Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast
Results 561 to 580 of 652

Thread: iPad 2

  1. #561 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Am trecut azi la 5.0.1 si am facut jailbreak
    Pot sa spun ca merge foarte bine deocamdată

  2. #562 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by geosnyper View Post
    Am trecut azi la 5.0.1 si am facut jailbreak
    Pot sa spun ca merge foarte bine deocamdată
    Bravo ba, sunt incantat sa aud ca iti merge bine.
    Installous cum se comporta? E tot gratis totul acolo?

  3. #563 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Bravo ba, sunt incantat sa aud ca iti merge bine.
    Installous cum se comporta? E tot gratis totul acolo?
    Nu prea-i vad rostul afirmatiei tale. Jailbreak-ul nu este ilegal. Si eu am jailbreak pe iDevices, si MonkY, samd. Si cat timp nu a spus ca a luat nu stiu ce aplicatie din installous, nu ai de ce sa te iei de el. Eu personal cumpar majoritatea aplicatiilor la oferta (si au fost enorm de multe, mai ales de sarbatori si inca sunt si acum), iar Cydia este o sursa "infinita" cu optiuni de personalizare.

    on: Eu am probleme destul de mari de cand am facut jailbreak la iPad2 cu 5.0.1. Ma trezesc foarte des cu aplicatii cu iconita alba, care se rezolva doar prin respring, am probleme cu cerculetele notificarilor (din coltul dreapta al aplicatiilor), cand dau "pagina", acestea se misca si ajung sa fie chiar la 0.5-1cm de aplicatia in sine.
    Sunt aplicatii, ca mail-ul, in care intru si dupa 1-2 minute de stat (nu mereu) ma scoate din aplicatie si o si inchide.

    Dar pot spune ca in mare, sunt multumit. Acum am notificare si pe iPad si cel mai important, iCloud intre iPhone si iPad. Acum orice poza fac cu telefonul, se transmite automat pe iPad si o pot edita mult mai usor asa.

    Pacat ca nu exista (sau inca nu am gasit eu) o modalitate de a se trimite si filmuletele facute cu iPhone-ul.

  4. #564 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    rostul exista, mai greu e cu recunoscutul.
    long live the f@cking jailbreak

    va recomand sa va cumparati Samsung daca tot nu va place cum functioneaza Apple.

    Oh, ma scuzati, era o discutie constructiva, vai de mine.

  5. #565 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nameless_fear: jignesti fara rost o groaza de oameni (inclusiv pe mine). Mai citeste te rog ce inseamna Cydia si poate vei afla despre developerii care scot aplicatii mult mai ok chiar decat cei de la Apple. La urma urmei, este si motivul pentru care foarte multi dintre ei ajung sa lucreze la Apple (vezi sistemul de notificari din iOS 5 de exemplu, care e "furat" din Cydia). Pana atunci insa, am acces la functii, aplicatii, tweaks & stuff la care Apple nici nu viseaza (inca). Daca tu iti faci jailbreak doar ca sa-ti iei piraterii, e problema ta. Eu prefer sa nu fiu inchis la minte si sa am acces la functii extra, aplicatii, wallpapers, tweaks care nu exista pe AppStore.

    In alta ordine de idei, nu vad pe nimeni de aici sa fi mers pe threadurile de Android si sa spuna:
    "Bravo ba, sunt incantat sa aud ca iti merge bine. Applanet-ul cum se comporta? E tot gratis totul acolo?"

    P.S. Eu am peste 300 USD cheltuiti pe AppStore si 30 USD cheltuiti in Cydia... asa ca stai tu linistit, nu moare de foame Apple datorita unor developeri third party pentru care am tot respectul.

  6. #566 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Am o intrebare: daca fac jailbreak la 4s voi mai putea cumpara aplicatii de pe appstore si imi mai vor merge cele cumparate?

  7. #567 SP
    Member Mythul's Avatar
    da evident. jailbreakul nu scoate niciun feature, ci adauga un appstore "neoficial" aka cydia pt aplicatii "neoficiale"

  8. #568 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Bun. Daca fac jailbreak pierd ce am pe el acum? De gen ca se formateaza si face clean install? Sau se pune peste? Scuze ca poate pun intrebari stupide dar nu am mai facut pana acum.

  9. #569 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Bun. Daca fac jailbreak pierd ce am pe el acum? De gen ca se formateaza si face clean install? Sau se pune peste? Scuze ca poate pun intrebari stupide dar nu am mai facut pana acum.

    Din cate stiu eu nu se pierde nimic daca faci Jb.

    Daca nu ai facut niciodata nu umbla la el,sau mai bine informeazate corespunzator citeste mai multe site-uri de specialitate,si abia apoi sa te apuci de facut Jb. Tin sa precizez ca e foarte util...dar iti recomand sa te documentezi inainte de a te apuca sa umbli

    Stima!

  10. #570 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Ok, mersi mult ptr info.

  11. #571 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Bun. Daca fac jailbreak pierd ce am pe el acum? De gen ca se formateaza si face clean install? Sau se pune peste? Scuze ca poate pun intrebari stupide dar nu am mai facut pana acum.
    Nu,nu vei pierde nimic din ce ai pe iPad


    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Bravo ba, sunt incantat sa aud ca iti merge bine.
    Installous cum se comporta? E tot gratis totul acolo?
    Mai ,nu știu dacă mai e ceva gratis,după cum ai pus �ntrebarea se pare ca ești mai curios dec�t mine sa afli,te invit sa-ți faci jailbreak si afli....eu mai astept iar contrar asteptarilor tale sunt anti-piraterie
    Multumesc celorlalti pentru susținere,

    ---------- Post added 23-01-2012 at 11:58 PM ----------

    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Bravo ba, sunt incantat sa aud ca iti merge bine.

    Si inca ceva nush ce varsta ai ,dar la felul cum vorbesti cred ca esti doar un pusti a carui parinti au avut Mai mult grija de ei decat de educatia ta,din moment ce vorbesti cu " BA" cu un "strain" ca sa ma numesc asa. Te asigur ca nu ne-am tinut de acelasi stalp la cutremur!
    Succes in viata

  12. #572 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am probleme cu Springtomize (versiunea 2 de cand am trecut la iOS5). De exp. setez sa am 10 icons in dock... si nu ma lasa decat maxim 6. Si la voi se intampla la fel?

  13. #573 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    pentru mai multe icons in dock foloseste Scrollingboard. Pe langa optiunea cu dock-ul, iti da si posibilitatea sa ai un numar infinit de aplicatii intr-un folder.

  14. #574 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foloseam Inifinidock.... plus Customgrid... plus Shrink... plus altele. Speram cu ajutorul lui Springtomize sa inlocuiesc toate cele cu o singura aplicatie. Din pacate, vad ca la icons nu se compara cu Customgrid si Shrink... la dock la fel, nu se compara cu Inifinidock... Pare a sti cate un pic din toate, dar nu face nimic perfect. Sau cel putin nu inca.

  15. #575 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Am si eu nevoie de putin ajutor va rog
    Mi-am reinstalat windows-ul si bineinteles a trebuit sa instalez din nou itunes "chel"...bunuun!
    Problema ar fi urmatoarea:
    -Cum pot sa sincronizez ipodul respectiv ipadul fara sa-mi stearga de pe ele??
    Ma avertizeaza ca l-am conectat la alt itunes si va trebui sa sincronizeze itunes-ul nou instalat cu ipod/ipadul,deci imi va sterge tot ce am pe ele.Am cautat prin setari dar nu gasesc nimic!
    Multumesc anticipat

  16. #576 SP
    Member Mythul's Avatar
    folderul vechi cu itunes il mai ai sau e sters ? acolo se salveaza back-up-ul, deci fara nu poti sincroniza fara a pierde aplicatiile etc. din cate stiu.
    acum nu ar trebui sa fie o problema daca ai icloud, practic toate contactele, bookmarks, etc. iti sunt salvate in the cloud si asociate cu contul tau de itunes.
    de asemenea aplicatiile toate pot fi reinstalate / redownloadate.

  17. #577 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am citit undeva pe net ca este o aplicatie exclusiva pentru iPad 2 3G care transforma tableta in telefon mobil. O aplicatie ne-oficiala, care functioneaza doar pe iPad-urile cu Jailbreak si care se gaseste in Cydia sau ceva de genul.

    Stie cineva daca e adevarat?

  18. #578 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sunt multe aplicatii care fac asta una din ele fiind Viber care merge si pe iPad INSA toate se folosesc de internet si nu iti dau un numar fizic de pe care vei suna si pe care sa-l vada persoana apelata. Vei putea suna doar persoane care au si ele acea aplicatie instalata.
    Concluzie nu tine smecheria, am cautat si eu pana m-am urat si am lasat-o balta, tot telefonul (iPhone) e baza

    Quote Originally Posted by geosnyper View Post
    Am si eu nevoie de putin ajutor va rog
    Mi-am reinstalat windows-ul si bineinteles a trebuit sa instalez din nou itunes "chel"...bunuun!
    Problema ar fi urmatoarea:
    -Cum pot sa sincronizez ipodul respectiv ipadul fara sa-mi stearga de pe ele??
    Ma avertizeaza ca l-am conectat la alt itunes si va trebui sa sincronizeze itunes-ul nou instalat cu ipod/ipadul,deci imi va sterge tot ce am pe ele.Am cautat prin setari dar nu gasesc nimic!
    Multumesc anticipat
    Conecteaza telefonul la PC, deschide iTunes mergi la iPhone click cu butonul drept pe iPhone si alege Transfer Purchases. Iti va cere sa autorizezi PC-ul, introdu ID-ul tau Apple (email-ul) si parola si aia e.

  19. #579 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Conecteaza telefonul la PC, deschide iTunes mergi la iPhone click cu butonul drept pe iPhone si alege Transfer Purchases. Iti va cere sa autorizezi PC-ul, introdu ID-ul tau Apple (email-ul) si parola si aia e.
    iti multumesc frumos pt raspuns.S-a rezolvat ! Foarte eficient raspunsul tau...a mers brici!
    Ms Mythul si tie pt raspuns
    As mai avea o intrebare,stiu sunt noob in subiectul asta,dar invat. Mi-a aparut ca mai am 4 din 5 autorizari pentru Pc-ul asta,ce fac cand voi trebui sa folosesc si cea de a 5-a?

  20. #580 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ai in iTunes Deauthorize All si o iei de la capat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts