Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 788 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 544 ... LastLast
Results 861 to 880 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #861 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    De asemenea un factor determinant a fost si colectia de jocuri originale detinua de Mo la care salivam de fiecare data cand punea o poza cu ea.
    Unii saliveaza la femei, altii la colectii de jocuri.

  2. #862 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca nu vrem sa fim nici cei mai rai de pe planeta asta. A primit totusi infractiune pentru nerespectarea regulamentului.
    Corect, dar uneori sunteti mult prea blanzi cu genu` asta de oameni care te sfideaza si te jigneste in fata.. mai lasati deoparte zicale de genu 'intoarce si obrazu` celalalt..' . Nu zice nimeni sa ia warn sau ban la prima infractiune... dar unii o tin tare si bine in prostia lor... si nu de alta... dar mai le citesc si altii posturile, si prind curaj.. [Hai frate, uite ca se poate! Daca ala comenteaza si tot ii freaca la cap pe astia cu warez dc sa nu ma bag si io in seama?] ... daca nu vreti sa ii ardeti pe cei care nu gasesc 'Rules' in bara de sus... macar stergeti`le posturile infectate;

    "Raul trebuie taiat de la radacina, sa nu se imprastie"

  3. #863 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Unii saliveaza la femei, altii la colectii de jocuri.
    Corect, dar asta nu era punctul discutiei .

  4. #864 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Unii nu saliveaza deloc .

  5. #865 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Pai da consolisti saliveaza dupa jocuri pt ca acasa au o iubita prea frumoasa ca sa se mai uite dupa altele.....cam fortat dar merge)

  6. #866 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...cum e linkul ăsta -> Xbox LIVE Marketplace | Banjo-Kazooie

    hahahahaha! - eroarea lu' pește. - 99999
    Tocmai căutam ceva arcade game să-mi cumpăr si buf...

    Da, e o eroare funny, jocul costă 1.200MS și apare pe marketplace din 2 Dec.

    (ah...N64,memories)

    ***later edit***

    Banjo-Kazooie's XBLA Debut Slips Back a Week

  7. #867 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar

  8. #868 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dj Mo: e valabil discountul doar pentru US

  9. #869 SP
    Junior Member dorianos's Avatar
    Quote Originally Posted by dorianos View Post
    si eu astept raspuns daca ati incercat vreunul si a mers sa instalati jocuri de xbox 1 pe hard.
    originale nu back-up-uri
    ok. unii saliveaza, altii nu saliveaza ! dar ati putea va rog frumos sa-mi raspundeti si mie ?

  10. #870 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dorianos: nu, nu a mers, si nici nu cred ca va merge (doar pentru downloadables). Posibilitatea instalarii de jocuri este valabila doar pentru titluri Xbox 360, nu si Xbox (din pacate).

    Later edit: am presupus ca nu vor merge vreodata, deoarece oricum Microsoft ofera titluri de Xbox via Marketplace. Stiu ca noi nu putem achizitiona, dar...

  11. #871 SP
    Junior Member dorianos's Avatar
    multumesc de raspuns !

  12. #872 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    salut, am o nelamurire si nimeni nu pe care am intrebat nu a stiut.ce este acela un BUNDLE ?"Vor veni si alte tipuri de bundle cu Xbox 360 si vor fi introduse pe site"

  13. #873 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    salut, am o nelamurire si nimeni nu pe care am intrebat nu a stiut.ce este acela un BUNDLE ?"Vor veni si alte tipuri de bundle cu Xbox 360 si vor fi introduse pe site"
    E simplu. Bundle = pachet. Sunt diverse pachete ce contin diverse accesorii, jocuri, etc..

  14. #874 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Stie cineva, in cazul in care mergeti cu consola la garantie, trebuie prezentat si jocul Bundle cu care aceasta a venit? DAca nu il mai ai ce se poate intampla?

  15. #875 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nimic, te duci la garantie pentru ca e ceva cu consola, nu cu jocul ca atare. Garantia se ofera pt. consola, nu pt. joc.

  16. #876 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    da... ti-l cer pentru ca este poza pe cutia consolei... in cazul in care mai au acel bundle pe stoc, nu este nici o problema... iti inlocuiesc consola si opresc jocul... in caz contrar, roaga-te sa nu ti-l ceara

  17. #877 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Ok, problema se pune in felul urmator: garantia este oferita pt. consola. Jocul bundle este un bonus oferit de producator, retailer in unele cazuri, s.a.m.d (bonus care putea sau nu sa fie acolo, nesolicitat de tine). Daca incearca sa-ti conditioneze repararea/ inlocuirea produsului in garantie de prezenta jocului cu care aceasta a venit bundle suni frumos la OPC si se rezolva in 2 secunde. Chiar daca incearca ei sa ti-l ceara.

  18. #878 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Ok, problema se pune in felul urmator: garantia este oferita pt. consola. Jocul bundle este un bonus oferit de producator, retailer in unele cazuri, s.a.m.d (bonus care putea sau nu sa fie acolo, nesolicitat de tine). Daca incearca sa-ti conditioneze repararea/ inlocuirea produsului in garantie de prezenta jocului cu care aceasta a venit bundle suni frumos la OPC si se rezolva in 2 secunde. Chiar daca incearca ei sa ti-l ceara.
    te inseli amarnic... sa iti spun si de ce.. tu NU lasi consola la garantie pentru ca nu exista service pentru asa ceva in Romania... EI iti inlocuiesc consola cu una NOUA, pe cea veche returnand-o de unde au luat-o, deci automat trebuie trimis inapoi pachetul intreg

  19. #879 SP
    Admin MonkY's Avatar
    SublimingSun: nu e chiar asa simplu. In primul rand, in garantie ii este specificat ca la service sa se prezinte cu ambalajul original impreuna cu toate accesoriile (usually). In al doilea rand, de obicei este un produs unic si se poate vedea asta pe factura. Daca pe factura este o singura pozitie gen:

    1. Consola Xbox 360 Forza Motorsport 2 Bundle

    Atunci e obligat sa aduca la service ceea ce reprezinta bundle-ul. Daca e trecut insa

    1. Consola Xbox 360
    2. Bonus Forza Motorsport 2

    Atunci nu este obligat, fiind produse separate. Cel putin din punctul de vedere al OPC-ului. In plus, intrucat ei schimba direct consola, te cam obliga sa le dai inapoi exact ceea ce ai primit. Doar sa ai noroc, vorba lui Dj Mo, si sa ti se opreasca accesoriile lipsa din pachetul nou.

    P.S. Ca idee, mie mi-au fost refuzate si placi de baza pentru ca lipsea nu stiu ce sticker din cutia originala... In Romania e posibil orice, iar certificatele alea de garantie cu termeni si conditii sunt facute intotdeauna in favoarea lor...

  20. #880 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    toti trec exemplul, Consola Xbox 360 Forza Motorsport 2 Bundle, special pentru a primi inapoi pachetul intreg in caz de defectare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 788 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 544 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts