Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 21 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 LastLast
Results 381 to 400 of 404

Thread: PlayStation VR

  1. #381 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A comparat cineva experienta VR de pe Gear VR cu ceea de pe PlayStation VR? Ma refer la acelasi joc (if possible), sau film, sau... Cum e?

  2. #382 SP
    Member Darku's Avatar
    stiti in Bucuresti vreun magazin unde pot testa PS VR?
    Multumesc

  3. #383 SP
    Member paulone's Avatar
    Cat de lung este cablul de la PS VR?

  4. #384 SP
    Member paulone's Avatar
    Stie cineva UNDE se poate proba un VR in Bucuresti?

  5. #385 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Emag Showroom Titan, acolo au


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #386 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Sunt un nou posesor de PS VR V1 (ales dupa ce am testat la prietenul meu VR V1 vs VR V2, si revin cu cateva pareri:
    Cumparare:
    - am avut de ales intre V1 si V2 am ales V1 pentru ca nu am TV cu HDR (chiar daca e 4K), la V2 trebuia sa astept umpic;
    - ambele versiuni vin cu camera v2 mi-a convenit;
    - o diferenta intre V2 si V1 in afata de HDR (la nivel de unitate de procesare) ar fii cablul la V2 se leaga direct la unitate nu mai ai 2 cabluri intre unitatea VR si casca VR. Personal consider ca solutia aleasa la VR V2 e una legata de costuri, cablul este mai firav fata de V1. La v1 e mai usor sa le schimbi si pare mai bine ecranat. Plus ca daca vrei sa-l extinzi poti cumpara inca unul si e ok. (testat cu un cablu de la alt VR V1) Ma gandesc sa cumpar unul pentru a masca cablurile de la consola pana intr-un punct. La V2 cablurile sunt mai usoare dar e insesizabil (pentru mine)...
    - o alta diferenta mai mare a fii castile si controlul lor, dar pana acum am folosit doar sistemul 5.1, deci casti cine stie cand si deci nu ma intereseaza...
    Testare:
    - din punct de vedere al imagini sunt la fel, un alt aspect interesant testat pe VR Worlds, PS VR DEMO disc 1 si Youtube VR a fost sa vad diferenta intre VR V1 si V2 pe PS 4 SLim (al meu) si PS 4 PRO (prietenul meu). Diferentele sunt infime intre cele doua este dupa parerea mea sub 5% si vizibila doar in anumite situatii (in unele situatii parca arata mai bine imaginea pe PS4 slim decat pe PRO datorita luminozitatii...). Poate ca in timp vor aparea mai multe diferente dar inca nu am vazut sa merite diferenta doar pentru atat. In schimb pe TV in unele jocuri se vede clar o diferenta ...
    - diferenta clara intre PSVR si Samsung VR (ambele testate pe acelasi video de pe youtube)
    - pentru a beneficia de calitate depinde de joc sau video (cat de bine este facut pt VR.)
    Doresc sa achizitionez doua PS MOVE merita la anumite jocuri (unele nu merg fara).

    Se pot conecta la TV merge dar programul e Trial (Trinus PSVR - 14.99 $), altfel merge bine cu cateva jocuri din steam (free) testat.
    As da banii daca as stii ca merge tot timpul dar fiind un soft neoficial (nu am cum sa arunc cu banii ca mai apoi sa nu functioneze).

  7. #387 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nicugoalkeper View Post
    - diferenta clara intre PSVR si Samsung VR (ambele testate pe acelasi video de pe youtube)
    Diferenta in ce sens? Cine castiga din punctul tau de vedere?
    Quote Originally Posted by nicugoalkeper View Post
    Se pot conecta la TV merge dar programul e Trial (Trinus PSVR - 14.99 $), altfel merge bine cu cateva jocuri din steam (free) testat.
    Cred ca ai vrut sa spui "se pot conecta la PC". Trinus PSVR costa doar 14.99$ - sper ca nu pe luna!

  8. #388 SP
    Member lucas22010's Avatar
    a jucat cineva job simulator? e rejucabil?

  9. #389 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Care credeti ca este pretul corect pentru a inchiria un PSVR timp de 2 zile?

    Sunt persoane pe forum care il folosesc in mod regulat? Pe mine m-ar interesa mult si in modul threater. Ceva pareri?

    Mereu weekend-urile le petrec in alta locatie fata de cea in care locuiesc constant iar la parinti am un televizor de care nu sunt multumit deloc, nu neaparat dpdv al imaginii, ci al input-lag-ului.

    Poate parea stupid, insa credeti ca ar fi o idee proasta sa folosesc PSVR si pentru jocurile clasice pe post de TV?

  10. #390 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pretul corect pt inchiriat? Daca e de la un prieten, pretul corect ar fi o cinste mica
    E cam obositor sa stai sa te joci jocuri normale pe VR in theater mode, plus ca nu se vede mai bine decat pe un TV, dar poti avea un ecran destul de mare.
    Eu unul as prefera input lag vs jucat pe VR 2D games. Btw, vezi poate are TV-ul vreun game mode, sa mai rezolvi din problema.

  11. #391 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Salut, ceva pareri legate de jocul Skyrim VR, de la useri care l-au jucat? Merita achizitionat jocul?

    Ca un exemplu legat de ultima intrebare, de curand am cumparat Batman VR, care s-a dovedit a fi o mare dazamagire. Inainte de achizitie, am cautat review-uri legate de joc, iar marea majoritate au fost pozitive.
    Grafica ok, actiune zero, extrem de scurt!
    Nu faci nimic in afara de a te teleporta dintr-o parte in alta si de a scana diferite lucruri. Bani aruncati la cosul de gunoi!
    Momentan, din pacate, poti numara pe degete jocurile care sa fie atractive pentru vr.
    Pana acum, au meritat cheltuiala doar jocurile Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Ultrawings, Resident Evil 7, Superhot.
    Restul, cam rebuturi extrem de scumpe pentru ceea ce ofera.

  12. #392 SP
    Member lucas22010's Avatar
    am comandat Firewall Zero Hour la Altex, sa vedem cand ajunge...
    a mai comandat cineva?

  13. #393 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Si eu l-am comandat


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #394 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Salutare!

    A gasit cineva o solutie pentru problema HDR-ului de la prima versiune de PlayStation VR? Una in care nu e necesar sa tot schimb pe cabluri?

    Sau știe cineva vreun magazin de pe la noi care are in stoc PlayStation VR V2 (CUH-ZVR2)?

  15. #395 SP
    Member G@by's Avatar
    Eu m-am saturat sa tot astept sa bage astia de la noi versiunea 2, asa ca am comandat-o din afara.
    Am intrebat inainte si direct la Sony Romania si mi-au raspuns ca ei nu se ocupa cu aprovizionarea, asa ca nu stiau cand o sa apara pe piata. Parca intrebasem o precupeata din piata...
    Daca nici pana acum nu a aparut (din ce am vazut prin magazine, se pare ca nu), parerea mea e sa te orientezi spre magazinele online din afara...
    Eu am luat de pe Amazon, m-a ajuns cu aproape 200 de lei mai mult, dar fata de reducerea care era atunci pe la Altex. Nu mai stiu exact care erau preturile.

  16. #396 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Au bagat suport pentru Aim Controller in Borderlands 2 VR! Wohooooo!

  17. #397 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sa te dai cu o parere pe aici daca il joci in modul asta. Parca as mai revitaliza si eu VR-ul, ca de aproape 1 an se pune praful pe el.

  18. #398 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Inca nu l-am luat, aștept o reducere, nu-mi place sa dau 200 si ceva pe un joc in format digital. Si pe disc nu e. Am postat doar ca o informare pt ca am vazut pe pagina oficiala si m-am bucurat si eu

  19. #399 SP
    Manager paul's Avatar
    No PS5-related news:
    Quote Originally Posted by PlayStation.Blog
    PS VR spotlight kicks off today
    This week sees new reveals and updates on upcoming games, as well as a VR-focused PS Store promotion.

    Hey all. Over the next few days, we’re going to spotlight some upcoming games coming to PlayStation VR, including some announcements and updates for previously revealed PS VR titles.

    It kicks off today at 3pm BST / 4pm CEST / 7am PST, and we’ll have further updates to share each day at the same time through to Friday.

    And as mentioned, this is all about the games. So to manage expectations, there’ll be no PS5-related news.

    There’ll also be a PS VR promotion on PS Store kicking off this week. Read on for more!

    PlayStation Store PS VR sale
    Starting this Wednesday, September 9, PS Store will be hosting a PS VR promotion. This sale will showcase the diverse range of experiences only possible on the platform with a range of titles available at a discounted price for a limited time*.

    That includes titles such as:

    - Arizona Sunshine
    - Astro Bot Rescue Mission
    - Blood & Truth
    - Borderlands 2 VR
    - Everybody’s Golf VR
    - Farpoint
    - Firewall Zero Hour
    - L.A. Noire: The VR Case Files
    - Superhot VR
    - Tetris Effect
    - Until Dawn: Rush of Blood

    From Wednesday, September 9, head on to PS Store from your PS4 or browser to check out the full sale list when the sale goes live.

    *PS VR promotion runs until September 23, 23.59pm BST/PST.
    PS VR spotlight kicks off today – PlayStation.Blog
    Quote Originally Posted by PlayStation.Blog
    Minecraft adds PS VR support this month
    New update will allow you to enjoy Mojang Studios’ game fully in VR.
    Minecraft adds PS VR support this month – PlayStation.Blog

  20. #400 SP
    Manager paul's Avatar
    Sony a anuntat 6 jocuri pentru PS VR astazi:
    Doom 3 VR Edition, 29 martie 2021:

    Song in the Smoke, 2021:

    Fracked, summer 2021:

    I Expect You To Die 2: The Spy And The Liar, 2021:

    Zenith: The Last City:

    After the Fall, summer 2021:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 21 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation VR2 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 269 Last Post: 27-03-2024, 19:50
  2. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts