Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 30 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 584

Thread: iPad

  1. #281 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Steve Jobs on Twitter: "Android or iPhone OS? With Boot Camp for iPad™ coming this fall, run your favorite applications natively."

    ce intelegeti voi prin asta ? ca yo nu inteleg nimic...

  2. #282 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai tu nu stii ce e boot camp? http://www.apple.com/macosx/compatibility/

    (ce cont are SJ?)

  3. #283 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Steve Jobs (ceoSteveJobs) on Twitter

    chiar nush care e faza cu boot camp... spre rusinea mea

    teoretic vorbind, din ce am inteles de acolo, se refera la faptul ca poti rula aplicatii de android ? sau sunt yo prea obosit si mai bine recitesc maine ?

  4. #284 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    poti rula un alt sistem de operare. practic e un boot manager ptr poti sa ai dual boot pe mac (cu mac osx si windows de ex), doar ca tre sa rebootezi daca vrei sa treci dintr-unu in altul. daca nu vrei sa rulezi windows asa, poti instala vmware sau parallels pe mac osx si rulezi windows intr-o masina virtuala.

    PS stiam de contul asta dar am crezut mereu ca e la caterinca. daca e pe bune, atunci boot camp pe ipad o sa fie...damn nici nu imi vine sa cred.

    Apple� today announced that iPad™ sales have topped two million in less than 60 days since its launch on April 3. Apple began shipping iPad in Australia, Canada, France, Germany, Italy, Japan, Spain, Switzerland and the UK this past weekend. iPad will be available in nine more countries in July and additional countries later this year.

    PPS astia vand 10mil ca popa pana la sfarsitul anului (incluzand vanzarile worldwide de craciun).

  5. #285 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    PPS astia vand 10mil ca popa pana la sfarsitul anului (incluzand vanzarile worldwide de craciun).
    Neah, sa nu includem si vanzarile de Craciun. Atunci trebuie sa scoata si un iPad HD, 3D, 4G or something, nu ? Atunci o sa vanda 10 milioane doar de Craciun

  6. #286 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ăla-i un cont fake, scrie și in bio, nu �nțeleg de ce e luat �n serios la fiecare tweet.

    Bio I don't care what you think of me. You care what I think of you. Of course this is a parody account.
    Boot Camp permite instalarea altor sisteme de operare pe Mac.

  7. #287 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai daca se pastreaza perioada de un an ca la ifoane, ar trebui sa il anunte putin dupa craciun. nu isi pun ei in pericol vanzarile de craciun anuntandu-l mai devreme. deh, strategie de marketing. intrebarea e ce facem noi. il asteptam pe ala sau il luam pe asta?

  8. #288 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    pai daca se pastreaza perioada de un an ca la ifoane, ar trebui sa il anunte putin dupa craciun. nu isi pun ei in pericol vanzarile de craciun anuntandu-l mai devreme. deh, strategie de marketing.
    That's also true... dar cred ca nici concurenta n-o sa stea cu mainile in san pana atunci.
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    intrebarea e ce facem noi. il asteptam pe ala sau il luam pe asta?
    Pai la mine e simplu. Eu vreau sa iau, chiar si cu pretul asta mare. Din pacate, am haos total in buget (finish de leasing, reziduala, casco, credite, hosting, licente, etc.). Dar daca maine as reusi sa inchei un deal sa scot banutii... poimaine as cumpara iPad-ul. Doar ca as vrea un 3G, de 32 sau 64GB. Astept sa se mai calmeze lucrurile prin UK... Vorba cuiva mai de mai devreme... poate se pierde vre-un camion plin cu iPad-uri

  9. #289 SP
    Member Catallin's Avatar
    Am promis un review la iPad si am tot facut cateva incercari zilele astea dar e clar ca nu ma pricep la asa ceva si am renuntat. Eu am reusit sa-mi iau de 64GB cu 3G. Zilele astea rezolv si cu netul mobil de la RDS (10 lei pe luna nelimitat cu tot cu stick) si revin cu impresii la rapiditate si experienta.

    Din ce-am apucat pana acum sa butonez si eu la iPad nu pot spune decat ca este foarte tare si oricine merita sa aiba asa ceva. Foarte foarte simplu de folosit, raspunde perfect de fiecare data, internet excelent. Aplicatiile care apar la fel de fiecare data aduc cate ceva nou. De ex pentru messenger aplicatia IM+ care este si free in versiunea lite iti permite sa stai si pe messenger si sa ai si o fereastra cu safari deschisa. Si cum multa lume baga doar mess si browsing... uite cum o simpla aplicatie rezolva totul.

    A, inca ceva. Cine are tableta si n-are Marble Mixer, atunci n-are tableta! Extraordinar de distractiv si se joaca in 4.


  10. #290 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei care aveau probleme cu charging-ul via PC, o veste care poate va ajuta: Gigabyte, ASUS and MSI deliver driver software to allow iPad charging from the PC -- Engadget
    Si un pic de magie cu iPad:

  11. #291 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    .. Zilele astea rezolv si cu netul mobil de la RDS (10 lei pe luna nelimitat cu tot cu stick) si revin cu impresii la rapiditate si experienta.

    ...
    Pai si ce faci cu stickul? din cate stiu eu iPad nu are usb

  12. #292 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Pai si ce faci cu stickul? din cate stiu eu iPad nu are usb
    Probabil tethering cu un PC or something
    Sau poate vrea doar SIM-ul... not sure...

  13. #293 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    scoti simul din stick,ca se poate si il introduci in Ipad presupun.

  14. #294 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Am inteles acum (nici macar nu stiam ca in stickul ala e un sim lol, omul cat traieste invata)

    Dar, avem voie sa scoatem simul din stick?

  15. #295 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Soo.. Apple 30$/mth fail? lol

  16. #296 SP
    Member Catallin's Avatar
    Pai stickul respectiv are un SIM. Scoti SIM-ul si-l folosesti in iPhone asa cum e si taiat in iPad. Ca sa-l folosesti inapoi in stick fie iti cumperi un adaptor fie iti faci un adaptor, cum crezi ca ti-e mai bine. Mai exista si solutia "profesionala" care face si desface Acum nu stiu ce sa zic cu USB-ul, am adaptor usb si SD chiar o sa incerc sa vad care-i treaba daca merge sau nu si pe USB. Asta asa ca un test, ca pana la urma d-asta e 3G sa folosesti SIM-ul direct A, Navigon merge super pe tableta. E o extensie pentru cei cu jailbreak (FullForce se numeste) si nu mai e nevoie sa editezi plist-ul ca sa fie in rezolutie nativa aplicatiile de iPhone si dupa ce folosesti extensia asta se vede super Navigon. Caterinca maxima sa mergi cu ditamai GPS-ul. Nu stiu... daca aveti intrebari sau ceva sau teste sa fac sa ziceti si fac, la review n-am putut din pacate

    PS: se poate face si tether merge fara nici o problema. Dupa aceea poti sa preiei cu laptop/iPhone fara probleme. A, inca ceva. Incercati si programul AirVideo. Instalezi in PC, dai acolo share la filme (normale, HD), dupa care te conectezi de oriunde cu tableta la libraria de filme si le vezi. Cool a?

  17. #297 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Catallin: mai bine ne spui de unde l-ai luat si cat ai dat... sa murim aici de gelozie

  18. #298 SP
    Member Catallin's Avatar
    Direct de la Apple SUA si a costa cu tot cu transport si comisionul baiatului de acolo ~3300 lei. Am pierdut mult la cursul valutar pentru ca in momentul in care am achitat tableta era dolarul 3,45. Deh, hype-ul mare, n-am mai stat sa o lungesc Daca vrea cineva link la blogul baiatului respectiv sau ID-ul lui sa-mi zica. Nu vreau sa-l public sa nu fie considerat publicitate sau ceva, dar daca e voie, il pun. Eu m-am inteles foarte bine cu el, am dat avans foarte mic, comunicativ baiatul, totul perfect. Eu am fost primul care a desfacut tableta, deci nu e nici o mosmoanda sau ceva.

    MonkY, tu le stii mai bine cu placile de baza mie mi-e sa nu fac vreo prostie sa ard ceva prin ea. Nici mie nu mi se alimenteaza cand o conectez la PC si am placa de baza Gigabyte GA-EP45-UD3LR. Am incercat sa intru pe site-ul lor dar chiar nu-mi dau seama ce-ar trebui sa caut ca la driverele/utilitarele placii nu gasesc. Deci daca poti sa-mi dai un link sau ceva as fi recunoscator.

  19. #299 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Catallin: nu mai bine iti cumperi tu un USB Hub alimentat extern... si ai rezolvat problema ? Un hub usb bun (dlink de exp) e sub 100 RON. Cat despre placa de baza... doar printr-un update de BIOS cred ca se poate rezolva. Pentru ca driverele de USB sunt de la Intel (ai putea incerca cu niste inf-uri mai noi).

    P.S. Vad ca pt. placa ta de baza ultimul BIOS e din 22.04.2010... Mai stai si tu un picut cu ochii pe pagina de updates si vezi daca apare ceva iPad/USB related: http://www.gigabyte.eu/Support/Mothe...ver=#anchor_os

  20. #300 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Catallin, incearca asta (XP/Vista/7 32/64bit)

    eu l-am instalat pe o placa de baza MSI. dai restart si iti apare o iconita in tray. nu raspunde la click (nu apare nici un meniu) insa mai apare un mic x rosu in dreptul ei daca nu ai nimic la incarcat. am bagat iphonu si a disparut x-ul. cred ca asta inseamna ca functioneaza asa ca incearca si tu cu ipadul.

    sa postezi si tu un rezultat cu speedtest pe RDS mobil in timpul zilei si seara pe la 8-9 asa, pretty pliz (e app speedtest pe store).

    PS wtf? 6% in citeva minute? se incarca al dreak de repede. incercati si voi pe iphone.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 30 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts