Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 244 of 364 FirstFirst ... 144 194 234 242 243 244 245 246 254 294 344 ... LastLast
Results 4,861 to 4,880 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4861 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by costin_19777 View Post
    Salut, am un ps3 care se blocheaza.
    De ex joc Fight Night Champion online, se blocheaza, dupa 1 minut se aude un beep dar nu mai accepta comenzi, rebootez si nu mai vede BD.
    Dupa a 2-a bootare il vede, dar se blocheaza din nou.

    Trebuie schimbat/curatat BD player sau hardul are bad uri?
    Cat ma costa schimbat/curatat?

    Multumesc
    Costin

    PS: am incercat sa joc si Uncharted 2, se blocheaza la "loading".... nu mai vede BD
    Quote Originally Posted by FallenSage View Post
    Salut. Se poate moda ps3 slim cu firmware 3.56 ? Sau se poate face downgrade la 3.55 ?
    Deocamdata nu

  2. #4862 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PSN Download Manager 3.71 Out, Works on PS3 Firmware 3.61

    This is an update to inform users that PSN Download Manager 3.71 is released, and to clarify it is still functional on PS3 Firmware 3.61 released this week. The PlayStation Download Manager / Booster is an application designed to increase the download speeds of the PlayStation Network, it can install both free and paid content as long as you�ve paid for it. In order to create a speed boost, it creates multiple segments which will draw data from the servers using multi-threading, this allows you to achieve the maximum speed of your line; unlike the PS3 which uses only 1 transfer.

    Preparing the Application:

    Setting Up Your Console:

    1. Start Your PlayStation Console
    2. Under Network Settings, Choose Custom.
    3. When it asks for Proxy, set it to Use.
    4. Enter your IP Address given by running Internal IP.bat
    5. Enter the port as 27
    6. Save the changes, start PSN DM.exe

    Using the Application:

    1. Start a download from the PSN
    2. When it says "Please Wait" Press Circle

    You'll notice it is now displayed in the Download Manager, once finished, proceed with the following to Transfer onto the PlayStation...

    3. Go back and Download the Content / File again, it should transfer from the PC...
    Attached Images Attached Images top4top_9161681e011.png
    Attached Files

  3. #4863 SP
    Junior Member NeonGraph's Avatar
    Salut Donely

    Am un ps3 modat cu stick pe firmwire 3.41 si ma bate gandul sa trec pe modare cu firmwire 3.55. Imi poti spune te rog daca exista vre-un dezavantaj daca trec la aceasta versiune ? De asemenea , eu am pe HDD-ul ps3-ului dateva jocuri, le voi pierde ? Se poate reveni inapoi la 3.41 ? Exista vre-o posibilitate de brickuire a consolei ? Si nu in ultimul rand , cat ma costa sa mi-o modezi?
    Imi cer scuze daca s-au mai repetat aceste intrebari.
    Multumesc anticipat.

  4. #4864 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by NeonGraph View Post
    Salut Donely

    Am un ps3 modat cu stick pe firmwire 3.41 si ma bate gandul sa trec pe modare cu firmwire 3.55. Imi poti spune te rog daca exista vre-un dezavantaj daca trec la aceasta versiune ? De asemenea , eu am pe HDD-ul ps3-ului dateva jocuri, le voi pierde ? Se poate reveni inapoi la 3.41 ? Exista vre-o posibilitate de brickuire a consolei ? Si nu in ultimul rand , cat ma costa sa mi-o modezi?
    Imi cer scuze daca s-au mai repetat aceste intrebari.
    Multumesc anticipat.
    Cea mai buna modare este soft pe 3.55.
    0722 766149 suna-ma si stabilim cand vi cu consola. 80 ron cu instalare de softuri tot.

  5. #4865 SP
    Junior Member Thclaw's Avatar
    Salut Donely. O intrebare: Conectez cablul ethernet in port ... nu blinkuie ledul din spate, nu vede nimic. Incerc sa scanez wifi-uri, ori da o eroare, ori nu gaseste nimic.. deci practic nu ma pot conecta la internet nicicum. Poate fi board-ul de retea? Daca da, il poti schimba (cu tot cu ethernet port) ? Si cam cat ar costa cu totul ? (consola nu mai este in garantie)

  6. #4866 SP
    Junior Member iulian125's Avatar
    Se poate face update la noul LT+ pentru un xbox 360 SLIM?

  7. #4867 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Donely pls ma lamuresti si pe mine daca e adevarat sau nu: http://ps3jailbreak.jcom.pl/

    ---------- Post added 23-05-2011 at 10:34 PM ----------

    PS: mie imi e frica sa incerc

  8. #4868 SP
    Junior Member bulky's Avatar
    pai nu incerca. lasa pe cei avizati sa faca asta cand spun ca se poate face

  9. #4869 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Thclaw View Post
    Salut Donely. O intrebare: Conectez cablul ethernet in port ... nu blinkuie ledul din spate, nu vede nimic. Incerc sa scanez wifi-uri, ori da o eroare, ori nu gaseste nimic.. deci practic nu ma pot conecta la internet nicicum. Poate fi board-ul de retea? Daca da, il poti schimba (cu tot cu ethernet port) ? Si cam cat ar costa cu totul ? (consola nu mai este in garantie)
    CE consola?

    ---------- Post added 24-05-2011 at 07:56 AM ----------

    Quote Originally Posted by iulian125 View Post
    Se poate face update la noul LT+ pentru un xbox 360 SLIM?
    Daca consola este modata, nu ai ce update sa faci pentru ca este deja modata cu LT+1.1

    ---------- Post added 24-05-2011 at 07:59 AM ----------

    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Donely pls ma lamuresti si pe mine daca e adevarat sau nu: http://ps3jailbreak.jcom.pl/
    PS: mie imi e frica sa incerc
    Este FAKE, nu mai incercati tot felul de prostii pentru ca riscati sa distrugeti consola ireversibil. Nu exista inca modare pentru fw 3.56;3.60 sau 3.61 Probabil in curand va iesi un modchip intern, cu dual boot ofw-cfw.

  10. #4870 SP
    Junior Member sande's Avatar
    Am xbox arcade cu dvd Samsung modat cu ultimul LT, ieri a facut update la dash si numai merge nici un joc, trebuie sa il modez din nou?

  11. #4871 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sande View Post
    Am xbox arcade cu dvd Samsung modat cu ultimul LT, ieri a facut update la dash si numai merge nici un joc, trebuie sa il modez din nou?
    DA. La cine a fost consola modata? Mai ai Key-ul de la dvd-rom ?

  12. #4872 SP
    Junior Member Thclaw's Avatar
    Scuze..da.. este vorba de un PS3 model 80gb Phat

  13. #4873 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Thclaw View Post
    Scuze..da.. este vorba de un PS3 model 80gb Phat
    Trebuie sa vad daca am asa ceva.

    ---------- Post added 24-05-2011 at 02:21 PM ----------

    Disponibil PSP (1000, 2000, 3000 si PSP Go) downgrade, de la versiunea de fw 6.38/6.35/6.31 la 6.20

  14. #4874 SP
    Junior Member sande's Avatar
    nu stiu la cine a fost modata am luat-o SH prin februarie si nu cred ca am key

  15. #4875 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    salut mai ai asa ceva ?
    X-BOX 360 cablu play and charge = 50 lei
    arata ca acesta din link ???
    http://www.fvshop.ro/uploads/poze_pr...4503f656e7.jpg

  16. #4876 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    salut mai ai asa ceva ?
    X-BOX 360 cablu play and charge = 50 lei
    arata ca acesta din link ???
    http://www.fvshop.ro/uploads/poze_pr...4503f656e7.jpg
    Da

  17. #4877 SP
    Junior Member iulian125's Avatar
    Pentru a juca jocuri cu AP2.5 ,trebuie sa am LT+ si sa am abgx 360 v1.05,atata tot ,nu?

  18. #4878 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sande View Post
    nu stiu la cine a fost modata am luat-o SH prin februarie si nu cred ca am key
    Daca nu ai key-ul atunci asa ramane.

  19. #4879 SP
    Junior Member pepyxxl's Avatar
    Multumesc pentru PSP-ul de azi, rezolvat repede si bine

  20. #4880 SP
    Junior Member bobitza91's Avatar
    Ma intereseaza si pe mine un Audio Dongle pentru Xbox 360. Ai?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts