Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 16 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 318

Thread: Gran Turismo Sport

  1. #181 SP
    495
    Member 495's Avatar

  2. #182 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ne strângem și noi să facem o Ligă in weekend ?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  3. #183 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    A mai facut cineva precomanda la GT Sport la Media Galaxy? Sunt curios daca ati primit bonusul pentru precomanda (Europe Car Pack), pentru ca eu nu am primit nimic.

  4. #184 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Ne strângem și noi să facem o Ligă in weekend ?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Eu ma bag serios la GT Sport asa ca daca faceti ceva, sa imi dati si mie add la id-ul chazy90

  5. #185 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    foarte interesant


  6. #186 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    "Ok, let's compare GT Sport 1080p mode vs FM7 PC native4k" Gt Sports still looks better .

  7. #187 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Sunt neutru cand e vorba de jocurile cu masini, mie imi sunt totuna. Dar cum zicea si tipu de la video, GT sport are jumate din content si a avut mai mult timp sa lucreze la joc, deci e normal ca jocul sa arate mai bine, plus ca echipa e si mai mare. Oricum abele jocuri arata bine fiecare cu plusurile si minusurile lor.

  8. #188 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mai bine iei un joc care arata mai bine si are timp sa adauge content nou decat unul care arata mai prost dar are mai multe. You can add to the "quantity" but cannot add to the "quality"

  9. #189 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am înțeles bine? O sa vina conținut nou gratuit?

  10. #190 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Jocul este superb, sper să bage cursele acelea single player de erau și în GT5 unde plecai de pe ultimul loc și trebuia să câștigi cursa, știu că le schimba destul de des.

    Nu am înțeles cu funcționează SR, pentru că am curse in care intra alți in mine și îmi scade SR și îmi dă penalty.

    Cum schimbi postura la Driver ?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  11. #191 SP
    Member morphine's Avatar
    Se joacă bine si din controler ?

  12. #192 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Controlul este foarte bun și din controller.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  13. #193 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Controlul este foarte bun și din controller.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Uneori chiar mai bine decat din volan. Ex. cursele de rally.

    Dupa ce am terminat toata campania single player cu gold pot spune ca mi se par un pic cam usoare unele curse iar la reward screen cand ai 2 masini scumpe si 2 ieftine, 90% din cazuri iti va da reward una mai ieftina.

  14. #194 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Ati incercat controlul din motion sensor ? e genial.

  15. #195 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai este ușor dacă faci upgrade, au scos partea unde cumpărai piese și au băgat doua upgrade-uri, la puterea mașini și la caroserie să o faci mai ușoară.

    Am ales Lamborghini și am primit două mașini Gr.3 și Gr.4, cine se pricepe la cutia de viteze că am incercat să o modific in sensul că aș vrea să accelereze mai repede dar cu toate astea tot trec unii pe lângă mine în linie dreaptă și nu înțeleg de ce, m-am uitat si la status și când scazi viteza maximă îți scade și acceleratia.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

    ---------- Post added 23-10-2017 at 13:54 ----------

    Sper să repare SR că sunt bușit din spate și din lateral și primesc penalty deși eu merg normal, și în plus pe online intră aia în tine că într-o veselie.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  16. #196 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Pai este ușor dacă faci upgrade, au scos partea unde cumpărai piese și au băgat doua upgrade-uri, la puterea mașini și la caroserie să o faci mai ușoară.

    Am ales Lamborghini și am primit două mașini Gr.3 și Gr.4, cine se pricepe la cutia de viteze că am incercat să o modific in sensul că aș vrea să accelereze mai repede dar cu toate astea tot trec unii pe lângă mine în linie dreaptă și nu înțeleg de ce, m-am uitat si la status și când scazi viteza maximă îți scade și acceleratia.
    Cand scazi viteza maxima iti creste acceleratia, vei avea treptele de viteza mai scurte. Poate problema este de la limitatorul fuel consumption , trebuie sa fie pe 1 .

  17. #197 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Cand scazi viteza maxima iti creste acceleratia, vei avea treptele de viteza mai scurte. Poate problema este de la limitatorul fuel consumption , trebuie sa fie pe 1 .
    M-am uitat și la el, ai în stânga Power si in Dreapta Lean, am căutat pe google și se pare că ar fi un bug, sunt persoane care mai au problemă asta nu se duce R2 in full throttle.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  18. #198 SP
    Member Chazy90's Avatar
    In sfarsit am apucat sa dau si eu cateva ture de pe volan de cand a aparut versiunea full si chiar imi place mult, mai ales ca e si interesant la fiecara viraj sa gasesti noi limite, dar am zis sa vad si ce pot sa scot fara setup modificat si asta e rezultatul. Daca aveti ideei pentru setup sa imi spuneti.
    Un tur rapid de pe Dragon Trial destul de ok zic:

  19. #199 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Frumos tur.

    A aparut astazi patch 1.03 pt cei care au volane T500 si T300 am inteles ca s-a rezolvat force feedback-ul, nu mai rupem volanul cand viram chiar si cu setari minime. La fel si cu schimbatorul Th8a, il recunoaste jocul si daca nu il legi direct in PS4. D-abia astept sa testez diseara.

    Pana la momentul actual consider ca este un joc foarte bun, cu suficient content single-player. Imi retrag cele spuse despre sunet, cu mici exceptii, este o evolutie (din cauza unor setari proaste aveam sunet 2.0 si nu 5.1 si dupa ce mi-am dat seama, am vazut diferenta).

    Am testat intensiv modul VR Tour, care este superb, pacat ca nu au dezvoltat mai mult partea de VR. Efectiv te simti acolo, iar masinile (dintre care mentionez Porsche 911 Gt3 Rs, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Huracan, Mercedes AMG Gt, sunt recreate cu foarte multe detalii iar lizibilitatea interiorului (includ aici cadranele de bord, butoane, tapiteria de pe scaune, propriul costum, oglinzile etc) este foarte buna fata de Driveclub VR, unde nu poti distinge ce viteza ai pe vitezometru, sau fata de Dirt Rally. De multe ori am ramas in joc doar sa admir interiorul si atentia la detalii si felul in care te inconjoara bordul (mi-a adus aminte de COD Jackal Assault pt imersiune) si m-am tot aplecat cu casca de am atins obiectele din jurul meu, uitand ca sunt in VR. Bineinteles, nu va asteptati la 4k in VR, grafica e buna in VR (cea mai buna dintr-un joc cu masini ) e o rezolutie mai mica fata de 2D, dar ai 90 fps, senzatia de viteza e alta, iar imersiunea e incomparabila. E o experienta interesanta, pt cei care aveti VR si Volan, go for it!
    Iar senzatia de rau de masina nu e prezenta la GT, fata de Driveclub sau Dirt Rally unde dupa 10-15 minute poate aparea, aici am jucat si 40 minute si nu am avut probleme. Un ajutor este faptul ca masina se misca, bordul, etc, la obstacolele de pe traseu (borduri, vibratoare, diferente de nivel), iar camera (in VR a se citi - capul tau) ramane fix, te poti uita unde vrei, astfel nu ai parte de o zguduiala in plus, care ar fi artificial creata. Singurul dezavantaj e la traseele ovale, care au o inclinatie la un anumit unghi pt ca nu esti fixat pe axa orizontala a masinii si trebuie sa apleci/inclini capul spre stanga ca la un joc cu motociclete.
    Este o placere sa joci pe trasee ca Mount Panorama, Suzuka si sa vezi/percepi toate diferentele de nivel, pe care in 2D nu le observi. Iar controlul supravirarii este mult mai usor in VR, la fel si aproximarea virajelor. Astept sa deblochez si Nurburgring in VR, cred ca traseul asta o sa fie cel mai jucat de mine in joc.

    P.S. Incercati modul de control folosind motion sensor al controller-ului (in joc, options setari, controller, steering - use motion sensor). Seamana cu controlul la un joc cu masini pe tableta/telefon, dar e facut foarte precis si e rapid. am trecut multe teste la driving school asa, nedorind sa instalez volanul. E o experienta altfel.

  20. #200 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu mă gândeam să ne strângem mai multi și încercăm diferite setări cu același mașinii.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 16 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts