Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 35 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 ... LastLast
Results 621 to 640 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #621 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici nu trebuie sa te gandesti cat va costa. Pretul va fi identic cu iPhone 4 acum (daca-l iei "legal") si iPhone 4 va scadea cu 100 usd/euro.

    Poti macar sa astepti pana in septembrie cand il anunta, sa vezi ce diferente sunt intre 4 si 5 si abea dupa aia sa te hotarasti daca mai astepti 2-3-4 luni pana ajunge si la noi, sau iti iei iPhone 4 mai ieftin.

  2. #622 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ceva mai tare ca asta nu cred ca se poate. Si asta la o aplicatie de 0.99 USD pe AppStore

  3. #623 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Evolutia iPhone
    Attached Images Attached Images z_iphone-evolution2a-small.jpg

  4. #624 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stie cineva o solutie pt. problema cu pierderea senzibilitatii la proximity sensor? Nu stiu ce Dzeu a patit, ca in ultima vreme in timp ce-l tin la ureche (de obicei sprijinit pe umar), ajung sa apas mai mereu Mute
    Am citit pe net ca se recomanda un restore... la fel cum am citit ca la unii dupa restore a revenit problema. Any clues?

  5. #625 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru cei care au probleme cu butonul Home al terminalului, urmati pasii de mai jos pentru recalibrarea acestuia:

    1. Deblocati terminalul, deschideti o aplicatie si tineti apasat butonul Lock/Power pana pe ecran va apare sliderul pentru inchiderea dispozitivului.
    2. Apasati usor butonul Home si tineti-l apasat pentru 5 – 10 secunde pana cand meniul respectiv dispare iar pe ecran apare Springboard-ul.
    3. Aceasta tehnica face o recalibrare a butonului Home iar dupa efectuarea ei ar trebui sa functioneze totul normal, fara probleme.
    Aceasta este o tehnica neoficiala de recalibrare a butonului home si o puteti repeta ori de cate ori aveti probleme cu acesta.

    Sursa

  6. #626 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  7. #627 SP
    Junior Member musculitza7's Avatar

  8. #628 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Daca vreti sa ascultati genul asta de muzica:

    http://www.consolegames.ro/forum/f36...tml#post670894



    Recomand sa descarcati (vezi poza atasata).

    TONE de piese excelente si TONE de artisti
    Attached Images Attached Images img_0407.png

  9. #629 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Maine o sa imi vina si mie iphone 4 , puteti sa imi dati un sfat ce accesori de protectie sa imi cumpar pentru el ? bumper , husa sau ce sa folosesc ?

  10. #630 SP
    Member iUser's Avatar
    Nu am i4, dar prietenii mei folosesc bumper si/sau folie fata-spate.

  11. #631 SP
    Senior Member huber's Avatar
    este cineva amabil sa imi raspunda si mie la cateva intrebari despre iphone 4 pe pm sau si mai bine la telefon pentru ca nu vreau sa umplu threadul cu intrebari ? raman dator

  12. #632 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iti dai seama ce aiurea suna... sa postezi pe forum ca vrei sa vorbesti la telefon?
    Nu e vorba de amabilitate aici. De-asta e forum... sa se "umple" cu intrebari si raspunsuri, idei si recomandari, pro si contra...

  13. #633 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iti dai seama ce aiurea suna... sa postezi pe forum ca vrei sa vorbesti la telefon?
    Nu e vorba de amabilitate aici. De-asta e forum... sa se "umple" cu intrebari si raspunsuri, idei si recomandari, pro si contra...
    Ok cum zici tu boss dar dupa aceea sa nu zica '' �ei gica contra'' ca sunt spamer !

    1 Acum telefonul este pe 4.2.1 are rost sa il pun pe 4.3.1 ?

    2 Sunetul in casti nu se aude foarte clar , este o problema de la casti sau sa fie din setari

    3 Camera face poze sterse cand fac poze si misc telefonul .

    4 Contul pe itunes il fac pe Romania sau pe alta tara imi cere sa adaug si card-ul trebuie sa am o suma pe el ca ei sa poata retrage pentru verificare?

  14. #634 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    1. Nu te repezi cu 4.3.1. Mai asteapta putin pana iese 5-u oficial cu tot cu jailbreak. Daca ai nevoie si de decodare, va fi o problema.

    2. Incearca alte casti sau boxe. De la setari nu are cum sa fie. Daca nu e de la casti, sa nu fie ceva hardware.

    3. E normal sa faca poze sterse cand faci poze in timp ce misti telefonu. Orice camera foto face chestia asta. Ca o poza sa fie buna, trebuie intai sa focalizezi pe ceva anume si abea apoi sa faci poza. Daca vrei sa vezi ce poze poti face cu un iPhone 4 care nu este in miscare, poti intra pe site-ul meu din semnatura, la sectiunea iPhoto.

    4. Contul il poti face pe Romania fara probleme. Si pentru a-ti recunoaste cardul pentru cumpararea aplicatiilor si pentru ca, mai nou, avem si iTunes oficial, ceea ce inseamna ca putem cumpara melodii, carti si chiar gift cards-uri. Banii ti-i ia de pe card ori imediat, ori in urmatoarele 24h. Daca nu ii ai pe card, te poti folosi de aplicatie, dar nu vei mai putea face nici un update din AppStore si lua nici o aplicatie (free sau paid) pana nu ai suma datorata lor pe card.

  15. #635 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...de abia astept sa-l incerc azi la scarbici

    Wooooooo! Crash Bandicoot Series & Bash!

  16. #636 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: superbe pozele facute cu telefonul. Multe din ele cred ca ai putea sa le vinzi linistit pe site-uri de Stock Photos. Si uite asa iti scoti banii pe iPhone4

    huber: problema cu sunetul ori e de la casti, ori ia verifica tu sa nu ai activat EQuliser-ul (Settings - iPod - EQ) pe cine stie ce setare gen Flat or something. Cu castile lui ar trebui sa se auda cel putin bine. Cu casti profi iPhone-ul depaseste multe solutii de mii de euroi. Acum depinde si din ce sursa asculti

  17. #637 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    1. Nu te repezi cu 4.3.1. Mai asteapta putin pana iese 5-u oficial cu tot cu jailbreak. Daca ai nevoie si de decodare, va fi o problema.

    2. Incearca alte casti sau boxe. De la setari nu are cum sa fie. Daca nu e de la casti, sa nu fie ceva hardware.

    3. E normal sa faca poze sterse cand faci poze in timp ce misti telefonu. Orice camera foto face chestia asta. Ca o poza sa fie buna, trebuie intai sa focalizezi pe ceva anume si abea apoi sa faci poza. Daca vrei sa vezi ce poze poti face cu un iPhone 4 care nu este in miscare, poti intra pe site-ul meu din semnatura, la sectiunea iPhoto.

    4. Contul il poti face pe Romania fara probleme. Si pentru a-ti recunoaste cardul pentru cumpararea aplicatiilor si pentru ca, mai nou, avem si iTunes oficial, ceea ce inseamna ca putem cumpara melodii, carti si chiar gift cards-uri. Banii ti-i ia de pe card ori imediat, ori in urmatoarele 24h. Daca nu ii ai pe card, te poti folosi de aplicatie, dar nu vei mai putea face nici un update din AppStore si lua nici o aplicatie (free sau paid) pana nu ai suma datorata lor pe card.
    Mersi man de indicati .... site-ul e super ok imi plac pozele am vazut ca ai fost la Baile Herculane .
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    razvanrazy: superbe pozele facute cu telefonul. Multe din ele cred ca ai putea sa le vinzi linistit pe site-uri de Stock Photos. Si uite asa iti scoti banii pe iPhone4

    huber: problema cu sunetul ori e de la casti, ori ia verifica tu sa nu ai activat EQuliser-ul (Settings - iPod - EQ) pe cine stie ce setare gen Flat or something. Cu castile lui ar trebui sa se auda cel putin bine. Cu casti profi iPhone-ul depaseste multe solutii de mii de euroi. Acum depinde si din ce sursa asculti
    Problema cu sunetul este din cauza la casti deoarce am impresia ca nu sunt orignale nu e problema la telefon sau setari azi la scoala mi-a dat o colega o pereche de casti samsung si se auzea super misto .

    Ok acum am alta problema am citit pe forum ca internetul la vodafone merge mult mai bine am zis ok si am fost astazi la ei si mi-am cumparat o cartela cu 500mb acum problema este ca merge foarte prost netul la ei stau gen 1-2 minte la propriu sa imi incarce o pagina gen sport.ro?

    Are rost sa imi pun 4.3.5 pe telefon pentru ca ma tot dispera cand intr-u pe itunes cu update-ul, eu as vrea sa ai fac jailbreak .

    MonkY ai putea sa imi dai niste nume de casti gen profi iphone ?

    Orisicum mersi mult baieti !

  18. #638 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Pe 4.3.5 nu stiu daca merge jailbreak untethered (cand se inchide telefonul sa ramana).

    Verifica setarile, sa nu fie o problema. Netul la Vodafone imi merge foarte bine, mai peste tot. De asemenea verifica sa fie activat 3g-ul.

    Casti bune gasesti si la 10 lei (vezi castile din Carrefour, marca proprie, care au o calitate super pentru pretul lor) pana la firme mai rasarite, cu pret mare. Specifica un buget.

  19. #639 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Buget Sa zicem 20-30 de euro

    setari network Enable 3g on
    Cellular data on
    Data Roaming on

    VPN si WI-FI not connected

    de setari sa ocupat tipul de la vodafone

  20. #640 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    MonkY ai putea sa imi dai niste nume de casti gen profi iphone ?
    Quote Originally Posted by huber View Post
    Buget Sa zicem 20-30 de euro
    Profi la 20-30 de EUR nu exista. Dar ai putea incerca cu astea: http://www.consolegames.ro/forum/f32...ar/#post601088 si in buget chiar mai redus

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 35 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts