Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 252 of 364 FirstFirst ... 152 202 242 250 251 252 253 254 262 302 352 ... LastLast
Results 5,021 to 5,040 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5021 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Acum ca au lansat asta SPUTNIK360 - Liteon DG-16D4S DVD Unlock Switch - XCONSOLES.COM de 8$ in locul driveului de 50$ o sa scada pretul pentru a moda un slim 0225?

  2. #5022 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    Acum ca au lansat asta ]SPUTNIK360 - Liteon DG-16D4S DVD Unlock Switch[/url] de 8$ in locul driveului de 50$ o sa scada pretul pentru a moda un slim 0225?
    EU zic ca nu s-a lansat inca. Aia se lauda cu el desi scrie clar pe site-ul lor ca "Quantity in stock: No items available" si sunt singurii care chipurile il au la vanzare dar de de fapt nu il au . Puteau sa bage macar cu preorder. Mai asteptam.

  3. #5023 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Am vazut ca Unlocked Replacement PCB a disparut de pe site...si apoi am cautat putin si am gasit asta..sper sa bage curand

  4. #5024 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    Am vazut ca Unlocked Replacement PCB a disparut de pe site...si apoi am cautat putin si am gasit asta..sper sa bage curand
    Or sa il aiba dar cand o sa iasa oficial. Deocamdata iti spun din surse sigure, ca mai dureaza pana il scot.

  5. #5025 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Sper sa se puna pe treaba c4eva ala...sa il scoata cat mai repede

  6. #5026 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    Sper sa se puna pe treaba c4eva ala...sa il scoata cat mai repede
    NU il scoate c4eva. Sputnik 360 este facut de un grup de hackeri din Rusia si face unlock la winbond de pe pcb-ul din dvd-rom cu reviziile 9504, 0272, 0225 si 0401, ca sa putem scrie cfw-ul scos de c4eva.

  7. #5027 SP
    Junior Member sorin2a1's Avatar
    salut donely te-am mai batut la cap cu o pagina doua in urma, am un xbox slim fabricat cu mrf date 2010-11-12 si iam facut up date la 2.0.13599.0 crezi ca o sa mai poti sa il modezi

    ok multumesc mult credeam ca o sa trebuiasca sa astept pana la craciun sau ceva de genu

  8. #5028 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sorin2a1 View Post
    salut donely te-am mai batut la cap cu o pagina doua in urma, am un xbox slim fabricat cu mrf date 2010-11-12 si iam facut up date la 2.0.13599.0 crezi ca o sa mai poti sa il modezi
    Deocamdata nu. Asteptam sa iasa ce am scris mai sus.

  9. #5029 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Din moment ce modatul se face prin adaugarea a ceva in consola pot face update?

  10. #5030 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Donely,imi poti spune cam cand vei incepe modarile cu ProgSkeet si un pret aproximativ?

  11. #5031 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    Din moment ce modatul se face prin adaugarea a ceva in consola pot face update?
    Da dar nu inainte de ma consulta pe mine.

    ---------- Post added 30-07-2011 at 08:18 AM ----------

    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Donely,imi poti spune cam cand vei incepe modarile cu ProgSkeet si un pret aproximativ?
    Nu stiu nimic inca de pret. Intai sa iasa produsul sa vedem si noi gradul de dificultate al montajului pe placa de baza si apoi mai discutam.

  12. #5032 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Vesti bune !!!
    "Geremia winbond unlock imminent. Releasing in 10 hours"
    Deci va fi posibila modarea 360 Slim care are chipset winbond la pcb-ul de pe dvd-rom. Astept sa primesc saptamana asta extractorul care ne va permite sa scriem cfw-ul in toate versiunile de 0225, 0401, 1071, 0272 atat cu chipset MXIC cat si cu WINBOND
    Attached Images Attached Images 360-slim.png

  13. #5033 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    cum aflu daca 0225-ul meu are chipset winbond? Cam cat va costa modarul si cam cat va dura transportul din state?

  14. #5034 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    cum aflu daca 0225-ul meu are chipset winbond? Cam cat va costa modarul si cam cat va dura transportul din state?
    Trebuie sa desfacem consola ca sa aflam ce chipset are pe pcb-ul de la dvd-rom. Pretul o sa il stabilesc saptamana viitoare si va fi in functie de gradul de dificultate al modari. Estimez ca va fi in jur de 200 ron. Nu stiu cum este cu transportul din state.

  15. #5035 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    si in caz ca nu am acel model cam cand va putea fi modat? Ai vreo idee? O sa il descfac dupa ce comanzi ca sa fiu sigur ca vei avea..sper sa nu fie ca la celelalte not in stock..

  16. #5036 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Metoda lui Geremia pentru pcb-urile cu chipset winbond este destul de riscanta din cate am vazut. Totul consta in alimentarea unei rezistente de 100 ohm la 3,3 V in timp ce gauresti chipsetul cu o freza intr-un anumit punct, se atinge de freza acea rezistenta in speranta ca vei ajunge la punctul de drill de la chipset in felul acesta obtii "protect bits cleared" ca sa faci unlock. Trebuie sa respecti si un anumit timing. Risc mare de distrugere a chipsetu-lui. Asteptam o metoda mai putin riscanta.
    Attached Images Attached Images wb_coordinates.jpg wp_cut.jpg

  17. #5037 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    Asa e , devine riscant cu perforarea cipului - se poate sparge sau sa distruga chipul sau sa taie un conductor subtire .

  18. #5038 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Ceva nou in legatura cu modarea ps3-ului???????

  19. #5039 SP
    Junior Member eox80's Avatar
    Salut @Donely.
    Se poate moda soft un ps2 fat seria 30001 sau 30004 adus din America? sistem NTSC.
    Si daca da cat ar costa?

    Multumesc anticipat

  20. #5040 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Ceva nou in legatura cu modarea ps3-ului???????
    Deocamdata nimic peste fw 3.55

    ---------- Post added 04-08-2011 at 04:41 PM ----------

    Quote Originally Posted by eox80 View Post
    Salut @Donely.
    Se poate moda soft un ps2 fat seria 30001 sau 30004 adus din America? sistem NTSC.
    Si daca da cat ar costa?

    Multumesc anticipat
    NU fac modari soft la PS2, iar modchip pe 30001 nu mai pun pentru ca este prea vechi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts