Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Ofer Mentenanta (curatare) console!

  1. #1 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar

    Ofer Mentenanta (curatare) console!

    Salut,

    Daca ai fost curios sa ajungi pana aici, se presupune ca este un lucru bun, pentru consola ta, depinde de tine, daca chiar il faci sa merite!

    Incepi sa te gandesti in momenteul in care ventilatorul devine galagios spre foarte galagios, mai rau decat un aspirator "cu reacție" , avion - Antonov - Boeing 747 - Airbus A380 / Uraganul Mitch - Katrina, ce este de facut?! Daca iti pui castile cu siguranta pentru tine sunetul dispare, dar pentru cei din incapere, camera alaturata NU!

    Daca au trecut 2 ani de cand este achizitionata, scoasa din cutie, cu siguranta pasta termica este intarita (lucrul asta se intampla si dupa un an sau mai putin) dar daca este inca in garantie renunta la gandul ca ii poti face mentenanta fara ca cei de la service sa vada cum s-a umblat la elementele de siguranta!



    Curatarea este una generala , pentru accesul la traseul de cupru, incluzand radiatorul si cooler, trebuie desfacuta de tot!

    Se curata tot si anume capace, placa de baza, cooler, radiator, se sterge pasta veche si se inlocuieste!

    Totul se demonstreaza cu poze inainte si dupa;

    Consola se preda pe baza unei fise de echipament!

    Durata in jur de 3 ore!

    Pentru mai multe detalii nu ezita sa pui o intrebare aici sau prin PM!

    💼 Cost mentenanță:100 lei
    0722128416 - Alex

    Sa iti faci o idee, pun mai jos mai multe poze de la un model de PS4 PRO!

    Multumesc pentru timpul acordat!


    >> Sony Playstation 4 Pro CUH-7116B <<
    Attached Images Attached Images 5.jpg 4.jpg 3.jpg 2.jpg 1.jpg 10.jpg 9.jpg 8.jpg 7.jpg 6.jpg 15.jpg 14.jpg 13.jpg 12.jpg 11.jpg 19.jpg 18.jpg 17.jpg 16.jpg

  2. #2 SP
    Member westy9009's Avatar
    in ce zona esti ? si totusi care este garantia ca dupa acesta curatare a consolei acesta nu moare subit ? ... nu contest profesionalismul tau - insa totusi este un risc !

  3. #3 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Salut @westy9009 - ti-am trimis un PM pentru detalii suplimentare si cu o dovada de activitate, nu pot sa pun aici sa nu se creda ca fac reclama in alta parte!

    Ca si o incredere, pentru ca ai avut placerea sa imi dai un coment, mai ales ca sunt nou pe Forum, curatarea pentru tine este gratuita, daca te hotarasti

    Multumesc frumos!

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salutare. Ar fi ok daca ai pune aici macar orasul in care locuiesti, precum si cum pot apela la tine persoanele care nu sunt din orasul respectiv.

  5. #5 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Salut,

    Bucuresti,

    0722128416 - Alex.

  6. #6 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Sony PlayStation 4 CUH-1216B - Edition Call of DutyBlack Ops III
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 4.jpg 5.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 12.jpg 17.jpg 16.jpg 14.jpg 15.jpg

  7. #7 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Sony Playstation 4 PRO CUH-7016B
    Chiar dacă nu "dă cu multă gălăgie" în cameră, asta nu înseamnă că totul este OK înăuntru!
    Attached Images Attached Images 5.jpeg 4.jpeg 3.jpeg 2.jpeg 1.1.jpg 9.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mi-am schimbat singur pasta termica la PS3 si a durat mai bine de o ora. La final a fost mult mai rece si silentioasa, insa nu imi mai mergea blocul optic. Am dus-o la colegul care a desfacut-o si a bagat bine conectorii pe care eu ii pusesem prost si s-a rezolvat. A fost foarte prompt si nu a vrut sa accepte nici bani dupa ce am ridicat consola.

  9. #9 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    spor la joaca! P.S. a fost spaga - Multumesc frumos.

  10. #10 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Sony PlayStation 4 CUH-1116A
    Cu sau fără praf! 😏
    Cu sau fără pastă termică! 🙃
    Nu îți dorești ca și a ta, consola, să arate la fel de bine pe interior, dacă tot o folosești abuziv 😁
    💼 Cost mentenanță:100 lei
    Attached Images Attached Images 10.jpg 12.jpg 11.jpg 14.jpg 13.jpg 4.jpg 3.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 5.jpg 6.jpg

  11. #11 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Controller XBOX ONE - 1708
    Nu lăsa echipamentul să ajungă pe ultimul drum!
    Înlocuire analog dreapta!
    Înlocuire ciupercuțe din plastic, lipite cu Picatura , cu unele din tablă!
    Acum, cu siguranță, funcționeaza mult mai bine!
    Attached Images Attached Images 1.1.jpg 1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 10.jpeg

  12. #12 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Sony PlayStation 4 Pro CUH-7116B
    Dacă nu ești hotărât să o duci la mentenanță, de vâjială tot nu scapi!
    Mai bine la curățat, decât la reparat!
    Consola ta este la fel și în 2021!
    Cost mentenanță: 100 lei
    Attached Images Attached Images 1.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 13.jpeg 15.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 19.jpeg 20.jpeg

  13. #13 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    "Ce draci avea pe ea" acum s-a mai calmat!

    Model: Sony PlayStation 4 Slim CUH-2116B

    Mai bine la curățat, decât la reparat!

    Cost mentenanță: 100 lei

    Contact: 0722128416 - Alex
    Attached Images Attached Images 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg

  14. #14 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Salut Alex, poti rezolva si un ps3 fat IHS? L-am curatat eu complet, pasta si tot ce trebuie, insa nu am scule sa-l desfac interior si sa pun past, cpu si rsx

  15. #15 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Salut, sunt un pic confuz, in legatura cu ce ai scris mai sus! Poti sa reformulezi, te rog? Multumesc.

  16. #16 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Salut. Am desfacut un ps3 fat, l-am curatat, totul ok. Nu am scule insa sa-i fac delid. De asta te intrebam daca te pricepi.

  17. #17 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Din pacate nu pot sa te ajut, nu am ustensila necesara!

    Multumesc.

  18. #18 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Drift pe controller de PS5!!! Da se poate și pe cel de la PS5!!!
    Model: CFI-ZCT1W
    Attached Images Attached Images 2.jpeg 1.jpeg 3.jpeg 4.jpeg

  19. #19 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Zâna măseluță a venit și a făcut minuni cu acest PlayStation, cum a fost și cum a ajuns!
    Attached Images Attached Images 12.jpeg 11.jpeg 23.jpeg 22.jpeg 19.jpeg 18.jpeg 6.jpeg 4.jpeg

  20. #20 SP
    Junior Member COSMOAlx's Avatar
    Curățare consolă Sony PlayStation 4 PRO
    Model: CUH-7016B
    Attached Images Attached Images 15.jpeg 14.jpeg 13.jpeg 12.jpeg 9.jpeg 8.jpeg 7.jpeg 6.jpeg 3.jpeg 2.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Ofer Modare PlayStation 4 Soft FW 4.55 si 5.05 By DanyHax in forum Bazar Servicii Console
    Replies: 1 Last Post: 15-08-2018, 09:57
  2. Curatare PS4 By PoisonRemedy in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 34 Last Post: 07-01-2015, 13:36
  3. Curatare Componente PS3 By slabunator in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 23-07-2010, 20:08
  4. Ofer spre adoptie un bishon By Snoopz in forum Pets
    Replies: 3 Last Post: 30-11-2009, 23:55
  5. Mentenanta PSN: De ce ? By Bobby in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 27-08-2008, 19:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts