Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 364 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 ... LastLast
Results 2,861 to 2,880 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2861 SP
    Junior Member deimien's Avatar
    best bet? "Optional" fw update care scoate exploit-ul din functiune ("optional" apropo de update-ul care a scos other OS si care, dupa spusele celor de la Sony, era "optional") urmat desigur de PsGroove / PsJailBreak v2 care nu poate fi detectat/blocat de acel fw update.... etc.
    PsP scene all over again!

  2. #2862 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Pai e foarte simplu.Deconectam PS3-ul de la internet.

  3. #2863 SP
    Junior Member Spany's Avatar
    acuam depinde... din cate se vede si din reactia lu sony, ca s-a luat mai degraba la tranta cu distribuitorii psjailbreakului prin tribunale decat sa scoate un update la fw, zice ceva ca e posibil ca acest hack sa fie ca cel de la psp cu pandora... si sa fie oprit numai prin modificarea placii de baza, alta faza este ca deja a aparut vestea ca sony poate vedea prin psn cine foloseste managerul, dar deja a aparut un patch care arata manageru pe psn ca fiind mw2, a 3-a chestie este ca au amanat urmatorul fw care aducea si optiunea de 3d la ps3... poate din cauza ca vor sa faca ceva impotriva acestui hack... daca prima varianta cum ca acest hack poate fii oprit numai printr-o placa de baza noua, o sa implementeze in fw un logger ce va urmarii folosirea managerului online si offline... si va trimite raportul cand te reconectezi la psn si automat ban. modificarea placii de baza nu o sa fie facuta prea curand pt ca "debea" a fost lansat slimul.( pt o consola nonhandheld e putin un an) deci mai degraba vor face ca cei de la ms cu ban in mass, dar vom vedea. apar hackerii cu o solutie acuma pt orice...

  4. #2864 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Au aparut
    Asteptam update-ul pentru manager.

  5. #2865 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Speculatii se pot face o gramada. Asteptam manager 1.1 sau sa testam noul 'PS3 Stealth Backup Manager - that changes the game ID to that of Modern Warfare 2 — US and EU versions included" daca este real. Modchipurile or sa fie disponibile in cateva zile. Deocamdata am testat cateva jocuri si anume: Dead Space, Tekken, Haze, GOW 3 si GTA.

  6. #2866 SP
    Member bartonn's Avatar
    Te-ai connectat pe PSN dupa ce ai folosit Stick-ul?

  7. #2867 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bartonn View Post
    Te-ai connectat pe PSN dupa ce ai folosit Stick-ul?
    Da. Deocamdata este ok.

  8. #2868 SP
    Junior Member Spany's Avatar
    cica nu e prea sigura faza cu stealth manager... pt ca chiar daca idu este de mw2... este hard coded in manager locul unde se instaleaza si unde face backupurile, care inca este cu acelasi nume... poate o viitoare iteratie sa repare si chestia asta... cine stie.
    bafta!!!

  9. #2869 SP
    Member claudiutk's Avatar
    vreau si eu sa rezerv una. multumesc!

  10. #2870 SP
    Junior Member equinoxe4's Avatar
    Rezerv si eu una ms

  11. #2871 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Si la mine una.

  12. #2872 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Parca acest forum era impotriva pirateriei!? Acum gata s-a terminat. wtf!!

  13. #2873 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Parca acest forum era impotriva pirateriei!? Acum gata s-a terminat. wtf!!
    Este si va fi intotdeauna impotriva pirateriei. Ce faceti voi insa cu consolele acasa sau la Donely, e treaba voastra. Modarea este legala... Daca incepeti sa vorbiti de jocuri, torrents, warez & co, atunci ne suparam.

  14. #2874 SP
    Junior Member vio88's Avatar
    salut ..rezerv si eu 2 Modari PS3 cu modchip PS3jailbreak USB-Groove

  15. #2875 SP
    Member playgame's Avatar
    Salut. Rezerv si eu unu.

  16. #2876 SP
    Member Dasani's Avatar
    Rezerva-mi te rog si mie unu

  17. #2877 SP
    Junior Member King's Avatar
    Salut,pt modarea de ps3 trebuie sa vin pana la Bucuresti?

  18. #2878 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by King View Post
    Salut,pt modarea de ps3 trebuie sa vin pana la Bucuresti?
    Nu e nevoie sa te duci acolo. E doar un fel de usb stick, care-l conectezi la ps3. Uite-te la filmare.

  19. #2879 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Ok sa curatam un pic thread-ul pe aici. Discutii pro si contra PS3 Jailbreak-modchip, in alta parte. Am contorizat rezervarile pentru lotul de joi. Au mai ramas disponibile 8 bucati la ora asta.

  20. #2880 SP
    Junior Member rasta's Avatar
    Si la mine unul nenea donely !!!
    Mercic !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 364 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts