Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 34 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #421 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai ia sa vedem, eu ii dau 10 pentru grafica, 9 pentru sunet, 7 pentru gameplay si 7 pentru poveste. Nota finala: 6. Cum de ce?! Ca asa vreau!

  2. #422 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai da , vrei sa fi si tu la moda cu acest curent.. dar tot 8.25 da.

  3. #423 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Off-topic: Gata, de-acum incolo asa o sa procedam si noi la reviews! Grafica: 10, Sunet: 10, Gameplay: 10, Story: 10, Multiplayer: 10. Nota finala: 6! Ole!

    On-topic: bundle-ul care contine consola PS4 si jocul mai are si ceva extra? E customizata consola sau gamepadul in vreun fel, sau e totul standard si doar contine jocul extra?

  4. #424 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Imi propusesem sa-l termin pentru a scrie cateva cuvinte aici despre joc la timp pentru un "review on launch day". Doar ca de trei zile joc cat pot de mult (am peste 8 ore de joc) si nu reusesc sa-l termin. Luuuungi rau alea 5 - 7 ore. Joc pe medium dificulty si nu, nu am scotocit fiecare coltisor. Chiar m-am lovit de o zona in care am murit de 3 - 4 ori si am plecat de acolo imediat ce mi-am indeplinit obiectivul.

    Doar atat spun: sunt absolut impresionat. Nu stiu de unde a aparut comparatia cu Ryse si nu ma intereseaza, se compara mere cu pere. Mecanica de shooting imi aminteste de Uncharted iar pacingul de... Resident Evil 5 , nah! QTE-urile sunt prezente la takedowns/ stealth kills si nu sunt niciodata la fel. In alte jocuri se foloseste tehnica "trigger event -> slide into position to start animation x". Aici totul se intampla f-ctie de postura inamicului si de pozitia caracterului tau fata de el, fara a "manipula" scena pentu ca animatia sa se potriveasca. Si da, ai promt button pentru a urca/ cobora o scara din cand in cand. Prin urmare, in loc sa vezi o mogaldeata cum coboara o scara, scena devine cinematica. Ce-o fi rau in asta?

  5. #425 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Off, si tu Brutus? Comparatia cu Ryse a aparut pt. ca ambele sunt exclusivitati, ambele au lower res (fata de FullHD), ambele au primit critici mari la adresa QTE-urilor si a duratei prea mici a story-ului... Comparatia a fost facuta in special datorita reactiilor consolistilor de la "concurenta"... Nu a comparat nimeni side by side, sunt 2 jocuri complet diferite ca gen, stil, mecanici, gameplay, etc... Dar, enough cu Ryse!

    On: deci pana la urma cate ore are jocul asta? Ca pe AlanPoe nu-l cred... el se lasa repede prins de vreo imagine si sta cu orele sa o admire

  6. #426 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Bare negre nu înseamnă low res FFS...

  7. #427 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Bare negre nu înseamnă low res FFS...
    Sorry man, dar in matematica mea, intotdeauna 1920x800 va fi lower res decat 1920x1080. FFS®
    And yes, i still hate the black bars!

    P.S. Spune-mi ca exista (sau va exista) o optiune sa dau disable la bare, si maine il cumpar (oricum il cumpar, doar vreau sa imi exercit si eu dreptul de "ala rosu si rau")!

  8. #428 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    ...pe AlanPoe nu-l cred... el se lasa repede prins de vreo imagine si sta cu orele sa o admire
    Touché

  9. #429 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Off-topic: Gata, de-acum incolo asa o sa procedam si noi la reviews! Grafica: 10, Sunet: 10, Gameplay: 10, Story: 10, Multiplayer: 10. Nota finala: 6! Ole!

    On-topic: bundle-ul care contine consola PS4 si jocul mai are si ceva extra? E customizata consola sau gamepadul in vreun fel, sau e totul standard si doar contine jocul extra?
    E fara de controller fiind un cinematic vision!

  10. #430 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am aruncat si eu un ochi pe cateva siteuri de speciaitate, unele mai obscure, si am ajuns la concluzia, haterala se vinde cel mai bine in ziua de astazi si cancanul. cateva titluri:

    The Order: 1886 is a gorgeous PS4 exclusive that plays like a classic PS2 game | The Verge
    The Order: 1886 - forget about length, the lack of gameplay is the problem
    The Order: 1886 is the best game from 10 years ago (review) | VentureBeat
    The Order: 1886 really is just 5.5 hours long

  11. #431 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    In cazul lui The Verge eu as adauga si concluzia pentru ca titlul nu este ceea ce pare a fi (o rautate), ci mai degraba un omagiu.

    Open-world games aren't going anywhere, and I don't want them to, but The Order is proof that there's still a place for linear, cinematic gaming experiences. It may look like a modern game, but The Order is a throwback to some of the best releases from the PlayStation 2: games that didn’t need a massive world to tell a cool story. It turns out I really missed that.

  12. #432 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    I-as face eu un review de nota 10 si fara sa-l joc, doar de-al naibii

  13. #433 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Adi si Ostilu', eu as vrea sa trimitem o scrisoare catre Ready At Dawn in legatura cu discrepanta excesiva dintre jurnalisti si gameri cu pasiune. Va bagati? Mi-e ciuda ca oamenii aia nu pot citi comentarii precum cele ale lui Adi sau chiar ale mele si sunt macelariti de tot felul de pubertosi, salariati ai siteurilor despre care tot vorbim aici.

  14. #434 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Am terminat si eu jocul , e ceva special intradevar. 8-9h cu ceva explorat dar nu chiar controbait fiecare coltisor ( ca o persoana normala , cand vad un obiect "stralucitor" ma duc sa il iau la puricat )

    Ultimul "boss" este QTE dar lafel , a fost facut cu cap si destul de fun. Prefer asa decat un "sponge" boss penibil unde trebuie sa ii faci dmg vreo 30 min ca sa te duci la stage-ul urmator unde iarasi trebuie sa ii faci dmg 30 min ... such fun !

    Ending-ul lasa loc de inca un joc doua cu Sir Galahad. Oh , si daca au de gand sa faca un Story DLC , please , moooar Isi.

  15. #435 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Rasko, daca imi place eu ma bag. Problema e ca nu am pus inca mana pe el (si sincer sa fiu nu stiu cand se va intampla asta, dar probabil ca cel mai tarziu saptamana viitoare).

  16. #436 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am jucat si eu jocul ieri si azi si am ajuns la concluzia ca unii masoara altfel timpul. Daca jocul avea doar 5-6 l-as fi terminat deja sau poate am fost norocos si am primit o versiune extended a jocului
    Lasand gluma la o parte, jocul merita fiecare banut si chiar nu zic asta din perspectiva unui fanboy Sony, respect la fel ambele tabere, fiecare avand ceva in plus sau minus fata de cealalta. Si ca sa nu mai divaghez, atmosfera din joc este superb creata, personajele sunt interpretate foarte bine, iar povestea curge intr-un mod placut, nefiind grabita. In ceea ce priveste gameplayul, jocul livreaza exact ceea ce trebuie sa livreze un third-person shooter, nu stiu la ce se asteapta unii.
    Eu nu cred ca merita evitat doar din cauza acelor black bars, lasati orgoliul asta de o parte, pentru ca riscati sa ratati una din cele mai bune experiente in materie de gaming.

    PS: Sunt tare curios ce nota o sa primeasca de la IGN, cei care au acordat nota 9 jocului Evolve.

  17. #437 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Ign i-a dat parca 6.5.

  18. #438 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai a primit nota deja si este o nota buna


  19. #439 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Rasko: funny you've said that, eu ma gandeam sa-i scriu pe Twitter lui Andrea Pessino, CTO & Founder Ready at Dawn, ca tot vorbesc bine pre limba lui. Toata lumea scrie cand are probleme, cand se doresc adaugiri, modificari etc. Cateodata cateva cuvinte constructive de apreciere nu strica. O iscalim toti, doar o dam anonima!

  20. #440 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, 6.5 i-au dat. Niste handicapati, sa dai 9 la Evolve, trebuie sa fii dement.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 34 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts