Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 256 of 364 FirstFirst ... 156 206 246 254 255 256 257 258 266 306 356 ... LastLast
Results 5,101 to 5,120 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5101 SP
    Junior Member buletin's Avatar
    salut, am consola cu chipset winbond, doar cu freza mi-o poti moda sa inteleg pentru moment ? exista riscuri sa imi crape ? chesti de genu ? o metoda mai sigura nu sa gasit inca ?

  2. #5102 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by edy4vali View Post
    Salut Donely.
    Un PS3 modat 3.55 suporta accesorii move?
    Am auzit de la o cunostinta ca accesoriile move ar avea nevoie de 3.60 sa functioneze si sincer nu prea am incredere in el asa ca mai bine intreb aici!
    Merg perfect pe 3.55 nu ai nevoie de 3.60

    ---------- Post added 13-08-2011 at 09:43 AM ----------

    Quote Originally Posted by buletin View Post
    salut, am consola cu chipset winbond, doar cu freza mi-o poti moda sa inteleg pentru moment ? exista riscuri sa imi crape ? chesti de genu ? o metoda mai sigura nu sa gasit inca ?
    Deocamdata este singura metoda pe pcb-ul consolei. Riscuri exista intotdeauna cand intervi hardware, dar daca operatia este facuta cu atentie nu ar trebuie sa fie probleme.

  3. #5103 SP
    Junior Member buletin's Avatar
    deci in cateva cuvinte, doar cu freza mi-o poti moda.. sa inteleg si eu mai pe scurt

  4. #5104 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by buletin View Post
    deci in cateva cuvinte, doar cu freza mi-o poti moda.. sa inteleg si eu mai pe scurt
    Corect !

  5. #5105 SP
    Junior Member buletin's Avatar
    riscant , cred ca mai astept putin , totusi sa vad ceva pareri pe aici pe la tine, care cum isi modeaza consola cu freza, si sa ii vad parerea

  6. #5106 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by buletin View Post
    riscant , cred ca mai astept putin , totusi sa vad ceva pareri pe aici pe la tine, care cum isi modeaza consola cu freza, si sa ii vad parerea
    Asteapta comandante, nu iti pune nimeni pistolul la cap sa iti modezi consola....
    Nu vrei sa risti nu moda consola !!!

  7. #5107 SP
    Junior Member stanescu68's Avatar
    cand pot sa vin la tine sa modezi un xbox slim 4 gb din 11.04.11?

  8. #5108 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by stanescu68 View Post
    cand pot sa vin la tine sa modezi un xbox slim 4 gb din 11.04.11?
    Suna-ma sa facem o programare. 0722 766149

  9. #5109 SP
    Junior Member predatoers's Avatar
    am inteles ca ptr cei cu winbond ar mai fi o varianta cu schimbarea cipului de la dvd-rom e adevarat?multumesc

  10. #5110 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by predatoers View Post
    am inteles ca ptr cei cu winbond ar mai fi o varianta cu schimbarea cipului de la dvd-rom e adevarat?multumesc
    Nu se mai gasesc decat foarte greu, costa mult si ca sa il scoti pe cel de pe pcb si sa il inlocuiesti cu altul, este destul de dificil risti exfoliere de trasee etc etc.

  11. #5111 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    modare facuta astazi xbox 360 revizie 0401 cu chipset winbond + cfw ixtreme lt 1.91

    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 4.jpg 5.jpg

  12. #5112 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    misto deci mere sa-i dai si cu proxonul in cap la chip. Modelul meu de dvd e Philips LiteOn 16D4S .

  13. #5113 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by adrian82 View Post
    misto deci mere sa-i dai si cu proxonul in cap la chip. Modelul meu de dvd e Philips LiteOn 16D4S .
    Da. A doua consola modata astazi cu revizie 0225 cu chipset winbond + cfw LT 1.91

    VIDEO:

  14. #5114 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    ce misto rupi lita

  15. #5115 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by adrian82 View Post
    ce misto rupi lita
    Cu grija si mare atentie

  16. #5116 SP
    Junior Member CaNiBaL's Avatar
    Salut am un ps2 vechi, e modat da nu citeste nici un cd...cam cat ar costa o reparatie?

  17. #5117 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by CaNiBaL View Post
    Salut am un ps2 vechi, e modat da nu citeste nici un cd...cam cat ar costa o reparatie?
    NU se mai fabrica nimic pentru modelul mare phat. Altul nou slim este cea mai buna varianta

  18. #5118 SP
    Junior Member stanescu68's Avatar
    Am modat XBOX-ul slim la Donely revizie 0401 cu chipset winbond , metoda geremia + cfw ixtreme LT1.91. Jocurile merg fara nicio problema.Recomand!!
    Multumesc Donely.

  19. #5119 SP
    Junior Member viante's Avatar
    Mie mi se "zbarleste pielea " cand vad cum gaureste cu burgiul procesorul ala. Zici ca e operatie pe creier

  20. #5120 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by viante View Post
    Mie mi se "zbarleste pielea " cand vad cum gaureste cu burgiul procesorul ala. Zici ca e operatie pe creier
    Nu este loc de greseala acolo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts