Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 56 of 56

Thread: Va place violenta in jocuri ?

  1. #41 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  2. #42 SP
    Member PumaS's Avatar
    Multumesc RonanN1 interesanta interventie dar pacat ca cei care comenteaza sunt unii care nu au pus in viata lor mana pe un gamepad in cel mai bun caz pe un mouse ... dar ei vb din punct de vedere al Psiho-terapeutului....

  3. #43 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    mi se pare normal k violenta extrema sa apara in jocuri gen cod pt. ca se incearca imitarea realitatii(nu inlocuirea) si daca asa e realitatea...asa si jocu'. dar cea prezenta in jocuri facute pt a-ti satisface poftele nebune ... chiar e aiurea. ma refer la faptul ca nu e ok nici sa se faca jocuri ce devin cu adevarat psycho

    a si pumas...c a postat ronan acolo e o "parodie" daca poate fi numita asa, totu e luat la misto

  4. #44 SP
    Banned Mario's Avatar
    umm nu prea e vb de educatia de la parinti stiti cum e...ptr ca un copil poate fi ff cuminte pot veni dintr-o familie buna s.a.dar e mult vb de,grup social,ca sa zic asa adica ce prieteni ai,ptr ca acasa poti fii foarte cuminte dar la scoala munca poti fi DURca sa zic asea.

  5. #45 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    eu unul sunt impotriva violentei asupra limbii romane. asta e sigur.. ca sa zic "asea"

  6. #46 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    ca sa zic "asea", cred ca aici avem aceeasi parere khan

  7. #47 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Am citit intr-un articol ca violenta , sangele si asa mai departe in JOCURI relaxeaza.Nu se poate ca un om normal sa imite ce a vazut in gta/counter-strike etc.Si despre copii eu cred ca ei mai intai trebuie sa vada cum e in realitate.Sa-l inveti ce e bine si ce e rau,apoi sa il lasi sa se joace.Daca el de cand s-a nascut se joaca pe console/pc numai jocuri dalea gen Counter-strike/Gta normal ca ei cred ca aceea e realitatea.Asa sunt copiii....

  8. #48 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Sunt perfect de acord.
    Aici depinde si de om,daca e nebun,imita tot ce vede in jocuri.

  9. #49 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sunt nebun. Imit și reproduc cu precizie elvețiană (verbal, fizic, etc) tot ce văd �n jocuri, pe net, sau la TV.

  10. #50 SP
    Senior Member huber's Avatar
    da imi place violenta din jocuri mai ales din gears of war , dar nu imi doresc sa fac asta si ia realitate incerc sa ma controlez.

  11. #51 SP
    Member mastakilla's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    da imi place violenta din jocuri mai ales din gears of war , dar nu imi doresc sa fac asta si ia realitate incerc sa ma controlez.
    ce nu iti doresti in realitate,sa drujbezi locust ?... e bine ,inseamna ca te intelegi bine cu ei

  12. #52 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Sunt nebun. Imit și reproduc cu precizie elvețiană (verbal, fizic, etc) tot ce văd �n jocuri, pe net, sau la TV.
    Like he said !

  13. #53 SP
    Junior Member Alex84's Avatar
    Violenta e peste tot...si la televizor si pe afara, in scoli. Mai conteaza dc e si in jocuri? Oricum jocurile care 'atrag' sunt jocuri care contin si o doza de violenta si numai un individ instabil ar reproduce in viata reala ce vede in jocuri.

  14. #54 SP
    Member PumaS's Avatar
    Dupa o lunga perioada de timp m-am gandit sa mai sciu putin in acest thread deoarece m-au impresionat 2 jocuri foarte foarte tare . Unu ar fi Resident EVIL 5 SUPERB Joc mai ales in CO-op (with Friend) extraordinar pot sa spun ca e cel mai bun joc jucat de mine vre-odata. Si mai nou am incercat un demo care la fel mi-a placut foarte mult si o sa vreau sa il si cumpar cand se intoarce ROBERT din concediu . Dante's INFERNO (PS3) pare interesant subiect+actiune+grafica = ok . Voi ati mai jucat ceva terifiant in ultima perioada ?

  15. #55 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Pe mine nu ma deranjeaza violenta din jocuri si nici nu m-a afectat vreodata in vreun fel, in viata reala. Oamenii normali la cap si care provin dintr-o familie normala cred ca sunt suficient de stabili mental ca sa faca diferenta intre realitate si fictiune, fie ea intr-un joc, intr-un film etc...

    Sunt destui mai slabi cu psihicul care sunt usor influentati, si nu numai de jocuri. Uitati-va ce isterie a creat Avatar, cati s-au sinucis (nici n-a fost legat de violenta). E o realitate a lumii in care traim. Cu sau fara jocuri, mereu o sa fie descreierati. Daca vreun pustan a pus mana pe un pistol si si-a facut de cap la scoala dupa ce a jucat GTA, probabil ca ar fi facut-o si daca s-ar fi uitat la emisiuni despre razboi pe Discovery... Candva tot ar fi luat-o pe aratura, game-related or not.

    Jocurile sunt un fel de tap ispasitor, o chestie pe care dau vina cei care nu-s in stare sa-si educe copiii.

    P.S.: De la atata FIFA, mi-a venit pofta sa ies afara la un fotbal real...is that a..bad?..thing?

  16. #56 SP
    Member PumaS's Avatar
    Da same here si eu joc Foarte multa FIFA 2008 deocamdata pe ps3 si asa este creeaza pofta de fotbal . Bine mi s-a intamplat si invers m-am uitat la un meci de fotbal in ChL si mi-a venit pofta de FIFA

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-10-2013, 21:23
  2. Cum consideri violenta din jocuri? By MonkY in forum Polls
    Replies: 30 Last Post: 07-09-2012, 22:06
  3. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23
  4. Replies: 13 Last Post: 03-02-2009, 04:24
  5. Replies: 73 Last Post: 12-01-2009, 10:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts