Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 27 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #181 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au mai fost n fake-uri cu Android peste care era skin de iOS. Chiar se vinde un astfel de fake in China, iar meniurile, setarile si iconitele sunt in proportie de 95% copiate dupa iOS 8. Cei 5% ii cam dau de gol totusi De ce nu arata niciunul cum se conecteaza la iCloud sau Appstore si descarca ceva oficial? Desi, cu ceva editare video orice e posibil... Hai ca mai e putin si vom afla live ce si cum.

    Btw, voi unde veti urmari event-ul? Ne vedem pe ChatBox?

  2. #182 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ChatBox for sure MonkY, like always
    Vedem noi maine unde urmarim, eu unul 100 % o sa am on TwitLive

  3. #183 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce am inteles, va fi live peste tot, nu doar pe MacOS/iOS. MonkY, tu oricum poti sa vezi pe iPad din safari, pe apple.com

  4. #184 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  5. #185 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Fake rau de tot. Sper sa nu avem insa parte de camera aceea, nu e stilul Apple, asa iesita in afara, design uracios rau lol.

  6. #186 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici mie nu-mi place chestia aia iesita in afara, dar pe de alta parte as aproba-o din doua puncte de vedere (chiar 3):
    1. In felul acesta nu se mai zgarie niciodata spatele atunci cand asezi telefonul pe suprafete mai "ciudate". Pentru ca va sta tot timpul sprijinit pe ring-ul camerei, unde nu trebuie sa-ti faci probleme pt. ca vorbim de safir + metal (hard to scratch).
    2. Daca are OIS (Optical Image Stabilisation) - prefer sa fie in afara cu OIS decat "flat" si fara OIS.
    3. Sta telefonul un pic "inclinat" cand il asezi pe birou/masa... si in felul acesta ti-e mai usor sa vezi daca vine un mesaj, notificare, ceva...

    P.S. Oricum, pentru mine... care usually folosesc un back cover, probabil va fi egal cu zero faptul ca iese camera un pic in afara, pt. ca grosimea extra data de un back cover va aduce totul la acelasi nivel. Asta daca totusi asa va fi, dar ramane de vazut

  7. #187 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Partea proastă cu aceste clone este că or să se înmulțească țepele.

    "Hai fratele meu să-ți dau un iFonȘase. Original, sigilat, să moară Franța. Am mai multe bucăți, dau eftin. Cum, n-ai bani la tine? Păi sunt în fiecare zi aici la Obor, când faci rost de sute treci și întrebi de Gigi a lu' Chioara"

  8. #188 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Singura chestie misto la clona asta e ca are Google Now in loc de Siri

  9. #189 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce m-ar distra sa vedem maine ca i6 nu arata absolut deloc asa... Mai tineti minte ca asa au patit-o si cand s-a lansat i5S-ul. Chinezii deja lansasera pe piata clone de i6, care nu aratau deloc ca un i5

    ---------- Post added 08-09-2014 at 11:43 ----------

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Singura chestie misto la clona asta e ca are Google Now in loc de Siri
    Pentru mine amandoua sunt la fel de useless. And i think Cortana sounds better

  10. #190 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, au "confirmat" anumite surse faptul ca nu vom mai avea safir pe lentila, din cauza problemei cu violet.

  11. #191 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Daca va arata ca in ultimele imagini va fi primul iPhone hidos. Iar in cealalta tabara chiar au inceput sa apara chestii cool dpdv design.

  12. #192 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    INDEED, in cealalta tabara apar chestii noi de design (asemanatoare din pacate)...ce acilea la apple gasesti de cativa ani )

  13. #193 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai man da-o incolo, liniile alea de pe spate sunt identice cu ce am vazut la HTC One, doar ca acolo sunt mai estompate si datorita formei nu arata atat de rau.

    Eu inca sper la ceva de genul asta:
    Attached Images Attached Images iphone-6.jpg

  14. #194 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudy, si mie mi-ar fi placut asa... dar un design de genul acela este aproape imposibil... in special datorita antenelor.

  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, nu-ti face sperante aiurea. Ramai cu One + One ca 100% telefonul asa o sa arate, cu camera inafara si tot tacamul. Sorry. Poate ai mai mult noroc la aifon 7

  16. #196 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    punem pariu ca nu va arata ca acele modele? daca imi amintesc bine in fiecare an au fost sute de mock-ups si de modele pe net si niciodata nu aratau la fel (exceptie parca pa i4 cel uitat in cafenea ) chiar ma gandeam sa nu fie naiba o strategie de marketing sa creasca hypeul, daca mai era nevoie. la ce ora este ? ca maine vreau sa ajung si la media galaxy pentru destiny

  17. #197 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu stiu ce leak-uri iti amintesti tu, dar am stiut cum arata 5-ul cu exactitate inainte, am stiut de gold-ul de la 5S si acum stim si 6-le cum arata.

  18. #198 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pun pariu pe ce vrei tu Sunt 99% sigur ca asa va arata iPhone 6.

  19. #199 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AndRew, cel mai probabil multi dintre noi vom urmari streamul pe iPad, Apple TV, etc... insa pentru restul lumii aproape sigur va fi stream direct pe Apple - Live - Countdown to the Apple Special Event - unde este deja si counter (19 ore si 28 de minute remaining).

    ---------- Post added 09-09-2014 at 00:34 ----------

    Hmm, sunt zvonuri ca noul procesor A8 va fi quad core... Sper ca asta sa nu insemne less battery lifetime

  20. #200 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am aflat cu siguranta (din surse) ca nu acesta va fi designul la iPhone 6
    Attached Images Attached Images iphone_6.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 27 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts