Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 35 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #421 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Orange Romania - abonamente pentru iPhone 4
    Foarte bun pret. La americani e cu abonament pe 2 ani, 50$/luna, 199$. La noi e 219$ cu abonament pe 2 ani, 30 EUR.
    Mda... din start iPhone 4 de 32GB nici macar nu exista pe stoc... Iar fara abonament nu ma lasa sa selectez... Spune acolo insa "pret pana la 697 EUR". Deci se apropie un pic cu estimarea mea de mai devreme, insa pt. modelul de 16GB si doar cu abonament. Mult. Enorm. Pacat. Nu-i nimic, lasa ca facem vanzare in UK

  2. #422 SP
    Member unlike's Avatar
    Quote Originally Posted by unlike View Post
    Super, eu pot sa-l iau pe puncte TY la 485 de Euro . Multumesc Orange .
    Stupid e ca ori e eroare pe site ori .. ca pretul fara puncte si pretul cu puncte e acelasi, si ala mare si ala mic taiat .
    Nevermind, m-am lamurit.

  3. #423 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La o privire mai atenta pe site, observ o oferta mai mult decat avantajoasa.
    la 329 euro, cu abonament pe 1 an (am obs acelasi pret la ab pe 1 an sau pe 2, ceea ce poate este o eroare) de 12 euro (app 50 ron in care ai si internet nelimitat = 1 gb dupa care scade viteza, dar eu nu am depasit niciodata mai mult de 300 mb, ca am wi-fi acasa).

    Daca imi vand 3Gs-u de 32 imi scot banii pt el, iar lunar nu mi se pare mult, in conditiile in care tot 50 ron bag acm in cartela vdf. Pacat ca nu stiu pe nimeni pe orange

    Dar ii fac un jb + decodare si raman cu cartela mea de vodafone.

  4. #424 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Dar ii fac un jb + decodare si raman cu cartela mea de vodafone.
    vezi ca are sanse mari sa aibe nou baseband si inca nu s-a gasit un exploit. din cate am inteles se asteapta sa apara ios4.2 si poate atunci vor incerca sa gaseasca un unlock nou.

  5. #425 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu, dar din cate stiu 4.2 apare in oct. pana la sfarsitul anului sigur e spart. Parerea mea. oricum, nu am de gand sa-mi iau. Sunt super multumit de 3Gs. Poate o sa trec direct la iPhone 5 (daca o sa fie cazu) sau o sa iau 4 cand apare 5, sa fie mai ieftin.

  6. #426 SP
    Member unlike's Avatar
    Am fost pe la orange Shop si am pus mai multe intrebari.
    In primul rand, orice abonament ti-ai luat, Pantera 8,12, 16 .. etc, la toate este obligatoriu sa activezi optiunea My Smartphone de 10/15 Euro. Deci la pretul de 329 E, iti poti lua iPhone 4 cu abonament de 12 + 10 = 22 Euro minim pe luna.
    La abonamentele dedicate nu e obligatorie ( 29 si 49 Euro ).
    De asemenea, in magazin NU se vand deocamdata la fidelizare, sub nici o forma, doar cu abonament nou + numar nou.

    Eu am fost de mi-am rezolvat o problema cu abonamentul care aparea pe firma si dupa un calcul final, pot cumpara telefonul la 400 de Euro + prelungirea abon actual cu 2 ani ( abonament care oricum aveam de gand sa il pastrez ).

    Ce parere aveti, merita ? Please Help. Am 3G-ul, luat acum 2 ani .

  7. #427 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca iti ajung doar 16GB RAM si ai 3G... eu zic ca merita "upgrade-ul".

  8. #428 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu zic ca merita, mai ales ca ai 3G. "upgrade-ul" va fi ceva de genul, logan->BMW . o sa fii surprins sa vezi cat de repede se poate misca un iPhone, plus ca are un ecran extraordinar .

  9. #429 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei care vor sa se joace cu un iPhone 4... sa mearga la eMag la showroom... au acolo unul expus pe care puteti sa testati diverse. Si nu, sa nu incercati jailbreak direct in showroom

  10. #430 SP
    Member unlike's Avatar
    S-a terminat stocul ..
    Am pus si eu mana pe el in orange shop, se misca de vis si ecranul se vede foarte clar din orice unghi, impresionant . Din pacate am uitat sa ma uit la vs de soft.

  11. #431 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Normal ca s-a terminat. Am un amic care a facut precomanda la ei din Iunie... si n-a apucat. E tipic Orange... stai sa le vezi acum in ce stil vor apare pe okazii.ro & co. Asa au facut de fiecare data. Au preferat sa dea zeci de bucati la diversi "colaboratori" (a se citi indivizi cu pile care le cumpara pe firma la super preturi) care le vor revinde... decat sa dea la clientii care-l asteapta de atata timp...

  12. #432 SP
    Member unlike's Avatar
    A da, si n-am reusit sa-l fac sa piarda semnalul .. era pe 3G .

  13. #433 SP
    Member justamodel's Avatar
    Dacă ai un abonament de grup sau Business Flexibil Grup, �n funcţie de valoarea lui, poţi cumpăra c�te două iPhone 4 pentru fiecare grup, la următoarele preţuri: 169 � pentru iPhone 4 de 16 GB şi 269 � pentru iPhone 4 de 32 GB. Aceste preţuri sunt valabile cu abonament pe 2 ani, �mpreună cu opţiunea specială My Smartphone Plus (15 �/lună) sau cu opţiunea My Smartphone (9,37 �/lună). Preţurile nu sunt valabile pentru abonamentele Delfin, Pinguin şi Fluture.

  14. #434 SP
    Member unlike's Avatar
    M-am hotarat sa astept sa poate fi cumparat la fidelizare. O sa trec de la abon de 59 la asta de 49 de Euro pt ca imi ofera mai multe minute + pretul telefonului e la 169 de Euro.
    Cu toate asta, sper sa se ofere la fidelizare inainte de sfarsitul lumii ...

  15. #435 SP
    Member justamodel's Avatar
    Super lansare, cel putin in Oradea, nu aveau nici un telefon, si preturi doar pt. abonamente noi..

  16. #436 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Quote Originally Posted by unlike View Post
    A da, si n-am reusit sa-l fac sa piarda semnalul .. era pe 3G .
    Si eu am incercat in Elvetia cand am fost la Apple Store sa fac un iPhone 4 sa-si piarda semnalul si nu am reusit. lol

  17. #437 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O scurta comparatie a doua produse Apple de-a lungul a 10 ani.
    Attached Images Attached Images 500x_bondi-blue-imac.jpg

  18. #438 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Eu in Germania am incercat cu unul si cum l'am luat in mana imediat ii scadea semnalul.

  19. #439 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Eu in Germania am incercat cu unul si cum l'am luat in mana imediat ii scadea semnalul.
    In Germania deja furasera baietii antenele si releele din zona

  20. #440 SP
    Member unlike's Avatar
    Am fost pe la orange cu un buchet de intrebari ca sa ma lamuresc complet, si printre randurile conversatiei, reprezentantul Orange m-a sfatuit sa mai astept vreo 3 sap - o luna, cand va exista o oferta de preturi si pentru cei cu abonamente facute o data cu iPhone 3G + posibilitatea de trecere la un alb abonament special iPhone.

    Adica, cu un abonament iPhone 59 sa zicem, facut o data cu iPhone 3G, abonament care face cei 2 ani minimi doar in Ianuarie 2011, voi putea sa iau un iPhone 4 la un pret bun + trecerea spre exemplu la Pantera 49 Euro, inainte de expirarea contractului si cu pastrarea numarului + vechimii in retea ( foarte important ).
    Sper ca stia ce vorbeste .
    In acelasi timp, poate acest termen de 3 saptamani ne poate da o idee cu privire la momentul cand va fi disponibil si la fidelizare iPhone 4 .. ceea ce ar fi criminal de lung si de nesimtit fata de abonatii existenti .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 35 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts