisierele pe un server de file sharing or something.
    Attached Images Attached Images console_games_sample.png

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu vrea nimeni premii ? Well...

  3. #3 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Nu stiu cum de am ratat topicul.Odata cu el si intalnirea din pacate.M-am trezit cu o zi prea tarziu.
    Am facut si eu un logo.Timp de lucru circa 35 de minute.Ti-am dat parola arhivei pe PM.
    Download Proiect Logo.zip - FisierulMeu.ro
    Attached Images Attached Images logo.png preview.png

  4. #4 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am mai incercat si eu ceva..
    Attached Images Attached Images h1-copy.png h1-preview.png h1.psd

  5. #5 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Va trebui sa fie in format .png (cu transparenta) si sa se integreze perfect cu restul forumului (cu alte cuvinte, rosu, albastru, negru, alb, gri).
    Cred ca ati ratat partea asta.

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Dar au transparenta ma. Am dat un punct cu guma de 1 px. Uita-te pe PSD daca nu ma crezi

  7. #7 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Better?
    Attached Images Attached Images logo-redone.png

  8. #8 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    ............


    Turcoaz are mult mai multa legatura cu, culoarea fontului de pe site in momentul de fata. , Eu unul as folosi turcoaz, nu acel albastru.

    Daca se va rezolva problema cu "60px" inaltimea, ... adica sa fie dubla "120px", cred ca se vor face niste lucruri mult mai tari. Momentan exista o limitare fenomenala pe acea inaltime.
    Attached Images Attached Images consolegames_header_simple.psd cg_blue.jpg cg_turqoaz.jpg consolegames_blue.png consolegames_turqoaz.png

  9. #9 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    ...
    Attached Images Attached Images h2.psd h2-prev.png h2-copy.png

  10. #10 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by ciprianoss View Post
    Asa?
    looks like we have a winner

  11. #11 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Monky, unde's cartonasele?

  12. #12 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    looks like we have a winner
    Cui i-ai dat quote? lol

    Te pot ajuta eu insa daca-ti dau resize trebuie sa umplii spatiul liber care o sa fie foarte mare.

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by PwJBoy View Post
    Cui i-ai dat quote? lol.
    se pare ca s-a rusinat ciprianoss si si-a sters postul . Era interesant desenul acela intins . Zici ca aveam o hitamai plasma in loc de header . A fost amuzant oricum

  14. #14 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Lazy ass, am �ncropit ceva dintr-o propunere precedentă, �nsă sper să-mi spăl păcatul cu cel puțin o altă variantă p�nă pe 3

    Sursa aici.
    Attached Images Attached Images preview.jpg penege-.png

  15. #15 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Superb

  16. #16 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    GG Graft. Fara suparare da' fontu actual ii urat . Maneta o inceput sa-mi placa da fontu'

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Lazy ass, am �ncropit ceva dintr-o propunere precedentă, �nsă sper să-mi spăl păcatul cu cel puțin o altă variantă p�nă pe 3

    Sursa aici.
    arata foarte bine, doar ca.. inimoare . in rest e superb, felicitari.

  18. #18 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Cele 3 iconite (gamepad'ul, inimioara...) ar putea fi inlocuite cu altceva. In rest e superb

    LE: Ar putea fi inlocuite cu ideea lui Walkman (News, Reviews, Previews, Videos)

  19. #19 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Deci se poat folosi "drept logo" si altceva in afara de logoul "oficial" CG? ... Din cate am inteles trebuie sa ne folosim doar de ce este aici :

  20. #20 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    arata foarte bine, doar ca.. inimoare
    Inimioara are un rol important, de aia am și poziționat-o la mijloc, �ntre controller și bula de dialog, pentru că �n principiu cam asta facem aici, iubim jocurile și ne place să vorbim despre ele, nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  2. Concurs Fifa si Header CG 2010 - Premii By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 14 Last Post: 12-09-2010, 22:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts