Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 30 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast
Results 101 to 120 of 584

Thread: iPad

  1. #101 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Incep sa strang si eu bani... Totusi, chiar atat de mare e diferenta la noi? Ca de la $500 la 2400 RON e ceva, pentru varianta de 16GB. Cat are garantie la emag?
    edit: Am vazut, 1 an.
    Pai mai asteapta si tu un pic man, sa se mai ieftineasca. Acum e ceva normal sa puna ce pret vor, ca oricum nu prea aduce multa lume. Stai sa apara "concurenta" sa vezi ce scade pretul

  2. #102 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Pana strang eu bani, trece anu
    Am citit ca Slate-ul a fost anulat, dar Lenovo U1 arata bine.

  3. #103 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Pana strang eu bani, trece anu
    Am citit ca Slate-ul a fost anulat, dar Lenovo U1 arata bine.
    Bleah... ceea ce ar putea castiga unele device-uri prin porturi, memory card-uri si alte zdranganele, pierd la partea de fiabilitate, ergonomie, etc... Sa nu mai vorbim de calitatea soft-ului Apple.

    Crede-ma, am avut unul din cele mai bune tablet-uri (de la Toshiba)... si mai sa-mi crape inima cand am vazut ca i s-a troznit conexiunea dintre touch screen si ecran (si totul a capatat nuante de rosu). Si asta a fost un caz fericit... fostul tablet a murit de prea multa caldura... iar de primul nu mai zic nimic, ca nu se putea numi tablet (la vreo 3Kg si cam 40 minute autonomie)

    So, enjoy the new technology... It's easy, it's high quality... and it's an Apple !

  4. #104 SP
    Member kane86's Avatar
    In legatura cu Slate-ul e doar un zvon(sper). Cel putin deocamdata...Sincer chiar mi-a atras foarte mult atentia si chiar ma gandeam serios sa il cumpar. Pentru mine, Ipad-ul ofera prea putine...Windows pe o tableta ar fi fenomenal. Ar putea inlocui un laptop fara probleme. Pentru uz casnic desigur (muzica, filme, browsing, un SC2/Diablo3 acolo ).

  5. #105 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    nu se putea numi tablet (la vreo 3Kg si cam 40 minute autonomie)
    Inseamna ca si Acer-ul meu e tot tablet. Totusi, IBM-ul facea chestii bune (pe vremea ThinkPad-urilor), dar de Lenovo nu stiu ce sa zic. Se pare insa ca ar fi printre putinii concurenti ramasi pentru iPad, daca nu se anuleaza si asta.

  6. #106 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Bleah... ceea ce ar putea castiga unele device-uri prin porturi, memory card-uri si alte zdranganele, pierd la partea de fiabilitate, ergonomie, etc... Sa nu mai vorbim de calitatea soft-ului Apple.

    Crede-ma, am avut unul din cele mai bune tablet-uri (de la Toshiba)... si mai sa-mi crape inima cand am vazut ca i s-a troznit conexiunea dintre touch screen si ecran (si totul a capatat nuante de rosu). Si asta a fost un caz fericit... fostul tablet a murit de prea multa caldura... iar de primul nu mai zic nimic, ca nu se putea numi tablet (la vreo 3Kg si cam 40 minute autonomie)

    So, enjoy the new technology... It's easy, it's high quality... and it's an Apple !
    Tehnologia si concurenta actuala nu i-ar mai permite unui producator de tablete astfel de "gafe"...

  7. #107 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    In legatura cu Slate-ul e doar un zvon(sper). Cel putin deocamdata...Sincer chiar mi-a atras foarte mult atentia si chiar ma gandeam serios sa il cumpar. Pentru mine, Ipad-ul ofera prea putine...Windows pe o tableta ar fi fenomenal. Ar putea inlocui un laptop fara probleme. Pentru uz casnic desigur (muzica, filme, browsing, un SC2/Diablo3 acolo ).
    Ia-ti gandul de la un Tablet pt. Diablo 3 sau Starcraft 2. N-o sa vezi asa ceva anul asta... si poate nici la anul. Cred ca 95% din tablet-uri au placi video onboard (Intel e de baza), iar cele care mai au cate un nVidia (eu am avut unul cu Quadro, pt. CAD), au o autonomie de 2 lei si se incalzesc in draci (de nu poti sa-l tii pe picioare, daramite in mana). Si tot ce e pe piata care sa permita autonomie mare in momentul de fata n-are nicio legatura cu gamingul (Atom de exemplu). Singurii care isi vor permite o autonomie cat de cat apropiata vor fi cei care vor merge pe Android, sau poate pe Apple (open source ?) sau Google. Windows nu prea are ce cauta... si ca dovada tocmai au renuntat cei de la Microsoft la Courier (dual screen tablet).

    ---------- Post added 03-05-2010 at 11:30 PM ----------

    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Inseamna ca si Acer-ul meu e tot tablet. Totusi, IBM-ul facea chestii bune (pe vremea ThinkPad-urilor), dar de Lenovo nu stiu ce sa zic. Se pare insa ca ar fi printre putinii concurenti ramasi pentru iPad, daca nu se anuleaza si asta.
    Eeeh, erau alte vremuri. La aproximativ 3Kg au reusit sa faca minuni cu acel tablet. Din pacate, daca laptopurile au tot evoluat, nu acelasi lucru se poate spune despre Tablet-uri. Din fericire, a re-trezit Apple interesul tuturor

    ---------- Post added 03-05-2010 at 11:40 PM ----------

    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Tehnologia si concurenta actuala nu i-ar mai permite unui producator de tablete astfel de "gafe"...
    Eh nu. Ia incearca sa iti cumperi un tablet pc puternic in ziua de azi. Si-o sa vezi ca sunt fie cu AMD-uri chicioase (ca sa mai reduca din pret), fie cu niste configuratii bizare (gen super memorie, super hard, si un procesor de 2 lei, sau invers...). Iar preturile... nu le-am inteles niciodata. Mai exact, de ce ar costa dublu un tablet fata de un notebook cu aceeasi configuratie, beats me...

    ---------- Post added 04-05-2010 at 12:14 AM ----------

    Dar de asta ce ziceti: http://www.consolegames.ro/forum/f64...-vine-pe-ipad/

  8. #108 SP
    Member Snake's Avatar
    Bestial ! WoW pe iPad, asta chiar ar fi ceva.
    Dar sa vedeti alti nebuni:


  9. #109 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    la noi e 500 eur + tva aprox. (te scoti daca il cumperi pe firma)
    garantia e doar de 12 luni.
    oricum mie imi merita cu varf si indesat. nu e laptop replacement, dar merg cu "ecranul" peste tot si fac tot ce am nevoie. (in limitele rezonabilului).

    ---------- Post added 04-05-2010 at 12:00 PM ----------

    ps: ce ma enerveaza ca nu pot sincroniza fisiere .pdf cu itunes.
    trebuie sa il fentez, sa folosesc o aplicatie gen GoAruna ca sa downloadez .pdf-uri pe ipad.

  10. #110 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    la noi e 500 eur + tva aprox. (te scoti daca il cumperi pe firma)
    garantia e doar de 12 luni.
    Da man, dar vorbesti de versiunea de 16GB. Fara suparare, dar daca 16GB este 500 EUR, fara 3G, pai versiunea de 64GB cu 3G cat o sa fie la noi ? 1000 ? 1500 ? Enorm oricum... Mai asteptam
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    ps: ce ma enerveaza ca nu pot sincroniza fisiere .pdf cu itunes.
    trebuie sa il fentez, sa folosesc o aplicatie gen GoAruna ca sa downloadez .pdf-uri pe ipad.
    Vezi ca majoritatea aplicatiilor gen QuickOffice, Docs, Office2 au server unde poti uploada. Eu am facut altfel (pe iPhone insa). Total Commander cu un plugin numit T-Pot, unde vad fisierele direct, le copiez ca pe PC. Mai sunt si alte utilitare gen iPhone Browser care ar merita incercate. Si mai era unul chinezesc foarte interesant (parca 91assist se numea) care inlocuia aproape complet iTunes. Sunt 99% sigur ca mai toate deja suporta iPad (la urma urmei, e acelasi OS)... asa ca give them a try !

  11. #111 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Aseara am pus si eu mana pe un Ipad , nu va pot explica senzatia avuta, este rapid, usor, mic pt ceea ce stie sa faca, este o minunatie de Gadget. Merita banii.

    ps: nu va ganditi la pret, va ajut eu sa le cumparati din UK

  12. #112 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Deocamdata eu nu am gasit pe nici un site din UK. Am gasit doar pe eBay, si cu transport cu tot ajungeau tot pe la 2400 - 2500 RON, si fara garantie

  13. #113 SP
    Member klausn's Avatar
    Da,la emag este garantie 1 an...Cat despre pret,nu merita sa cumperi de la noi,mai bine de dincolo,gasesti ceva bun si ieftin,ma rog,oricum,mult mai ieftin ca la noi.

  14. #114 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Deocamdata eu nu am gasit pe nici un site din UK. Am gasit doar pe eBay, si cu transport cu tot ajungeau tot pe la 2400 - 2500 RON, si fara garantie
    In UK apare in a2a jumatate a lunii Mai
    http://www.apple.com/uk/ipad/

  15. #115 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RobertDinu View Post
    Oricum am un feeling ca pretul pe UK va fi la fel cu pretul pt. iPhone. Adica, se transforma dolarul in lira, si gata. Din 599 USD devine 599 GBP. Banzai, nu alta !

  16. #116 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    fir-ar prin app store romania cam bate vantul; in Romania s-a lansat oficial iPad?
    Sper oricum sa apara curand macar iWork.

  17. #117 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu e lansat in UK inca, daramite in RO. cred ca in momentul in care se lanseaza in EU, vom vedea si appstore-ul updatat (cu iWork).

  18. #118 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata, i-au gasit repede femeile utilitatea: iPad merges with kitchen cabinet, sacrificing portability for utility -- Engadget

    ---------- Post added 05-05-2010 at 12:22 AM ----------

    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    fir-ar prin app store romania cam bate vantul; in Romania s-a lansat oficial iPad?
    Sper oricum sa apara curand macar iWork.
    Sper ca ti-ai facut cont pe US, ca pe Romania... sta prost si pe iPhone, daramite pe Ipad
    Attached Images Attached Images 5-4-10-cabinet3.jpg

  19. #119 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Mai bine iti faci pe US si cumperi acele gift carduri sau cum se numesc.

  20. #120 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Mai bine iti faci pe US si cumperi acele gift carduri sau cum se numesc.
    Pai de ce sa cumperi gift carduri, ca poti cumpara linistit cu card pe US. Important e sa-ti accepte cardul (la unele persoane cred ca am testat cate 3-4 carduri pana au acceptat - n-am inteles regula lor de checking, unele banci le ignora pur si simplu, indiferent ca sunt visa sau mastercard embossed).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 30 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts