Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 35 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 LastLast
Results 661 to 680 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #661 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @Cristy, neverlocked inseamna ca nu este codat pe nici o retea (si nu a fost niciodata), astfel, il poti folosi fara probleme in orice retea, atat din RO cat si din lume.

    @goodfellam si restu care au probleme cu bateria. Vad ca toti aveti batery doctor. Nu inteleg cum puteti pune o aplicatie care sta deschisa permanent pentru a vedea consumul bateriei, cand in mod clar, aplicatia respectiva consuma baterie. Lasati fratilor telefonu asa cum este el. Instalati aplicatii normale (nu de monitorizare) si in cazul in care aveti telefonul de nou si stiti exact cum l-ati incarcat si ca ati avut grija de el, trebe sa va tina (odata cu iOS5) app 2 zile in mod normal de folosinta (nu stat 4-5h si jucat pe el).

    In cazul in care l-ati luat SH...well...asta e unu din dezavantaje. Nu stiti cati au fost inainte si cum s-au "purtat" cu el.

  2. #662 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @goodfellam iti recomand sa-ti instalezi sbsettings si sa inchizi 3G si Edge cand nu ai nevoie de internet. oricum in 2 secunde se reactiveaza la loc, in plus daca ai baterie putina dai si brightnes pe minim si o sa vezi ca o sa castigi cateva ore bune in plus. eu daca as sta cu 3g non-stop plus brightnes la 70% cum stau de obicei, in 8-9 ore se duce baterie (Facebook, internet, tapatalk, jocuri, muzica), dar in felul acesta mai tot timpul vin acasa cu 40-50 % baterie.

    @Cristy depinde cum arata, dar sa zicem ca ar fi impecabil, atunci ar fi in jur de 400-450 ron.

  3. #663 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu stau cu 3G-u deschis mereu. La fel cu wi-fi, iar cu brightnes stau la app 65% (fara nici un compromis. asa arata bine ecranu si nu ma deranjeaza la ochi) si tot ma tine bateria suficient.

    Am mai zis-o. Daca stati 3-4-5h jucandu-va sau pe internet, e normal sa va tina o zi sau chiar mai putin de atat.

  4. #664 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Deci problema la telefonul meu este urmatoare mi se descarca telefonul cand este in standby de ex : ieri cand am venit de la liceu mai aveam 12% baterie am zis sa vad cat tine si am pus muzica , bateria a tinut o ora si jumate , a seara dupa ce am scos telefonul de la incarcat in 1 ora de stanby sa dus 10% iar acum dimineata mai am 52% baterie , pur si simplu nu stiu ce sa ma fac.

  5. #665 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Problema cu bateria am rezolvato. Acum am o intrebare pot sa imi pun o aplicatie cu vremea ca si lock screen ?

  6. #666 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Cum ai rezolvat problema cu bateria?


    Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

  7. #667 SP
    Member Mythul's Avatar
    Ai sau nu jailbreak ? Daca ai, sa nu te mire ca se consuma mult mai repede. De cand am renuntat si am ramas pe varianta 'oficiala' fara tweaks tine mult mai mult bateria.

  8. #668 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Conteaza prea putin daca ai sau nu jailbreak. Conteaza enorm ce faci cu el si cat de mult stai pe el. Daca stai incontinuu, te va tine 5-6h. daca stai normal, pe mail, cateva jocuri, muzica, te tine 1 zi. Daca stai cum stau eu, mai mult pe iPad2 si pe tel doar sa vad notificari, sa vb la el si sa mai verific mail-uri (eventual si putina muzica pentru cand mai ies la cumparaturi), te tine si 2-3 zile lejer.

    Diferenta dintre jailbreak sau no-jailbreak este de max 1h in folosire. parerea mea.

    Iar chestiile de genu cu sau fara 3G si/sau cu sau fara wi-fi mi se par aberante. Eu de cand ma stiu, tin mereu deschis si 3G si wi-fi iar durata baterie este direct influentata de cat de mult folosesc device-ul.

    Am avut perioade cand ma tinea si ~4 zile, cu 3G si wi-fi on, cu vorbit la telefon normal (cel putin 2-3 ori pe zi) si cu notificari/mail-uri (am aplicatii de la care primesc cel putin 1 notificare pe ora, ziua).

  9. #669 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Ai sau nu jailbreak ? Daca ai, sa nu te mire ca se consuma mult mai repede. De cand am renuntat si am ramas pe varianta 'oficiala' fara tweaks tine mult mai mult bateria.
    Nu am jailbreak si nici nu am de gand sa folosesc asa ceva. Oricum, in ultimul timp ma tine un pic mai mult bateria, ceea ce bine.

  10. #670 SP
    Member Mythul's Avatar
    Ai putea incerca cu un clean install la software. Nu update sau restore. De asemenea sa nu dai restore from backup. Practic revii la setarile din fabrica. Cum ziceau si baietii, daca stai des pe el si te joci etc. sa nu te miri ca nu te tine nicio zi. Asa e normal. Eu cand joc SF IV Volt f rapid consuma bateria 4S. All that power comes at a price you know.

  11. #671 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Asa cum am mai zis, nu pot sa zic ca ma joc mult. Vreo 15 minute Fruit Ninja, 10 minute Ninja Jump, 10 minute Doodle Jump, cam atat. In schimb, navighez foarte mult pe internet (reddit, consolegames, eurosport) in jur de 3 ore pe zi.

  12. #672 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Am facut un mic test la iPhone 4S si iPhone 4.Am pus aceleasi melodii,si iPhone 4S are sunetul mult mai tare.Suna atat de tare ca si la iPad 2.A observat cineva asta? Mie mi se pare o imbunatatire excellenta.La 4 se aude prea incet.

  13. #673 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    Astazi mi-am luat si eu un iphone 4 (tocmai ce mi-am dat 3gs-ul). Telefonul nu are jailbreak facut , nu am mai avut iphone fara jailbreak pana acum insa sunt foarte tentat sa renunt dupa ce m-am uitat pe store si am observat ca nu e chiar asa scump sa-ti cumper cateva aplicatii , eventual si niste jocuri. Folosesc telefonul destul de des dar m-am cam plictisit sa ma tot joc pe el si mai mult stau sa navighez si altele. Daca puteti sa ma ajutati cu niste pareri pro/contra mi-ar prinde foarte bine.

  14. #674 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu am cumparat aplicatia asta: Bost Magic pentru 4s-ul meu. Se vede o diferenta mare din punctul meu de vedere la baterie acum.

  15. #675 SP
    Member Mythul's Avatar
    Majoritatea aplicatiilor sunt ieftine / f ieftine, sa fim seriosi cine da 15 / 25 milioane pe iphone 4 / 4s isi permite sa dea 3 lei pe un app / joc . Mai ales ca au fost oferte f bune ca street fighter IV volt la 0.99, rage hd etc. Singurele overpriced sau cel putin care nu mi le permit eu sunt gps-urile de 100 $ . Nu prea mai simt lipsa jailbreakului ca si asa il foloseam doar pentru ceva teme si 1-2 tweaks, nimic major. + ca din pacate niciun untethered jailbreak nu se arata la orizont

  16. #676 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    iPhone Unlocking FAQ - iPhone Unlock
    Stie cineva daca este adevarata faza? Imi pot debloca ei iphone-ul 4 ios5.01 blocat in orange franta asa cum spun ei la acei bani?

  17. #677 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Eu am cumparat aplicatia asta: Bost Magic pentru 4s-ul meu. Se vede o diferenta mare din punctul meu de vedere la baterie acum.
    Adevarul este ca am vazut medicamente placebo mai scumpe decat aplicatia asta, deci chiar ii inteleg pe cei care o cumpara. E prea ieftin pentru efectul placebo pe care il are.

  18. #678 SP
    Member MihaY's Avatar
    Imi poate da cineva un link cu un pret convenabil pt 4?

  19. #679 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Merita 1050 lei un iPhone 4 16GB cu garantie la Orange, FW 4.3.3, blocat pe Orange (pentru mine nu prea conteaza acest aspect ca deja sunt pe Orange) si cu destul de multe zgarieturi fine direct pe ecran dintre care 2 mai semnificative?

  20. #680 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Merita. Mai ales daca folosesti Orange deja, nu-ti vei face probleme cu decodarea mai tarziu. Poti trece fara probleme la 5.0.1. Iar pentru zgarieturi, ii poti pune o folie si le ascunde.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 35 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts