Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 245 of 364 FirstFirst ... 145 195 235 243 244 245 246 247 255 295 345 ... LastLast
Results 4,881 to 4,900 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4881 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Thclaw View Post
    Salut Donely. Ai aflat ceva despre problema mea?
    Am cautat dar nu am asa ceva.

    ---------- Post added 25-05-2011 at 07:32 AM ----------

    Quote Originally Posted by iulian125 View Post
    Pentru a juca jocuri cu AP2.5 ,trebuie sa am LT+ si sa am abgx 360 v1.05,atata tot ,nu?
    Da

  2. #4882 SP
    Junior Member sande's Avatar
    am 2 fisiere "sam_cfw" si "sam_ofw"

  3. #4883 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sande View Post
    am 2 fisiere "sam_cfw" si "sam_ofw"
    Bun, suna-ma sa luam legatura sa vedem cum facem sa ajungi cu jucaria la mine si il rezolvam

  4. #4884 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bobitza91 View Post
    Ma intereseaza si pe mine un Audio Dongle pentru Xbox 360. Ai?
    sorry nu am asa ceva

  5. #4885 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Va rog spuneti-mi ca va aparea ceva pt 3.60/3.61 , sau e pacaleala?

  6. #4886 SP
    Junior Member horinet's Avatar
    Cam amorteala pe forum!!
    Cat oare se mai testeaza pentru 360 slim cu 0225? Ne apuca iarasi craciunul.

  7. #4887 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    pai daca nu apare modarea la 0255 nu are rost sa vorbim asa in vant. Cred ca in iunie pe la jumatatea luni s-ar putea moda xboxul 360 slim versiunile dupa octombrie 2010.

  8. #4888 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Va rog spuneti-mi ca va aparea ceva pt 3.60/3.61 , sau e pacaleala?
    NU se stie nimic deocamdata.

    ---------- Post added 28-05-2011 at 03:55 PM ----------

    Quote Originally Posted by horinet View Post
    Cam amorteala pe forum!!
    Cat oare se mai testeaza pentru 360 slim cu 0225? Ne apuca iarasi craciunul.
    Posibil sa iasa cat de curand

  9. #4889 SP
    Junior Member pralycd's Avatar
    Multumesc Don. Am reusit sa testez cu mai multe jocuri si functioneaza perfect PS3 3.55 cu kmeaw.

    Si in plus o rugaminte ... am vazut ca a aparut multiman v2. Eu am momentan versiunea 1 si ma gandeam totusi sa pun 2-ul. Daca ma poate ajuta cineva cu un tutorial ceva de dezinstalare v1 si apoi cu ceva informatii despre cum se instaleaza v2 ii raman dator .

  10. #4890 SP
    Junior Member hoox2002's Avatar
    Quote Originally Posted by pralycd View Post
    Multumesc Don. Am reusit sa testez cu mai multe jocuri si functioneaza perfect PS3 3.55 cu kmeaw.

    Si in plus o rugaminte ... am vazut ca a aparut multiman v2. Eu am momentan versiunea 1 si ma gandeam totusi sa pun 2-ul. Daca ma poate ajuta cineva cu un tutorial ceva de dezinstalare v1 si apoi cu ceva informatii despre cum se instaleaza v2 ii raman dator .
    .
    Nu se intampla nimic, stergi multiman 1... si apoi pe un stik pui versiunea 2... il introduci in consola si instalezi din instal pkg.

  11. #4891 SP
    Junior Member dafar91's Avatar
    Donely, am un xbox 360 modat la tine mai demult cu fw 1.6 si vreau un update la LT. Sa il trimit acum sau sa mai astept pana la LT 2.0? Si sa ii fac update-ul cel nou? stiu ca sterge modarea dar dupa se mai poate moda? ms

  12. #4892 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dafar91 View Post
    Donely, am un xbox 360 modat la tine mai demult cu fw 1.6 si vreau un update la LT. Sa il trimit acum sau sa mai astept pana la LT 2.0? Si sa ii fac update-ul cel nou? stiu ca sterge modarea dar dupa se mai poate moda? ms
    Nu se stie cand iese LT 2. Daca ii faci update de dash iti sterge modarea. Il putem remoda din nou dar mai greu. Mai bine ma suni si vb.

  13. #4893 SP
    Member iradum's Avatar
    Salut.
    Am o intrebare in legatura cu revenirea la un fw original la ps3 (pe e3 card reader). Am inecrcat sa instalez update-urile 3.55 si 3.61 dar la ambele mi-a dat eroare.
    La 3.55 imi spune ca nu pot instala un fw mai vechi decat cel existent (am cautat si am inteles ca versiunea mea de fw e semnata ca find 3.56 si nu pot face update la 3.55), iar la instalarea 3.61 mi-a dat eroare "corrupted data file" (din cate am inteles cei de la sony au blocat orice consola cu un fw modificat sa isi faca update la 3.61 in timpul updateului avand un dand o verificare si vazand daca fw-ul e original sau nu).
    Cam ce optiuni mai am in afara de un nou downgrade la 3.40 si apoi update la 3.55? Instalarea fw-ului din service mode ar merge oare?
    Merci anticipat!

    L.E. Eroarea e urmatoarea: 8002F157 "The data is corrupted"

  14. #4894 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by iradum View Post
    Salut.
    Am o intrebare in legatura cu revenirea la un fw original la ps3 (pe e3 card reader). Am inecrcat sa instalez update-urile 3.55 si 3.61 dar la ambele mi-a dat eroare.
    La 3.55 imi spune ca nu pot instala un fw mai vechi decat cel existent (am cautat si am inteles ca versiunea mea de fw e semnata ca find 3.56 si nu pot face update la 3.55), iar la instalarea 3.61 mi-a dat eroare "corrupted data file" (din cate am inteles cei de la sony au blocat orice consola cu un fw modificat sa isi faca update la 3.61 in timpul updateului avand un dand o verificare si vazand daca fw-ul e original sau nu).
    Cam ce optiuni mai am in afara de un nou downgrade la 3.40 si apoi update la 3.55? Instalarea fw-ului din service mode ar merge oare?
    Merci anticipat!
    Da un format full la hdd apoi ii faci ce vrei tu.

    ---------- Post added at 08:06 AM ---------- Previous post was at 07:44 AM ----------

    Video - PS3 Nintendo DS Emulator (Work in Progress)

    An anonymous developer has released a proof of concept video showcasing a Nintendo DS emulator which he has ported to the PS3. The emulator is still in the early stages of development but runs extremely smoothly, however, it does lack sound. The developer is labeling the emulator as being in the alpha stage of development



    ---------- Post added 02-06-2011 at 07:56 AM ---------- Previous post was 01-06-2011 at 08:06 AM ----------

    Killzone 3 1.09 Update Encrypted With 3.60 Keys !!!!

    A new update for Killzone 3 (BCES01007) has recently been released. Unfortunately, the game's executable (EBOOT.BIN) contained within the update has been encrypted with 3.60 keys. Users that choose to update to 1.09 will no longer be able to run the game on CFW 3.55 (however, it can still be run on 1.08 and below). This could mean the end to the current work-around of installing an update to bypass the 3.60 keys. This is the method gamers have been able to exploit for recent titles like L.A Noire. So without the public release of the 3.60 keys, or a new work-around being developed it's goodbye to playing the latest releases on CFW 3.55.

  15. #4895 SP
    Junior Member Liquid's Avatar
    Doresc si eu o modare PS3 versiunea 3.60 , Suceava . V-am dat add pe Y!M . Cu respect, Liquid .

  16. #4896 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Liquid View Post
    Doresc si eu o modare PS3 versiunea 3.60 , Suceava . V-am dat add pe Y!M . Cu respect, Liquid .
    NU exista deocamdata modare pentru 3.60

  17. #4897 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    salut don am o mare rugaminte la tn daca ma poti ajuta, ce tip de ochelari 3d sunt compatibili cu jocurile 3d de pe ps3? multumesc anticipat

  18. #4898 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by booosty View Post
    salut don am o mare rugaminte la tn daca ma poti ajuta, ce tip de ochelari 3d sunt compatibili cu jocurile 3d de pe ps3? multumesc anticipat
    Pune o intrebare lui Monky, el stie cel mai bine.

  19. #4899 SP
    Junior Member iulian125's Avatar
    Am dat update la xbox 360 slim de pe xbox live ,astazi ,si am o problema......Ce ar trebui sa fac?

  20. #4900 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by iulian125 View Post
    Am dat update la xbox 360 slim de pe xbox live ,astazi ,si am o problema......Ce ar trebui sa fac?
    Foarte rau ai facut. Suna-ma la 0722 766149 si o rezolvam.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts