Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Waiting thread of the forgotten land

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    Waiting thread of the forgotten land

    Sper sa nu se supere modeLatorii, dar am observat un thread asemanator pe neogaf si mi se pare ca ar fi detul de funny sa avem o sectiune in care sa ne varsam frustrarea pentru timpul ramas pana la lansarea pe meleagurile europene.
    Ar fi interesant sa vedem ce va mai jucati zilele acestea sau cu ce activitati va ocupati timpul, eu de exemplu sunt intr-o stare semi-schizofrenica si seara de seara incerc 2-3-4 jocuri incepand cu Stardust HD si terminand cu Ratchet and Clank, Uncharted etc. Trendul este unul similar si pentru multi dintre prietenii mei de pe PSN, exceptandu-l pe tomaobiwan care e in GTA de 3 luni si nu l-a terminat.
    Da da stiu, rabdarea e o virtute, insa mie imi lipseste cu desavarsire.

    COUNTDOWN:


    PS4 Countdown - PS4 Release Date
    Attached Images Attached Images kvzjbg4.gif

  2. #2 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Eu sunt mai norocos deoarece am ramas in urma cu jocurile current gen. In limita timpului liber incerc sa termin Beyond Two Souls si Batman Origins. Urmează the Last of Us, deci asteptarea este mult mai usoară. De fapt sunt sigur ca voi cumpara ps4 si inca o sa mai joc the last of Us, la cat timp liber am.

    Recunosc totusi ca ma roade sa primesc ps4 cat mai repede, asta pentru ca sunt maniac cu orice este nou. I just need to have it in my hands Probabil, dupa ce il voi avea, ma voi linisti si voi reveni la curent gen

  3. #3 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu mai am de jucat pe PS3 Beyond, Batman AO, Max Payne 3, AC Revelations si 3, si peste o luna vine Gran Turismo 6, GT5 l-am jucat vreo 2-3 luni, sper ca GT6 sa fie la fel. Apoi as vrea sa rejoc cateva jocuri din generatia asta, Uncharted 2, RDR, Heavy Rain, seria MGS. Deci nu ma grabesc cu PS4.

  4. #4 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    eu inca ma joc black flag si mai am doua restante de anul asta, ni no kuni pe care l-am jucat putin dar am fost nevoit sa-l pun deoparte momentan si beyond pe care inca nu il am (dar sper sa fac rost de el cat de curand). nu ma roade problema atat de tare, insa ma sacaie frati-miu uneori, mai ales cand imi da mesaje pe telefon de genul... BF4 e asa de smooth pe PS4...arghhh...si bineinteles ca m-a sunat in weekend sa-mi spuna cat de misto e controlleru', ca e misto interfata, ca merge bine consola, etc...imi venea sa-l strang de gat prin telefon.

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Intreaba-l daca a observat vreo problema cu stickurile controllerului, nu-mi vine sa cred ca se uzeaza atat de repede precum sunt zvonurile.

  6. #6 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Sunt meticulos domle ...

  7. #7 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ce waiting? Pe mine m-au suna astia de la Altex azi, au zis ca in 24-48h am consola la usa.

  8. #8 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Ce waiting? Pe mine m-au suna astia de la Altex azi, au zis ca in 24-48h am consola la usa.
    Xbox one ?

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    facea misto...

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce-s alea console next gen? Eu de cand ma joc Retro City Rampage am si uitat de ele.


  11. #11 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    E greu cu asteptarea, intru zilnic pe site sa vad ce mai ziceti, ce noutate ati aflat.. cine primeste primul. Al meu ajunge in prima saptamana din decembrie si parca zilele astea nu trec nici cum. De jucat ... ma chinui cu Final Fantasy 13 si mi-e "frica" sa incep ceva serios fiindca odata cu venirea PS4 o sa fie puse in standby jocurile pana ma satur de el. In privinta controlerului nu imi este teama, no way in hell s-ar uza controllerele in asemenea hal. Cu siguranta ar fi rasunat internetul de urletele patitilor, nu doar un singur site unde nici pasarile nu zboara. Da, intr-adevar se poate ca un dualshock sa arate asa, daca il bagi in masina de spalat cu program intens dar sa fim seriosi!

  12. #12 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    facea misto...
    Nu faceam misto, am vrut doar sa pompez un pic de adrenalina in Rasko

  13. #13 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    La mine a devenit deja un ritual, in fiecare seara la barfe 1-2 ore despre next gen cu Renegade, dupaia Uncharted mp, la care am devenit iar experti amandoi decand ne-am reapucat de el. Eu am terminat cam tot ce am avut mai important de jucat pe curent gen, mai astept sa-mi vina Bioshock Infinite si in rest mai fac ceva trofee pe la unele jocuri care imi plac mai mult.
    Mor de nerabdare sa-mi cumpar consola si sper sa nu intarzie mai mult de 6-7 Decembrie ca va fi nasol

  14. #14 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu uita de Dark Souls 2. That game'll kill ya!

  15. #15 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu nu sunt asa nerăbdător să-mi sosească PS4. Încă n-am terminat Uncharted 3, trebuie sa cumpăr și Batman AO, inFamous-urile, Bioshock Infinite.. Vine și GT6. Poate ma apuc și de seria God of War.. Ma gândesc sa încerc și Heavy Rain și Beyond, deși nu ma atrage genul... La astea se adaugă și PS+ free games din ultimele 2 luni.

    Sunt asa de multe de jucat încât nu știu de care sa ma apuc, asa ca ajung sa bag un COD Ghosts sau un FIFA14....

    Asa ca.... Nu ma grăbesc, am ce juca și sincer mi-e groaza de câte cheltuieli o sa am o data cu venirea lui PS4.. AC IV, BF 4 + exclusivele next-gen.

  16. #16 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Meanwhile eu ma joc Batman Arkham Origins ps3 si Battlefield 4 pc(cand nu da crash )
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Ar fi interesant sa vedem ce va mai jucati zilele acestea sau cu ce activitati va ocupati timpul, eu de exemplu sunt intr-o stare semi-schizofrenica si seara de seara incerc 2-3-4 jocuri
    Ai nevasta..foloseste-o

  17. #17 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Meanwhile eu ma joc Batman Arkham Origins ps3 si Battlefield 4 pc(cand nu da crash )

    Ai nevasta..foloseste-o
    mai, sincer, si eu am si cand am incercat sa vorbesc cu ea de jocuri a murit orice pasiune

  18. #18 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    PS4 Launch: Tour Of The PlayStation 4 Lounge in Covent Garden



  19. #19 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Intreaba-l daca a observat vreo problema cu stickurile controllerului, nu-mi vine sa cred ca se uzeaza atat de repede precum sunt zvonurile.
    am intrat azi pe facetime si mi-a facut un demo de battlefield (care bineinteles ca a crashuit prima oara) si de unul de ghosts (sunt singurele jocuri pe care le are, ma rog, pe langa resogun). m-a impresionat meniul care este extrem de... snappy ca sa spun asa, mai ales in PS Store unde PS3 abia se misca. din pacate insa meniul este impartit extrem de prost. setarile sunt impartite pe multe categorii si unele chestii sunt practic ascunse unde nici nu te gandesti. comparativ cu cel din PS3 este un chin pana iti dai seama ce si cum.

    cealalta problema pe care o are este ca si-a pus consola sub tv (are un fel de servanta) si cu toate ca e intr-un loc extrem de aerisit (in jur si in spate) nu e luminata si de multe ori atinge zona de power on/off cand vrea sa scoata discul. mi-a spus ca i s-a intamplat destul de des chestia asta si ca si-ar fi dorit sa fie iluminate separat cele doua zone. in rest e suparat ca nu mai merge sa faca pairing cu castile pe care le folosea pe PS3 (Turtle Beach PX5). cei de la TB vand acum un PS4 Chat Cable si folosesti mufa care initial era pentru chat pe X360, iar in felul asta o sa mearga.

    alta problema (mica) este ca uneori te duci in PS Store si nu afiseaza nimic. ramane fundalul albastru si nu poti decat sa-i dai back. i s-a intamplat de 2 ori cat mi-a aratat mie, insa atunci cand merge intri in homepage-ul store-ului aproape instant. o chestie haioasa (pe care probabil unii dintre voi o stiu deja, insa pentru mine a fost o noutate) este ca nu mai scrii pe tastatura de pe ecran asa cum o faceai pe ps3, ci se misca cursorul in functie de miscarile controllerului, ceea ce practic inseamna ca selectezi literele/cifrele mult mai rapid.

    legat de thumbstickuri. mi le-a aratat si mi-a zis ca sunt abrazive, insa in zona in care le atingi des se face ca un fel de patina (si asta extrem de rapid, la el era deja, ceea ce probabil inseamna ca se uzeaza repede). nu are (inca) problemele pe care le-am vazut in poza de aici de pe forum (sa se decojeasca sau sa se rupa), insa probabil ca nici nu sunt chiar atat de durabile pe cat erau cele din DS3. daca vreti il mai intreb peste o saptamana ca sa vedem cum evolueaza, insa tind sa cred ca DS3 era mai bun din punctul asta de vedere (durabilitate/calitate a materialelor). in concluzie, as zice ca merita sa ai un DS4 in plus, just in case.

  20. #20 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    legat de thumbstickuri. mi le-a aratat si mi-a zis ca sunt abrazive, insa in zona in care le atingi des se face ca un fel de patina (si asta extrem de rapid, la el era deja, ceea ce probabil inseamna ca se uzeaza repede). nu are (inca) problemele pe care le-am vazut in poza de aici de pe forum (sa se decojeasca sau sa se rupa), insa probabil ca nici nu sunt chiar atat de durabile pe cat erau cele din DS3.
    Văd că acum Sony vinde căpăcele de-astea. Nu-mi amintesc să fi fost aşa ceva şi pentru DS3, oficial.
    PS4 Analogue Thumb Grips | PS4 | Video Games | ShopTo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. The official Wii U appreciation thread By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 19 Last Post: 13-10-2016, 11:42
  2. The Thanks Thread By nameless_fear in forum Offtopic
    Replies: 126 Last Post: 09-07-2015, 14:49
  3. Prince of Persia: The Forgotten Sands By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 28-06-2013, 19:37
  4. Replies: 0 Last Post: 24-04-2012, 09:29
  5. Replies: 0 Last Post: 24-04-2012, 09:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts