Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 265 of 364 FirstFirst ... 165 215 255 263 264 265 266 267 275 315 ... LastLast
Results 5,281 to 5,300 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5281 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Ok,ok Donely x360 avem,dar ceva cu ps3?X360 este singura cale?Nu s-au trezit ceva baieti destepti sa faca ceva si pe ps3?
    Scena pe PS3, este cu cortina trasa deocamdata.....

  2. #5282 SP
    Member Dasani's Avatar
    XGD3 finaly defeated.

    Cred ca in mai putin de 2 saptamani va fi disponibil.

  3. #5283 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    XGD3 finaly defeated.Cred ca in mai putin de 2 saptamani va fi disponibil.
    Sa speram.

  4. #5284 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    bine ca l-am tars dupa aceea asteptam sa-i dea doctorul pastile :X
    Apropo cica :
    Se pare ca discurile care vor veni pe formatul XGD3 vor avea o capacitate mai mare cu aproximativ 1 GB fata de discurile de pana acum. Pe internet circula anumite zvonuri cum ca Microsoft ar folosi pentru jocurile ce stau sa apara pe formatul XGD3 un standard al DVD-urilor Dual Layer care nu se comercializeaza. Alte zvonuri spun ca discurile vor fi aceleasi insa se va renunta la padding si probabil unele masuri vechi de protectie (acestea bineinteles fiind schimbate cu altele), aceasta fiind explicatia pentru capacitatea mai mare de stocare...

  5. #5285 SP
    Member esop's Avatar
    Quote Originally Posted by adrian82 View Post
    ...
    Se pare ca discurile care vor veni pe formatul XGD3 vor avea o capacitate mai mare cu aproximativ 1 GB fata de discurile de pana acum. Pe internet circula anumite zvonuri cum ca Microsoft ar folosi pentru jocurile ce stau sa apara pe formatul XGD3 un standard al DVD-urilor Dual Layer care nu se comercializeaza. Alte zvonuri spun ca discurile vor fi aceleasi insa se va renunta la padding si probabil unele masuri vechi de protectie (acestea bineinteles fiind schimbate cu altele), aceasta fiind explicatia pentru capacitatea mai mare de stocare...
    <Skau1> how can you burn on a DL if the iso is more than 8gb?
    <c4eva> we use maximum available space on dvd r dl
    <FiB3R> is that what xgd3 does, or do the discs physically have more space?
    <c4eva> game partition was expanded on backup to use all available space, this way games load and install to hdd fine
    <FiB3R> so the physical space available on an xgd3 disc is no different, just resized partations
    <c4eva> no, xgd3 has a bigger game partition

  6. #5286 SP
    Junior Member vstancov's Avatar
    Multam pentru modare. LIKE A PRO.

  7. #5287 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Scena pe PS3, este cu cortina trasa deocamdata.....
    Pai nu stii si tu cam in ce luna se deschide ,,teatrul"???

  8. #5288 SP
    Junior Member blackshadow's Avatar
    ceva despre freeboot pt rgh se aude?

  9. #5289 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by blackshadow View Post
    ceva despre freeboot pt rgh se aude?
    Asteptam sa iasa.

  10. #5290 SP
    Junior Member middlefinger83's Avatar
    care este mai bun X360 Key sau Wasabi 360 Ultra X360S?

  11. #5291 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by middlefinger83 View Post
    care este mai bun X360 Key sau Wasabi 360 Ultra X360S?
    NU stiu nu am testat nici unul din ele.

  12. #5292 SP
    Junior Member middlefinger83's Avatar
    da ai idee este mai bine sa fac o modare RGH si sa astept freeboot sau sa folosesc unul din cele doua exemple de mai sus?

  13. #5293 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by middlefinger83 View Post
    da ai idee este mai bine sa fac o modare RGH si sa astept freeboot sau sa folosesc unul din cele doua exemple de mai sus?
    Cu Jtag ai avantajul ca vei pune jocurile pe HDD dar pierzi accesul la live si trebuie sa astepti pana iese freeboot pentru el.

  14. #5294 SP
    Junior Member Fanto's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cu Jtag ai avantajul ca vei pune jocurile pe HDD dar pierzi accesul la live si trebuie sa astepti pana iese freeboot pentru el.
    x360key stiu ca nu citeste coduri nesemnate , wasabi 360 da, dar nu cred ca poti boota de pe alte hdduri externe in afara de cele oficiale ( MS XBOX ) si eu eram in dubii dar am decis sami fac un RGH (bootare a jocurior (ARCADE ,GOD ,DLC) mai rapida, pot folosi un hdd extern si cel mai important din cate am citit nu poate fi "OPRIT" de MICROSOFT in concluzie DONELY vezi ca o sati fac o vizita dar mai dureaza ca sunt plecat cu capra !!!
    De cand cu updateul ala de DASHBOARD care iti demodeaza consola sa pus praful pe saracuta mea cutie X !!!!

  15. #5295 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    Numai pe a ta s-a pus praful eu cam in fiecare zi il sterg si joace inca sunt cred ca 1000 .... acuma cine alearga numai dupa nautati sa astepte si sa pregateasca banu

  16. #5296 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Salve Donely, cat m-ar costa update-ul la iXtreme LT+1.91 (banuiesc ca imi va trebui si dashboard de versiuna mai noua eu avand 2.0.24....., iar ca sa joc Dead Island se pare ca vrea sa-l updateze la 2.0.36....).

  17. #5297 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Salve Donely, cat m-ar costa update-ul la iXtreme LT+1.91 (banuiesc ca imi va trebui si dashboard de versiuna mai noua eu avand 2.0.24....., iar ca sa joc Dead Island se pare ca vrea sa-l updateze la 2.0.36....).
    Suna-ma la 0722 766149 pentru niste detalii si sa facem o programare.

  18. #5298 SP
    Junior Member Fanto's Avatar
    Quote Originally Posted by adrian82 View Post
    Numai pe a ta s-a pus praful eu cam in fiecare zi il sterg si joace inca sunt cred ca 1000 .... acuma cine alearga numai dupa nautati sa astepte si sa pregateasca banu
    Adevarat adevarat zeci care nu le-am jucat ma plictisesc repede recunosc dar testez aproape tot ce este pe piata , eu nici nu il mai sterg am pus o carpa pe el si cand ma gandesc ca acum cateva luni tremura DISCUL in el

  19. #5299 SP
    Junior Member TudorC's Avatar
    salut, sursa de ps3 slim ai in stoc?

  20. #5300 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Reset glitch (RGH), cu modchip x360 Glitch.

    Attached Images Attached Images b.jpg .jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 265 of 364 FirstFirst ... 165 215 255 263 264 265 266 267 275 315 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts