Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 364 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #1281 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    Salut Don cablu component pentru ps2 ai si hdmi pentru 360? scuze daca poate ai mai fost intrebat mai sus

  2. #1282 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cornel View Post
    Salut Don cablu component pentru ps2 ai si hdmi pentru 360? scuze daca poate ai mai fost intrebat mai sus
    Numai component pentru PS2

  3. #1283 SP
    Member obidan's Avatar
    O intrebare scurta:
    MI-am modat Xbox-ul cu IPrep cu Ixtreme 1.4, acum, pot updata folosind Jungleflasher la 1.51?
    Si...procedura e la fel?

  4. #1284 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    O intrebare scurta:
    MI-am modat Xbox-ul cu IPrep cu Ixtreme 1.4, acum, pot updata folosind Jungleflasher la 1.51?
    Si...procedura e la fel?
    Nu este la fel de loc. Depinde de ce dvd-rom ai difera si metoda de remodare. Atentie mare sa nu bricku-esti consola.

  5. #1285 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Donely,ce m-ai sfatui sa aleg dintre un PS 2 slim si un Phat? Il vreau pt,GOW si MGS,ma refer la modare,montare HDD...

  6. #1286 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    slim. din cate stiu, phatul nu se mai modeaza

  7. #1287 SP
    Junior Member zyx1141's Avatar

    Wink Mod FAt

    Se modeaza PS2 FAT cu chip, dar cu riscu de a arde lentila, iar lentila nu mai gasesti.
    Deci daca e PS2 FAT, doar cu hard-disk sau ESR pt DVD-uri.




    De ce mi sa sters postu de mai sus cu referire la "De ce nu vrea Sony sa modeze PS3"?

  8. #1288 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Donely,ce m-ai sfatui sa aleg dintre un PS 2 slim si un Phat? Il vreau pt,GOW si MGS,ma refer la modare,montare HDD...
    Slim clar SCPH 79004 sau 90004

  9. #1289 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Mersi,nu il i-au acum dar pana in iulie il vreau neaparat,la SCPH 79004 si 90004 se poate monta HDD?

  10. #1290 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Mersi,nu il i-au acum dar pana in iulie il vreau neaparat,la SCPH 79004 si 90004 se poate monta HDD?
    Nu

  11. #1291 SP
    Manager paul's Avatar
    Ai cumva sau poti face rost de "Xbox 360 hard-drive transfer kit" ?

  12. #1292 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Ai cumva sau poti face rost de "Xbox 360 hard-drive transfer kit" ?
    Nu

  13. #1293 SP
    Junior Member Jigen's Avatar
    Donely, am o problema cu un PS2 50004. ma jucam zilele trecute si la un moment dat s-a blocat jocul. am dat un restart si de atunci consola nu mai vrea sa citeasca nici un fel de disc, indiferent ca e vorba de jocuri sau dvd-uri. PS2-ul meu nu a fost modat (nu stiu cata relevanta are asta, insa...). Oare s-a dus blocul optic?

  14. #1294 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Jigen View Post
    Donely, am o problema cu un PS2 50004. ma jucam zilele trecute si la un moment dat s-a blocat jocul. am dat un restart si de atunci consola nu mai vrea sa citeasca nici un fel de disc, indiferent ca e vorba de jocuri sau dvd-uri. PS2-ul meu nu a fost modat (nu stiu cata relevanta are asta, insa...). Oare s-a dus blocul optic?
    Da din pacate nu se fabrica nimic pentru el.

  15. #1295 SP
    Junior Member tjay's Avatar

    re donely

    Mersi mult Donely pentru ca mi-ai reparat consola mea "batrana". Excelent lucrat! Mersi si de sfaturi. Tine-o tot asa!

  16. #1296 SP
    Junior Member DaNiTzU08's Avatar
    Sall Donely.Poate sunt prea insistent dar consola 3004 se mai aude ceva? mai avem sperante?

  17. #1297 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DaNiTzU08 View Post
    Sall Donely.Poate sunt prea insistent dar consola 3004 se mai aude ceva? mai avem sperante?
    Nimic deocamdata.

  18. #1298 SP
    Junior Member zorrotl's Avatar
    salut ,
    sint nou pe aici ,si imi cer scuze daca deranjez dar am citeva intrebari pentru Chip Master daca se poate.
    Am un ps 3 cu blocul optic bulit (asta am dedus citind aici),fiind in garantie (3 luni) l-am dus la reparat,acum astept sa vina si sint curios daca ar mai trebui sa-i fac ceva .Nu prea am incredere in meseriasii lor asa ca apelez la Master Donely si il rog sa-mi spuna daca ar mai fi nevoie de ceva reparatii la consola.

  19. #1299 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by zorrotl View Post
    salut ,
    sint nou pe aici ,si imi cer scuze daca deranjez dar am citeva intrebari pentru Chip Master daca se poate.
    Am un ps 3 cu blocul optic bulit (asta am dedus citind aici),fiind in garantie (3 luni) l-am dus la reparat,acum astept sa vina si sint curios daca ar mai trebui sa-i fac ceva .Nu prea am incredere in meseriasii lor asa ca apelez la Master Donely si il rog sa-mi spuna daca ar mai fi nevoie de ceva reparatii la consola.
    Nu este nevoie de nimic. Oricum nu se repara la noi. Ei le trimit afara asa ca cei de acolo ii schimba blocul optic.

  20. #1300 SP
    Junior Member zorrotl's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Nu este nevoie de nimic. Oricum nu se repara la noi. Ei le trimit afara asa ca cei de acolo ii schimba blocul optic.
    Multumesc de raspuns .
    In afara de asta pentru un hdd mai mare pot apela la tine.

    ---------- Post added at 05:51 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

    Sa inteleg ca o sa am de asteptat ceva timp pina vine inapoi.Daca e asa cred ca trebuie sa achizitionez ceva cu care sa omor timpul, stiti cum e :atunci cind o ai acasa nu ai timp... dar cind nu e ai tot timpul din lume si nu ai cu ce sa-l ocupi; ma gindeam sa iau un XBOX 360

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 364 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts