Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 30 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 584

Thread: iPad

  1. #81 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    dap. dar ma uimeste rezistenta ecranului la ghearele pisicii
    pisicuta nu avea ghearele scoase dupa cum se vede

    Israelul a interzis Apple iPad :: Libertatea.ro asta mi se pare o prostie..

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oricum este scratch proof... Ati vazut in clipul in care incerca sa-l zgarie cu un cui. Dar, nimic nu este infailibil pana la urma
    Cat despre Israel, no comment. Ei ar fi in stare sa interzica si telefoane doar pe motiv ca bruiaza alte telefoane

  3. #83 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si iata ca nu a trecut mult pana i-au gasit aplicatie XXX iPad-ului...
    Atentie ! Interzis minorilor !

    V�deo - El ipad de Ryan Keely

  4. #84 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Nu stiu de ce dar vreau si eu iPad.La inceput ziceam ca e o prostie..dar acum devine mai cool pe zi ce trece.Nu imi pasa de cati GB,nu stiu daca sa iau doar WiFi sau si cu 3G.Dar imi e ca asta e stiti voi...prima generatie si o sa mai apara si alte modele de iPad si in timp asta o sa fie primul model si cel mai vechi.Ce ziceti?

  5. #85 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Dar imi e ca asta e stiti voi...prima generatie si o sa mai apara si alte modele de iPad si in timp asta o sa fie primul model si cel mai vechi.Ce ziceti?
    Pai pe sistemul asta nu o sa mai cumperi niciodata nimic. Pentru ca de fiecare data garantat va iesi ceva mai bun, o generatie mai desteapta, etc...

  6. #86 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  7. #87 SP
    Admin MonkY's Avatar

  8. #88 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Se pare ca in Romania am vazut doar pe emag.ro iPad si acolo cu precomanda.Mai stiti pe undeva sa aiba?

  9. #89 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Se pare ca in Romania am vazut doar pe emag.ro iPad si acolo cu precomanda.Mai stiti pe undeva sa aiba?
    Am vazut la TV (insa am prins partial)... era intr-un shop din Romania. Din pacate, n-am prins nicio sigla prin zona, pret, etc... Probabil ca e un shop mare, gen Altex, Flanco, sau vreun supermarket. Daca dati de el pe undeva, let us know

  10. #90 SP
    Member Theodor01's Avatar
    M'am uitat pe niste site-uri cu stiri si in Romania ziceau doar de emag si okazii.

  11. #91 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    "BitDefender anunță descoperirea unui program de tip �malware� care este adresat cu dedicație utilizatorilor de iPad cu Windows. Dacă primiți un email �n care vi se spune că trebuie să faceți update la iTunes, aruncați-l la coș imediat. Mesajul conține o adresă de unde se poate descărca un program infectat cu virusul �Backdoor.Bifrose.AADY�. Utilizatorii Mac nu au de ce să-și facă griji, pentru că sistemul Mac OS X nu este vulnerabil la așa ceva.

    Regula de bază este: nu descărcați niciodată software produs de Apple din alte părți dec�t de pe situl Apple.com. Apple nu trimite niciodată mesaje de email prin care anunță utilizatorii să facă upgrade. Actualizările de software apar automat �n Apple Software Update."


    Sursa

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Baietii astia de la BitDefender... ce-mi place mie de ei cum gasesc ei asa subit virusi... Sunt curios daca la ei acolo se lucreaza mai mult la protectie decat la productia de virusi sau invers

  13. #93 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Imi puteti recomanda si mie niste site-uri unde sa gasesc zilnic stiri legate de iPad si iPhone, cat si de accesorii? Adica daca sunt site-uri ce nu se gasesc asa usor cu google-ul, dar sunt serioase si ofera stiri des. Imi trebuie pentru un proiect

  14. #94 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  15. #95 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, daca vreti sa vedeti cum arata un iPad 3G+WiFi inside: iPad 3G Teardown - iFixit
    2 chestii mi-au sarit in ochi: 1. are 5 antene ! si 2. se poate folosi SIM normal, taiat. Contactele par a fi 100% compatibile.

  16. #96 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    5 antene...wow. oamenii astia chiar vor sa nu pierzi semnalul NICAIERI

    referitor la SIM, parca am spus si eu mai demult. ideea este ca trebe ori sa te chinui pana iese perfect, altfel ori nu intra calumea, ori risti sa ramai cu el acolo, ori sa mergi la cineva (gen Vodafone, Orange sau service gsm, desi ma indoiesc de calitatea serviciilor a 98% a service-urilor din bucuresti) sa ti-l faca dupa vre-un sablon.

  17. #97 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Felicitari MonkY, consolegames.ro merge excelent si de pe iPad
    mai putin flash-ul de pe prima pagina.
    Minunat merge scula, doar asa mai intru pe cg.

    ---------- Post added 03-05-2010 at 06:02 PM ----------

    Va rog daca se poate cand descoperiti cate o aplicatie interesanta sa dati de veste aici, nu de alta da imi este foarte greu sa aleg constat acum.

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Felicitari MonkY, consolegames.ro merge excelent si de pe iPad
    mai putin flash-ul de pe prima pagina.
    Minunat merge scula, doar asa mai intru pe cg.
    Thx. Strang si eu acum pt. versiune cu 3G... Cum ti se par jocurile pe el ? Ca viteza esti multumit ? Ti-au mers toate aplicatiile de pe iPhone ?

  19. #99 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Intrebare: imi puteti spune o aplicatie pentru yahoo messenger, alta decat cea prezenta si pe iphone (nu e optimizata pt iPad) ?

    ---------- Post added 03-05-2010 at 06:09 PM ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Thx. Strang si eu acum pt. versiune cu 3G... Cum ti se par jocurile pe el ? Ca viteza esti multumit ? Ti-au mers toate aplicatiile de pe iPhone ?
    Foarte putin am apucat sa il testez.
    Pot sa spun ca tastatura e impecabila, scriu mai repede ca la laptop.
    Se incarca toate super rapid, la iphone eram de-a dreptul enervat de cat dura sa se incarce o aplicatie.
    Browserul merge si el super rapid, nu stiu de ce dar consolegames pare sa se incarce mai greu ca alte site-uri.
    merg aplicatiile pentru iphone (oricum scrie in dreptul lor daca sunt suportate sau nu).
    Software si jocuri doar free am testat pana acum, totul merge brici.

    dar cel mai important, ii place si fetei mele de 1 am la nebunie, doar asa o sa mai pot sa dorm si eu

  20. #100 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Incep sa strang si eu bani... Totusi, chiar atat de mare e diferenta la noi? Ca de la $500 la 2400 RON e ceva, pentru varianta de 16GB. Cat are garantie la emag?
    edit: Am vazut, 1 an.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 30 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts