Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 34 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #481 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Eu nu am avut probleme dupa JB sa nu am Cydia, dar nu am facut restore din back-up. Fresh install baby, all the time. Bine nu prea am jocuri si nu ma intereseaza salvarile lor.

  2. #482 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Jocurile ca jocurile... dar nu cred ca stai la zeci/sute de aplicatii sa le refaci setarile, sa transferi pt. fiecare in parte documentele, sa-ti pui la loc muzica, pozele, clipurile, cartile, etc... Fara restore (nu conteaza ca e din iTunes sau iCloud) cred ca as pierde cate o saptamana-doua facand doar asta.

  3. #483 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Ba da. Asa fac. Poze nu am pe Ipad, programe cam 20 de setat. Bine eu il tin mai light doar pentru web si Movie box.
    Va sa zica acel back-up tine minte setari personalizate in aplicatii ?

  4. #484 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, in backup isi tine toate setarile si toate salvarile pt. toate aplicatiile. Funny thing is, tine inclusiv anumite fisiere puse de tine (le trece la Others in iTunes) - am observat asta pt. ca tine toate setarile aplicatiilor din Cydia. De exp. daca fac restore din backup, pun aplicatia din Cydia, va fi setata exact cum am lasat-o inainte de update & restore (chiar daca am facut set as new).

  5. #485 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    O sa incerc si eu data viitoare. Thanx.

  6. #486 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din 7.1.2 se mai poate face jailbreak?

  7. #487 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Desigur! Pangu e compatibil cu iOS7.1.2

  8. #488 SP
    Admin MonkY's Avatar
    LOLZ... iOS 8.1 Jailbreak is out (by Pangu). E limitat momentan (no Cydia)... but hell yeah!

  9. #489 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  10. #490 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Vedeti ca tocmai a lansat saurik cydia pentru ios 8, trebuie instalat manual asteptam feedback

  11. #491 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca ar trebui sa mutam tot ce tine de jailbreak pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f81...my-ios-device/
    Eu n-as recomanda nimanui sa faca inca JB... decat daca vrea sa faca teste pe el insusi

  12. #492 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, no need for iPhone 6 Plus anymore: Apple, iPhone and iPad News | ModMyi - 'SBFlip' Enables the Landscape Mode Home Screen in iOS 8 for Non-iPhone 6 Plus Devices. Descarcati SBFlip si gata
    Attached Images Attached Images sbflipbanner.png

  13. #493 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    A riscat cineva sa faca jb pana acum?

  14. #494 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nope... pana si saurik recomanda sa mai asteptam, ca e plin de bugs. Dar a spus ca lucreaza direct cu cei de la Pangu... Nu cred ca mai dureaza mult. Am impresia ca fac tot posibilul sa iasa pe piata inainte de un eventual iOS 8.2. Sau 8.1.1, care aproape sigur va bloca jailbreak-ul. Sa fiu sincer, nu stiu de ce nu au colaborat de la inceput si veneau cu el pe piata cand era gata...

  15. #495 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Dar pangu vi se pare safe? Eu cu evasi0n nu am avut nici cea mai mica buba. A mers brici.

  16. #496 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am facut jb cu Pangu pe vreo 20-30 de iOS-uri 7.x... no issues so far. N-am idee insa daca va fi la fel cu cel pt. 8.x.
    Si mie mi s-a parut suspect initial, dar dupa ce am vazut ca Saurik & Co. lucreaza pe baza lui... nu m-am mai stressat. Iar evasi0n nu a mai scos altceva pt. ca era useless inca un jailbreak care sa faca acelasi lucru. Si-ar fi patat mandria lor de hackeri

  17. #497 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Da, e drept eu sunt pe 7.05 si nu am simtit nevoia sa urc mai sus si sa ma complic cu alt jb. De aici si suspiciunea pt pangu. Anyway, daca scot pt 8+ cred ca ar fi pacat sa nu ii fac update.

  18. #498 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce site frumos si-au tras chinezii cu Pangu... cu changelog, grafica si toate cele. Bravos lor: PanGu iOS 8 jailbreak tool(pangu.io)!

    Changelog:

    1.1.0(2014.10.31)
    1. Bundle latest Cydia for iOS8.
    2. Optimize jailbreak process.
    3. Fix an issue that may cause MobileSafari to crash on 64bit devices.
    4. Fix an issue that causes iMessage/SMS to fail to send images.
    5. Respring is not required anymore to make Substrate working.
    6. Pangu APP now with some useful functions.
    7. Add English support

    1.0.1(2014.10.22)
    1. Fix an issue may cause lost of photos.

    1.0.0(2014.10.22)
    1. First version of Pangu8 which supports all devices with iOS 8/8.1.
    Attached Images Attached Images pangu_81.jpg

  19. #499 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    A incercat cineva? Suna tentant

  20. #500 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu fac la urmatoarea versiune cu siguranta, atat pe iPad Air cat si pe i6 (pana nu iese update sa blocheze jb-ul). Merg pe urmatoarea pt. ca acum mai sunt mici issues (in special cu sms si battery drain).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 34 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts