Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 788 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 644 ... LastLast
Results 2,861 to 2,880 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #2861 SP
    Junior Member Nightbox's Avatar
    Quote Originally Posted by no_m3rcy View Post
    salz...am si eu o problema ........adik 2 .. tre sa-mi vina xboxu' zilele astea si stiu k trebuie conectat la tv,problema este k eu am
    receiver(nu cred k am scris corect) de la dolce (e prin euroscar) si e setat pe AV , ar fi vreo solutie prin care sa am si televiziune si xboxul fara prea mult deranj(fara sa scot cabluri si sa le bag..ma rog..)...........o alta problema ar fi k vreau sa joc online si am internet de la Clicknet prin modem, dar nu am doua porturi ethernet la el si nu prea vad cum as putea sa am si la calc si la consola netu' .....srry stiu k sunt intrebari de noob dar nu le prea am,acuma am inceput cu chestile astea.......
    pentru tv nu stiu dar pentru calculator trebuie sa faci ICS

  2. #2862 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...și-a cumpărat cineva, de pe marketplace, jocul Banjo Tooie? Hai mă...cum să fie 1200

    Banjo Kazooie a fost 800 iar Banjo Tooie 1200 WTF!?

  3. #2863 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Din punctul meu de vedere orice joc ar trebui sa fie 800. Nici nu mai vorbesc de Braid care a inceput cu 1600 parca.

  4. #2864 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by no_m3rcy View Post
    salz...am si eu o problema ........adik 2 .. tre sa-mi vina xboxu' zilele astea si stiu k trebuie conectat la tv,problema este k eu am
    receiver(nu cred k am scris corect) de la dolce (e prin euroscar) si e setat pe AV , ar fi vreo solutie prin care sa am si televiziune si xboxul fara prea mult deranj(fara sa scot cabluri si sa le bag..ma rog..)...........o alta problema ar fi k vreau sa joc online si am internet de la Clicknet prin modem, dar nu am doua porturi ethernet la el si nu prea vad cum as putea sa am si la calc si la consola netu' .....srry stiu k sunt intrebari de noob dar nu le prea am,acuma am inceput cu chestile astea.......
    Ai doar o intrare la TV? Pentru net iti trebuie un router

  5. #2865 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by no_m3rcy View Post
    salz...am si eu o problema ........adik 2 .. tre sa-mi vina xboxu' zilele astea si stiu k trebuie conectat la tv,problema este k eu am
    receiver(nu cred k am scris corect) de la dolce (e prin euroscar) si e setat pe AV , ar fi vreo solutie prin care sa am si televiziune si xboxul fara prea mult deranj(fara sa scot cabluri si sa le bag..ma rog..)...........o alta problema ar fi k vreau sa joc online si am internet de la Clicknet prin modem, dar nu am doua porturi ethernet la el si nu prea vad cum as putea sa am si la calc si la consola netu' .....srry stiu k sunt intrebari de noob dar nu le prea am,acuma am inceput cu chestile astea.......

    Pentru TV iti recomand un scart splitter, uite aici
    Il poti gasi in Flanco,Altex,Domo

  6. #2866 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Am si eu o nelamurire.In legatura cu GAMER PROFILE,cum creste ?adica acum 1 luna (sa zic) avea 2 mb,si tot creste si creste acum are 6mb,pentru mie e problema fiindca am MU si nam bani deocamdata de HDD,deci...de unde vin kb,mb ?de la achivements,de la fiecare joc nou bagat ?de unde anume ?

  7. #2867 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Am si eu o nelamurire.In legatura cu GAMER PROFILE,cum creste ?adica acum 1 luna (sa zic) avea 2 mb,si tot creste si creste acum are 6mb,pentru mie e problema fiindca am MU si nam bani deocamdata de HDD,deci...de unde vin kb,mb ?de la achivements,de la fiecare joc nou bagat ?de unde anume ?
    Tot ce faci se salvează pe profilul tău. Fiecare achievement luat, fiecare...joc jucat (chiar dacă n-ai deblocat sau n-are achievement-uri), etc.

    �n timp, toate astea se adună. De exemplu...al meu imediat are 40 de mb.

    E ca un om lol - dacă nu-l porți prin lume (lumea, �n cazul de față este XBL, etc) răm�ne (sau ajunge) un manelist prost, cu două clase ca trenu'!, un cocalar care poartă ceasuri mari ca rulmentul și ochelari de pilot de elicopter...etc.

    Cam așa stau lucrurile....

    ...ca trenu'!

  8. #2868 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by mihaif27 View Post
    Din punctul meu de vedere orice joc ar trebui sa fie 800. Nici nu mai vorbesc de Braid care a inceput cu 1600 parca.
    Unele jocuri sunt mai complexe si merita 1200 pcte (Braid, SSF2HD, etc), altele sunt 200, 400 sau 800.
    Tu vrei sa coste la fel un joc muncit 1 an ca unul muncit 3 luni?

  9. #2869 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    ms baieti........de Av splitter nici nu stiam deci asta rezolva prob cu tv-u......la un router m-am gandit si eu......Nightbox a-i putea sa fi un pic mai explicit in ceea ce priveste ICS pls......ms ..

  10. #2870 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by no_m3rcy View Post
    ms baieti........de Av splitter nici nu stiam deci asta rezolva prob cu tv-u......la un router m-am gandit si eu......Nightbox a-i putea sa fi un pic mai explicit in ceea ce priveste ICS pls......ms ..

    ICS=Internet Conection Sharing
    Trebuie sa mai ai o placa de retea la calculator la care o sa conectezi Xbox-ul ,dar trebuie sa faci share la conexiunea de la PC,iar chestia asta merge doar daca ai calculatorul deschis
    Deci tot mai comod este un router

  11. #2871 SP
    Member momi's Avatar
    un sfat pt. achizitionarea unui router wireless
    fiind un noob in ale tehnicii moderne as dori un sfat pentru achizitionarea unui router wireless pentru reteaua rds pppoe(intr un apartament de 2 camere) la care sa conectez un desktop ,un xbox360 si un laptop wireless , cu posibilitatea de a folosi 2 dintre ele simultan la parametri normali , de exemplu xboxlive si surf pe internet ( desk sau laptop), surf pe laptop si download -upload torente pe desk.
    eu m am orientat pentru un Router Wireless DLink 4P 10100 DIR-615, dar nu sunt sigur ca este destul de bun pentru cerintele mele ,deasemenea ar mai fi o varianta dar mai costisitoare
    Router wireless D-Link RangeBooster DIR-635 ,

    in speranta ca nu v am plictisit cu aceasta problema banala va multumesc anticipat pentru eventualele sfaturi.

  12. #2872 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Salut!
    eu zic sa mergi pe D-Link RangeBooster DIR-635 este foarte potrivit pentru ceea ce iti trebuie,chiar daca este putin mai scump

  13. #2873 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    cu posibilitatea de a folosi 2 dintre ele simultan la parametri normali , de exemplu xboxlive si surf pe internet ( desk sau laptop), surf pe laptop si download -upload torente pe desk.
    Deja daca dwn torente, nu mai vb de parametri normali, torentele iti mananca 95% din banda.
    Daca ai net de 200$ pe luna merge, dar altfel ia-ti gandul de la torenti+altceva.
    Nici un router din lume nu-ti va aloca extra banda furata de torenti.

  14. #2874 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  15. #2875 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    un sfat pt. achizitionarea unui router wireless
    fiind un noob in ale tehnicii moderne as dori un sfat pentru achizitionarea unui router wireless pentru reteaua rds pppoe(intr un apartament de 2 camere) la care sa conectez un desktop ,un xbox360 si un laptop wireless , cu posibilitatea de a folosi 2 dintre ele simultan la parametri normali , de exemplu xboxlive si surf pe internet ( desk sau laptop), surf pe laptop si download -upload torente pe desk.
    eu m am orientat pentru un Router Wireless DLink 4P 10100 DIR-615, dar nu sunt sigur ca este destul de bun pentru cerintele mele ,deasemenea ar mai fi o varianta dar mai costisitoare
    Router wireless D-Link RangeBooster DIR-635 ,

    in speranta ca nu v am plictisit cu aceasta problema banala va multumesc anticipat pentru eventualele sfaturi.
    Eu am router d-link DIR-635 si merge foarte bine cu torent pe PC si Live pe Xbox in acelasi timp...

  16. #2876 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    sal guys ..again
    cu asa ceva as putea avea net si la PC si la 360? adik , e bun de ceva.....vrea ceva cat mai simplu adik vreau sa joc pe LIVE si sa stau pe YM in acelasi timp....nu-mi pasa de webhosting,servere etc...dak aveti vreo optiune mai buna feel free to share
    later edit:apropo internet am de la clicknet

  17. #2877 SP
    Member Atrium's Avatar
    Daca ai modem ethernet (1x) este simplu. Iti iei un Switch si 2 cabluri UTP mufate si gata, ai rezolvat problema.

    Daca modem-ul tau are mai multe porturi ethernet (4x) atunci este si mai simplu Iti trebuie inca un cablu.

    Daca nu ai modem ethernet nu stiu cum vei rezolva, cel USB este vai de el si nu prea ai ce face. Cred ca in aceasta situatie cel mai usor ar fi sa iei un Router care suporta ADSL.

  18. #2878 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    ms man....... am modem ethernet deci e in regula ... vroiam sa stiu doar dak se poate

  19. #2879 SP
    Member cobain's Avatar
    Cum salvezi un joc downloadat de pe market ? Vreau sa iau Splinter Cell si ma intreb ce o sa se intample cand o sa vreau sa fac loc pe hard. Si daca o sa vreau sa il joc mai tarziu.. o sa il pot redownloada gratis.. sau cum ?

  20. #2880 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by cobain View Post
    Cum salvezi un joc downloadat de pe market ? Vreau sa iau Splinter Cell si ma intreb ce o sa se intample cand o sa vreau sa fac loc pe hard. Si daca o sa vreau sa il joc mai tarziu.. o sa il pot redownloada gratis.. sau cum ?
    Un joc, odată cumpărat, răm�ne cumpărat. Poți să-l re-downloadezi de c�te ori vrei tu, el fiind accesibil at�t de pe profilul principal c�t și de pe profilul secundar (dacă acesta există) pe HDD/MU.

    Ai grijă la jocurile XBOX Originals, c-ai nevoie de VPN pentru a le cumpăra și downloada.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts