Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 35 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 LastLast
Results 641 to 660 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #641 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Ok deci nu mai am nervi pentru telefonul asta nu mai stiu ce sa fac :

    Deci aseara dupa ora 20 nu mi-a mai mers netul deloc , astazi pe la 9 am sunat la vodafone mi-au dat din nou setarile , a mers netul dar tot cu viteza melcului mi-a luat 8 minute sa mi se incarce jumate din angry birds, am sunat din nou la vodafone si mi-au zis ca ei nu mai au ce sa fac e vina la telefon , am zis ok si ma pun sa ai fac update-ul la 4.3.5 dupa ce se incarca update-ul pe final imi apare o eroare si se intrerupe totul acum nu mai pot nici sa inchid telefonul nici sa il aprind nimic cand il conectez cu usb-ul la itunes imi spune ca e in recovery mode ce masa sa ai mai fac ?

    Ok acum i-am dat restore la setarile din fabrica sa vedem ce o sa iasa

    Da vad ca acum din nou mi-a dat o eroare acum se vede doar marul si atat nu mai pot sa ai fac nimic . Va rog need help

  2. #642 SP
    Junior Member musculitza7's Avatar

  3. #643 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @ huber. Verifica sa nu ai fisierul hosts din windows modificat, sa nu aibe la sfarsit 2 linii de cod in care apar literele "gs". Daca apar, sterge liniile care contin acele litere, sunt ultimele 2 linii (poate fi si 1 linie doar) nu in alt loc. Apoi pune telefonul in dfu mode, vezi pe youtube cum, si fa un nou restore.

    Iti garantez, 99.999999 % ca problema nu e OS-ul pe care-l ai. Dar incearca si asa.

    Dar nu mai bine pui tu iOS5, cum zice Mark ? Intra pe link-ul dat de el pe thread-ul pentru iPhone 5 si urmeaza pasii, dupa ce introduci telefonul in DFU mode.

  4. #644 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Deci dupa ce am vb cu razvy si am rezolvat unele probleme am ajuns la urmatoarea concluzie : Problema este cand dau sa fac restore de la USP pentru ca imi apare eroare 1600 si urmatorul mesaj This Divece can Perform Faster /..... Your Apple Recovery (DFU) USB Driver can perform faster if it is plugged into a hi-speed port. Acum ati putea voi sa imi spune ce sa fac sa caut prin oras la priteni alt USB sau ce sa fac ....

  5. #645 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca zice ca USB can perform faster, avand in vedere ca el are conexiune USB 2.0, inseamna ca l-ai pus intr-un port care e USB 1.x. Pune-l in port USB 2.0 sau 3.0 si problem solved. Daca nu ai asa ceva in 2011, e grav. Poti sa-ti cumperi o placa pe PCI cu porturi USB 2.0 sau 3.0.

  6. #646 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Deci am rezolvat problema foarte simplu , am fost la un prieten cu telefonu si cablu usb si mi-am facut restore la telefon .

    Acum problema cu internet-ul pe tel de la vodafone este din cauza ca nu e acoperirea la mine in zona pentru internet .

    Interesant e ca cosmote-ul are

  7. #647 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am si eu o intrebare. Ce sunt iPhone 4 Gevey? Tot intalnesc si unele persoane se feresc de modelele astea. Care e diferenta?

  8. #648 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Gevey este noul XSIM. Adica o chestie pe care o pui pe sim ca sa ti-l recunoasca telefonul, blocat pe o retea. Lumea se fereste pentru ca este o metoda incomoda, plus ca nu multi isi doresc sa cumpere din start un telefon codat pe o retea straina.

    Bijnitarii au obiceiul sa numeasca telefon deblocat si daca are xsim/gevey/etc.

  9. #649 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar concret, ma afecteaza daca iau un telefon Gevey in vreun fel?

  10. #650 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Din punctul meu de vedere, da! Pentru a functiona, trebuie sa suni la Urgente si sa inchizi, incat sa isi obtina codul de retea, de fiecare data cand redeschizi telefonul. Multi insista ca nu este ilegal, dar si un apel tot blocare a liniilor se numeste. Nu stiu sa fie probleme de calitate, doar acest impediment...

  11. #651 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cea mai mare problema la asa ceva, este ca, in timp (depinde de la sim la sim in cat timp) acesta iti va demagnetiza sim-ul si vei fi nevoit sa mergi la vodafone/orange/cosmote sa ti-l schimbi. Eu am patit-o acum cativa ani, pe un 3G, in 2 saptamani am schimbat 2 sim-uri si dupa aia si telefonu.

    Sunt mai multe dezavantaje, printre care si faptul ca, pentru a functiona, ai nevoie de un anumit baseband la iPhone. Daca, de ex, treci acum pe iOS5 si nu ai pastrat acel baseband, nu are cum sa mearga.

    Eu personal nu recomand asa ceva, chair daca este mai ieftin. Mai bine mai pui 100-200 ron si-ti iei unu codat pe o retea de la noi si nu te doare capu.

  12. #652 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai mult, Gevey nu mai merge pe iOS5 si nici pe iPhone 4S... so...

  13. #653 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ok, merci de sfaturi, a iesit din discutie.

  14. #654 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Deci, gevey sim poate functiona si pe iOS 5 dar doar cu iphone 4. Trebuie facut update cu pastrare de baseband, mai exact cu Tinyumbrella.

  15. #655 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Merci de clarificare. Eu citisem ca nu mai merge... Oricum neverlock-ul este sfant! Nu voi mai cumpara niciodata un iPhone care nu este Neverlocked (nu conteaza ca e asa din fabrica sau e facut dupa).

  16. #656 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Siri ported to an iPhone 4, old phone learns a new trick (Update: Better performance!) -- Engadget

    Woop woop. Acum o sa putem sa ne laudam in fata pitzipoancelor ca avem 4S, cu probe concrete :X

  17. #657 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Install Siri GUI On iPhone 4 & iPod touch Running iOS 5 “How to”

    Un ghid nu foarte greu de urmat, din pacate nu exista foarte multi care au iOS 5 jailbreak-uit.

  18. #658 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Deci am o problema mare cu telefoneul mai exact cu bateria am IOS5 si de 2 zile nu mai tine de loc bateria azi noapte 40% in 8 ore de stand bye sa dus .... nu stiu ce sa fac am avut batery doctor(aplicatia) acum am sterso sa vad ce se intampla, daca o sa tina mai mult.

  19. #659 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

  20. #660 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Salut , ma intereseaza si pe mine in medie un pret la un iphone 3G (nu cumpar , intreb doar cam cat este un iphone 3G , la mana a 2 a ) si ce inseamna neverlocked...

    Multumesc anticipat celor care isi bat capul pt intrebarile mele stupide , numai bine!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 35 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts