Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 35 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #21 SP
    Member kane86's Avatar
    Si mie imi place aceasta varianta, insa orice imagine este de prisos pana la lansarea oficiala.

  2. #22 SP
    Senior Member mark's Avatar
    DE CE?

  3. #23 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eu am fost mereu un aparator al iPhone inca de la lansare. L-am avut si am fost extrem de multumit de el. Si aici ma refer la primul iPhone, 2G-ul. Isi facea treaba de minune. Si dupa era si normal ca Apple sa mai scoata cateva modele dar mi s-a parut ca le-au scos cu motive bune in spate si cand trebuia. Nu prea repede si nu prea tarziu. Trebuie sa recunoastem ca Apple e o companie "trend-setter". Era un documentar pe Discovery despre Apple si iPod. Si acolo au facut la fel, au adus pe piata ceva ce nu mai exista si acum au undeva la 50-60% din piata de MP3 din America. La fel si iPhone, cand a aparut nu semana cu niciun telefon. Si a fost un megasucess. Eu sincer, imi scot palaria in fata Apple, in fata geniilor din spate care creeaza astfel de aparatura si bineinteles in fata celor ce se ocupa de marketing si etc pentru ca mereu Apple a avut super reclame. (Cel putin cele cu MAC vs PC cu Justin Long sunt dementiale).

  4. #24 SP
    Member Catallin's Avatar
    La conceptul de telefon de mai sus visam si eu anul trecut cand se anuntase 3GS-ul. Deci e mai vechi acel model. Personal nu cred ca vor aduce schimbari majore la design, cel mai probabil la hardware. Deja aparatul este foarte bine realizat. Daca ar putea face ceva la baterie sa tina mai mult si sa nu se incalzeasca asa rau. Camera deja pe 3GS este buna pentru un telefon mobil, filmeaza decent, viteza acceptabila, softul foarte bine optimizat. Cum vad eu... de aici inainte the only way is up. Adica orice ar scoate e un plus si e binevenit pentru ca telefonul este foarte bun asa cum este acum.

    Poate nu este cel mai performant, cel mai aratos, cel mai cel, dar App Store-ul e cel care propulseaza foarte foarte mult in fata celorlalte telefoane mobile. Si da, au dreptate cand zic ca poti sa faci ORICE cu el (ma rog, in limitele bunului simt, nu gen "mancare face", desi cu aplicatia lui Jamie Oliver m-as incumeta sa raspund ca face si d-aia ).

  5. #25 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    DE CE?
    Pentru ca sunt doar speculatii, imaginatia unora. Asteptam vesti de la Apple.

    Abia astept aparitia 4G. Am un 3G si vreau sa trec direct la noul model. Sincer pe mine 3GS-ul nu m-a impresionat atat de mult incat sa-l si cumpar (softul actual merge si pe 3G destul de bine) si in plus cred ca schimbarea telefonului la 2 ani este optima (cel putin eu asa procedez dintotdeauna). Si imi place foarte mult la Apple ca poti rula ultimul OS si ultimele aplicatii pe toate telefoanele lor fara mari probleme.

    offtop: Mi-am schimbat Cydia cu Rock. E super. Va recomand tuturor.

  6. #26 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ideea generala si crezul tuturor e ca aspectul noului iPhone va fi total diferit de 3G si 3GS. Plus de asta se pare ca va aparea cat de curand noul OS 4.0 deci va fi o schimbare si de soft. Caracteristicile telefonului insa sunt pasibile sa iasa:
    - 5 Mpixeli camera
    - memorie 64 Gb
    - procesor arm dual-core de 1 Ghz
    Deci nu e de nerealizat. Insa se tot vehiculeaza cum ca Apple vrea sa introduca ceva inovativ, cum fac ei de obicei (mai putin cu 3GS). Asta astept si eu de altfel. Acel ceva dupa care o sa cauti filmulete pe youtube si o sa zici WOW!

  7. #27 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Sunt singurul care nu intelege de ne trebuie acum procesor de 1ghz pentru un telefon? Exista aplicatii care sa ceara atat? Sau doar sa fie acolo pentru reclama.

  8. #28 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Sunt singurul care nu intelege de ne trebuie acum procesor de 1ghz pentru un telefon? Exista aplicatii care sa ceara atat? Sau doar sa fie acolo pentru reclama.
    Cu siguranta vor exista aplicatii si jocuri care imediat se vor imbata in nebunia procesorului de 1ghz.

  9. #29 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Cat are iPhone acum? 600 sau 800? Nu stiu exact. Exista vreuna care sa ceara atat acum? Pe un netbook cu 1ghz rulezi photoshop. O sa editam acum in Photoshop de pe iPhone?

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    are 400 3G-ul si 600 3Gs-ul.

  11. #31 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Cat are iPhone acum? 600 sau 800? Nu stiu exact. Exista vreuna care sa ceara atat acum? Pe un netbook cu 1ghz rulezi photoshop. O sa editam acum in Photoshop de pe iPhone?
    Sincer, tot ce e posibil. Gandeste-te ca rulezi windows vista si pe 512 mb/ram, dar parca se misca altfel pe 4gb nu?

    L.E: “640K ought to be enough for anybody.” -Bill Gates (1981) - referitor la ce vreau sa ajung.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bobby, avand in vedere ce succes are iPhone in lumea gamingului (multi prefera iPhone decat PSP), un procesor mai rapid nu poate aduce decat avantaje (sa speram ca nu va creste si consumul). Gandeste-te ca deja se ruleaza engine de UT pe iPhone. De ce n-ai juca un "Gears of War" pe iPhone daca ai putea ? Si asta pt. doar 3-4 USD ? Totodata, sunt aproape sigur ca si viteza e unul din motivele pentru care nu exista Flash pe iPhone. Daca acum Safari pe iPhone este inca unul din cele mai rapide browsere, cu Java si Flash inside ar deveni clar unul din cele mai lente...

    kane86: ai grija cu Rock... este mai rapid, are functii destepte, dar si cand va instala ceva aiurea, bye bye phone (restore la tot). Am patit-o deja de 2-3 ori, si am renuntat. Cydia pana la capat. Slow but sure !

    P.S. Eu unul nu sunt asa convins ca vor scoate un telefon complet diferit. E totusi prea mare gama de produse compatibile iPhone... dar cine stie, poate schimband totul vor da mai mult de munca, deci nu e rau nici asa. Cred ca in primul rand vor face schimbari majore la interfata. Sunt singurii care au ramas la stadiul de "icons", pe cand majoritatea au trecut la widgets. Culmea, widget-urile venind din lumea Apple, ei au ramas ultimii care le utilizeaza. Noroc cu aplicatiile homebrew care fac asta pt. ei

  13. #33 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Asteapta ei ceva. Adica pregatesc the next thing after widgets

  14. #34 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    Ideea generala si crezul tuturor e ca aspectul noului iPhone va fi total diferit de 3G si 3GS. Plus de asta se pare ca va aparea cat de curand noul OS 4.0 deci va fi o schimbare si de soft. Caracteristicile telefonului insa sunt pasibile sa iasa:
    - 5 Mpixeli camera
    - memorie 64 Gb
    - procesor arm dual-core de 1 Ghz
    Deci nu e de nerealizat. Insa se tot vehiculeaza cum ca Apple vrea sa introduca ceva inovativ, cum fac ei de obicei (mai putin cu 3GS). Asta astept si eu de altfel. Acel ceva dupa care o sa cauti filmulete pe youtube si o sa zici WOW!
    Ma refeream la imagini nu la specificatii. Sincer acestea nu ma intereseaza atat timp cat totul este bine optimizat. Si apropo de megapixeli la camera, asa ceva chiar nu conteaza, important e senzorul si lentila. Oricum mai mult de 3MP nu folosesc nici la camera foto. Astea cu MPii, procesorul, RAM-ul intra in campania de marketing a celorlalti producatori care nu pot oferi altceva in plus fata de Iphone. Ce daca iese un HTC cu procesor de 10 ori mai bun decat al Iphone-ului daca nu ai la ce sa il folosesti.

  15. #35 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Good point.

  16. #36 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Imi explica si mie cineva reclama asta?
    Attached Images Attached Images ha.png

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Imi explica si mie cineva reclama asta?
    Nu

    Eu sincer sper ca "surpriza" sa fie noul tablet de la Apple... care sa fie 100% compatibil cu orice ruleaza pe iPhone. That would be a... KILLER !
    Attached Images Attached Images screen-shot-2009-12-30-20642-am.png

  18. #38 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Well, am inteles ca oricum va costa undeva peste 1000 USD. Tare mi-ar placea o jucarie din asta. Dar ar baga si un sistem sa pot controla chestiile prin casa, de la muzica la lumini, ar fi si mai tare.

  19. #39 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    The rumor mill surrounding the Apple tablet is so intense as to possibly beat out the hype surrounding any other Apple product to date, but that doesn�t mean it�s the only one being talked about. Today, a Korean source reported details about the upcoming iPhone revision, which many expect to arrive in late June or July.

    Telecoms Korea reported on a story by South Korean local newspaper ETNews that details the hardware capabilities and some new software features of the upgraded device. The story also maintains that the iPhone will indeed by named the �iPhone 4G,� despite it not looking like it will support 4G network connectivity.


    Rumor Has It: Next-Gen iPhone Named, Dated and Described in Korean Newspaper

  20. #40 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mai oameni buni, lasati mai tabletu ala. Parca vorbeam de iPhone pe aici. Ce naiba faceti cu un tablet din ala? Nu aveti calculator? Va trebuie un laptop portabil sau ce? Mai dai si pe ala 800€ jeezzzz.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 35 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts