Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 30 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 584

Thread: iPad

  1. #241 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit man... fiecare isi instaleaza ce si cum doreste
    P.S. Eu zic sa-i lasam in pace pe oameni, e totusi thread pt. iPad. Una peste alta... sa inteleg ca s-a amanat launch date-ul pt. UK. Stie cineva pana la urma care este data oficiala ? Chiar sunt curios daca vor scade preturile odata cu iPad launch pe Europe...

  2. #242 SP
    Member Catallin's Avatar
    Scad pe naiba. Tot din SUA e convenabil sa iei daca ai posiblitatea sa te ajute cineva. De ex in UK va costa modelul de 64GB cu 3G 750 lire (~3600 lei) pe cand in SUA cu tot cu comisionul celui care-ti aduce, transport si toate cele dai ~3100 lei. Astia care vand stiu si eu care e treaba si evident ca nu o sa scada nici un pret. Pe de alta parte e mai probabil sa gaseasca astia vreun tir de tablete rasturnat prin UK si sa apara pe SH la pretul ca sa scape de ele, dar asteptam si vedem Sper sa reusesc sa realizez un video review/unboxing la 3G de 64 precum si o prezentare a tabletei cu jailbreak si toate functiile si chestiile pe care le poate face dupa jailbreak. Asa cum am si eu acum o mie de intrebari si as vrea sa gasesc video cu tot (de la cum se citeste o carte, la cum se simte per total tableta), ma gandesc ca mai sunt si altii si le-ar fi de folos. Saptamana aceasta sper sa reusesc. In rest... bafta!

  3. #243 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Catallin: se pune problema cresterii foarte mult a dolarului... fata de lira/euro. In plus, fiind din UK/Europe, am putea beneficia si noi de garantie Europeana... din US, cam greu/grav. Dar, ramane sa vedem... Te asteptam cu un review serios, oricand

  4. #244 SP
    Member Catallin's Avatar
    Acum am vazut pe site-ul oficial ca de fapt pretul este de 700 lire (~3350 lei). Oricum tot mai mult iti convine strict vorbind de pret sa iei din SUA. Cu garantia... nu stiu cat de nevoie o sa fie de ea, ma bazez pe Apple sa nu am nevoie ca daca am e nasoala treaba. Ce dilai sunt ca nu trimit in RO. A trebuit tableta sa faca ocolul lumii sa ajunga in RO cu plecarea din China. A, si de fapt in UK e amanata iar lansarea. Acum nu mai e pe 28 mai, e direct "June". Te ia nebuneala daca abia astepti sa pui mana pe ea

  5. #245 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Pana o lanseaza in UK,apara alta generatie de iPad.Review astept si eu!

  6. #246 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    uite un joc super


  7. #247 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    uite un joc super

    YouTube - Soosiz HD
    exista si pt iPhone / iPod touch

  8. #248 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Seamana cu Dizzy Bee.

  9. #249 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    in cazul in care aveati cumva unele indoieli, vin eu si va confirm ca iPad este o platforma de jocuri extraordinara. Desigur ca nu orice fel de joc se preteaza pe touch, dar am gasit jocuri multe care m-au fscut sa si uit de cand sm ipad de consolele dedicate gaming-ului.
    Sunt niste stiluri de joc care inoveaza prin interfata touch, cum ar fi jocurile de strategie (command & conquer nu a fost niciodata mai fun), puzzle games, platformers etc.

    Am o propunere pentru stimabilul MonkY: sa faca o arie dedicata jocurilor pe ipad/iphone/ipod pentru ca, fara sa exagerez sunt o multime. Ma ofer sa o si moderez daca e nevoie
    Chiar cred ca e nevoie de noua sectiune si va atrage si mai multi jucatori pe forum pentru ca nu prea gasesti la noi inca asa ceva.

  10. #250 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Am o propunere pentru stimabilul MonkY: sa faca o arie dedicata jocurilor pe ipad/iphone/ipod pentru ca, fara sa exagerez sunt o multime. Ma ofer sa o si moderez daca e nevoie
    Chiar cred ca e nevoie de noua sectiune si va atrage si mai multi jucatori pe forum pentru ca nu prea gasesti la noi inca asa ceva.
    Mare maestru, pai nu esti pe sectiunea dedicata Apple ? Adica pe General Gaming - Apple: Apple - Console Games Forum
    http://www.consolegames.ro/forum/f81...17-apple-ipad/ este sticky
    http://www.consolegames.ro/forum/f81...clubul-iphone/ este sticky
    Cum este http://www.consolegames.ro/forum/f81...-iphone-games/ se poate deschide thread si pt. iPad games... Deci, cred ca avem totul covered

    P.S. Ba mai mult, si eu am zis acelasi lucru referitor la iPhone ca gaming "console" si am fost luat la misto. Cu toate acestea, a ajuns in Poll-ul cu ce console detineti: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...tineti-2010-a/

  11. #251 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    de acord ca exista sectiunea asta, dar ingropata undeva la general gaming, pai ce general gaming este asta? e de-a dreptul specific gaming merita sa iasa in evidenta mai mult.

  12. #252 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    de acord ca exista sectiunea asta, dar ingropata undeva la general gaming, pai ce general gaming este asta? e de-a dreptul specific gaming merita sa iasa in evidenta mai mult.
    Eu inainte sa ridic sectiunea asta cu un nivel mai sus... trebuie sa analizez logic si sa intreb: Cati posesori de iPad cunosc/cunosti ? Sau si mai exact, cati detinatori de iPad sunt pe CG ? 1... 2... Gata ! Poate cand vor fi cateva sute... pana atunci, e suficient.

  13. #253 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    dar nu ma refer doar la sectiunea ipad ci si la iphone si ipod, cred ca totusi sunt cateva zeci macar care sa aiba doar unul dintre ele. oricum era doar o idee, e bine sa pionier

  14. #254 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Ia ghiciti ce tocmai a aparut pe Store?

    IWork !!!!! Finally. 7,99 eur/aplicatie

    Veste mare mare, de acum inainte am scula perfecta
    Attached Images Attached Images apple-iwork.jpg

  15. #255 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pisboy, sa privim lucrurile cu luciditate. Office nu poate deschide fisiere create in iWork, pe cand iWork poate deschide fisiere create in Office. In plus, iWork (Pages si Numbers) are functie de export in .doc si .xls, pe cand Office nu stie/vrea sa exporte in iWork files. So, decideti singuri cine e "vinovatul" Important e insa ca totusi poti exporta din iWork pt. cineva care are Office.

    Acum, nu am inca un iPad, ca v-as spune daca Numbers si Pages stiu sa exporte in formate compatibile cu Office-ul... Poate testeaza cineva care detine un iPad. Daca nu, exista oricum alternative... puteti edita Office files in zecile de programe de Office disponibile pe iPhone (soon on iPad). Poate cine stie, va exista si un OpenOffice pt. iPad... Pana una alta, vorba lui h0stile, sa nu incurcam mere cu pere. Totusi iPad-ul este o extensie Mac, si nu Windows. Daca vreti neaparat Windows, va luati un tablet cu Windows and that's it.[COLOR="Silver"]
    in Pages se pot deschide fisiere .doc si se pot salva fisiere in format .doc, .pdf

  16. #256 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Ia ghiciti ce tocmai a aparut pe Store?

    IWork !!!!! Finally. 7,99 eur/aplicatie

    Veste mare mare, de acum inainte am scula perfecta
    Oh, bun asa... ma asteptam sa mearga pe metoda "clasica", si sa fie preturile de la americani, doar schimbat simbolul. Cu alte cuvinte, credeam ca la noi va fi 9.99 EUR

  17. #257 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Plants vs Zombies. A must pentru oricine cu Iphone si Ipad. (Exista varianta pentru fiecare, nu e portat) Grija totusi ca e foarte addictive si fun

  18. #258 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehe... l-am terminat pe iPhone. Intr-adevar e addictive (un fel de Tower Deffense) si are niste faze criminale.
    Dealtfel si in reclama vedem "More undead pixels", "Use all 11 fingers", "Fully fertilized for iPad"... Bwahahahaha

  19. #259 SP
    Member Theodor01's Avatar
    A aparut Flash pentru iPad/iPod/iPhone.Nu e chiar impresionant.E bine ca e free.Poate in curand o sa il faca mai bun.

  20. #260 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    A aparut Flash pentru iPad/iPod/iPhone.
    YouTube - How to get Flash on the iPad, iPhone & iPod Touch!
    Acela nu este Flash pt. iPad/iPhone... este doar o un soft care face o conexiune remote pe un server ce va face streaming catre tine. Acelasi lucru poti sa-l faci si tu cu PC-ul tau de exp. si se va misca de 10 ori mai bine. Nu iti trebuie decat un soft pt. remote (sunt zeci de solutii, gen vnc, teamviewer, rdc, etc.)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 30 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts