Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 54 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1068

Thread: iOS Games

  1. #561 SP
    Member bartonn's Avatar

  2. #562 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am 3 coduri valabile pentru Robot Unicorn Attack, cine doreste sa-mi lase un pm.

  3. #563 SP
    Member Funky.'s Avatar
    Schimb Mirror's Edge si Rayman Jungle Run cu alte jocuri. (Doar US)


    ~Dau si pentru amazon gift cards.

  4. #564 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...deja au inceput sa scada detaliile si iluminarea. D-aia il intarzie. Nu era jucabil pe ce avem momentan (si, se pare, nici pe iPad5, iPad Mini 2 din moment ce le asteapta cu lansarea).


  5. #565 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Azi seara (12 noaptea) se va lansa in RO jocul Temple Run 2,succesorul primului joc care inca are mult succes.


  6. #566 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  7. #567 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Z The Game - un joc care mi-a marcat copilaria fiind unul din cele 3 jocuri pe care le-am jucat prima oara pe PC acum la 0.89 Euro.

    Apropo, am citit acum cateva pagini de o paritate 0,89 E = 5 RON. WTF? Mie-mi ia 3.88

  8. #568 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu in continuare nu inteleg de ce nu va luati de pe US si preferati sa cumparati din UE.

    0.89 EUR = 3.86 RON
    0.99 USD = 3.21 RON

    Poate pare o nimica toata... dar, la mai multe titluri, mai ies banuti pentru inca unul, doua... bonus
    Si mai mult, pentru a nu mai exista aberatii gen "ma taxeaza prea mult procesatorul de card", recomand folosirea de iTunes Gift Cards. Eu asa fac de cativa ani buni... nu mi-au luat niciodata macar 0.01 USD extra. Ba chiar am primit refund la cateva aplicatii care nu functionau asa cum spuneau developerii.

    Si mai e inca un mic avantaj. Sunt perioade in care puteti gasi (de exemplu), iTunes Gift Card de 100 USD la 90 USD... deci mai puteti castiga si de-acolo ceva. And... everyone loves a good bargain

  9. #569 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Citisem intr-o vreme pe un forum Apple de unii care au cheltuit mii de dolari pe aplicatii. Eu am verificat acum si in 4 ani si 3 luni de cand am contul am cheltuit 17$. Si Jailbreak nu am avut niciodata.

    MonkY, cat ai cheltuit?

  10. #570 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm... cam din 2010 si pana acum, probabil undeva in jur de 500 USD. Din care aproximativ jumatate au fost soft-urile de GPS si subscription-urile in Zinio (reviste). Si trebuie sa recunosc ca mi-am cumparat cam tot ce am vrut (sau am avut nevoie). N-am aruncat cu banii, ba din contra, am stat si vanat preturi bune (i love AppShopper). Bine, mai am si cateva albume cumparate, cateva filme... ceva IAP-uri.

    Dar asa, ca idee: eu daca pun acum un card de 50 USD, ma tine linistit 6 luni (doar sa nu apara cine stie ce nebunie si sa-mi sparga bugetul). Ori cand ma uit ca 50 USD dadeam pe un singur joc de consola... imi revin si ma simt bine

    Dap, de cand cu iPad-ul, iPhone-ul si iOS-ul in sine... trebuie sa recunosc ca mi-au scazut achizitiile la jocurile de PC/console cu aproximativ 80-90%. Nu mai cumpar decat MUST HAVE-uri, si acelea astept sa ajunga la preturi decente. Si da, si-a spus si criza cuvantul.

  11. #571 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, cum poti sa verifici si unde, exact cat ai cheltuit ? Si eu as fi curios sa aflu lucrul asta

  12. #572 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu unde si daca se poate. Dar eu mereu pe orice iDevice mi-am instalat tot ce am cumparat. Si numar pe degete ce am cumparat si mi-a fost usor sa calculez. Dar sigur scrie undeva sau ceva

  13. #573 SP
    Member Mariush's Avatar
    Incearca cu App Store Expense Monitor

  14. #574 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu stiu unde si daca se poate. Dar eu mereu pe orice iDevice mi-am instalat tot ce am cumparat. Si numar pe degete ce am cumparat si mi-a fost usor sa calculez. Dar sigur scrie undeva sau ceva
    Dai la setările contului în iTunes pe pc și ai istoricul plăților de asemenea, e bine ca am doar 100 eur in 2 ani

  15. #575 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si nu exista un total, sau ceva de genu ? Trebuie sa stau sa adun toate alea ? Ca sunt prea multe pagini si nu toate au fost cumparate.

  16. #576 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si nu exista un total, sau ceva de genu ? Trebuie sa stau sa adun toate alea ? Ca sunt prea multe pagini si nu toate au fost cumparate.
    Daca ai Mac, da... daca ai Windows, nu cred sa existe

  17. #577 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tocmai am verificat si nici pe Mac nu iti da o suma totala, tot trebuie sa calculezi singur. Dar macar se incarca paginile cu history mai repede.

  18. #578 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Tocmai am verificat si nici pe Mac nu iti da o suma totala, tot trebuie sa calculezi singur. Dar macar se incarca paginile cu history mai repede.
    Ai incercat cum a zis mariuschrm mai sus cu App Store Expenses - Expense Tracker for Mac OS X si nu a mers? Ciudat...

  19. #579 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu l-am folosit pentru ca programul ala functioneaza doar daca ai facut backup la apps pe Mac. Deci nu cauta folosindu-se de contul tau ci de ce apps gaseste backed up in memoria Mac-ului dupa care iti afiseaza preturile si un total. Eu nu am facut niciodata back-up la apps deci nu il pot folosi. Si nici nu cred ca o sa o fac prea curand

  20. #580 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Oricum ar fi degeaba pentru ca unele aplicatii poate le-ai luat la pret redus sau gratis, apoi au revenit (AppShopper ftw )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 54 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts