Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 14 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 LastLast
Results 241 to 260 of 273

Thread: The Last Guardian

  1. #241 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vezi că animalul intenționat e făcut să reacționeze greu. Da, e după nivelul fiecăruia de răbdare, dar mi-a plăcut că au riscat. În schimb, problemele cu camera şi controlul nu sunt dinadins

  2. #242 SP
    Member sahara's Avatar
    Am terminat și eu. Uau, uau, uau. Joc perfect minus controlul. La dracu, nici nu îmi mai pasa de control, a fost ceva deosebit. Acuma după asta și ffxv parca nu mai vreau sa joc nimic




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #243 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat app 2-3h pana acum.

    Ca prim impact, grafic este...sa zicem mediocru, ca sa nu folosesc un alt cuvant. Se vede clar ca jocul trebuia sa iasa pe PS3 si nici nu s-au mai obosit sa modifice texturile. Inafara de Trico si de zonele in care apare lumina aia puternica, jocul nu arata bine. Punct.

    Pe partea de control este absolut execrabil. Nu inteleg care-i faza cu acceleratia asta progresiva la pusti, iar camera este un dezastru.

    Trico...well...el e jocul. E foarte bine facut. Excelent pot spune. Animatii, comportament, interactiune
    Ce nu-mi place e ca se cam duce pe path-ul normal si daca vreau sa explorez si am nevoie de el sa ajung undeva, in 90% din cazuri trebuie pur si simplu sa trec peste si sa-l urmez.

    Cam atat momentan. Astept sa mai avansez

  4. #244 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Grafica nu inseamna doar texturi si poligoane. Ca design artistic e printre cele mai reusite din ultimii ani, prezinta o lume unica la o scara incredibila. Dar daca te uiti doar dupa texturi nu stiu cum sau cauti doar sa numeri poligoanele, nu cred ca intelegi ce e grafica intr-un joc.

  5. #245 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Arata OK, insa controlul e intr-adevar prost. Ma trec toate apele pana il fac pe Trico sa sara unde trebuie - ar fi trebuit sa se concentreze mai mult pe asta...

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  6. #246 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lumea văd că încă nu înțelege că intenționat e făcut Trico să răspundă greu la comenzi. Ce sa se mai concentreze, le-a ieșit exact cum au vrut, iar asta îi adaugă stropul ăla de autenticitate.

  7. #247 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Clar, cine a avut un caine la viata lui, stie ca nu sunteti mereu pe aceasi lungime de unda, uneori te asculta din prima, alteori trebuie sa ii spui de cateva ori sa lase papucul. Daca Trico era doar un robot care sa raspunda la comenzi, nu mai era atat de real.

  8. #248 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Wow, really? Autenticitate?! Lumea vad ca nu intelege ca nu exista Trico - e un animal inventat, Ochi de Vultur... Din cauza asta puteau sa-l faca mai usor de controlat, pentru toti jucatorii care nu au ore la dispozitie sa astepte un animal imaginar sa-si faca hachitele...

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

    ---------- Post added 19-02-2017 at 11:18 ----------

    Un caine bine dresat te asculta din prima. Am avut 11 pana acum, din cauza asta stiu

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  9. #249 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da Tudor, ai foarte mare dreptate si exact asta am zis si eu. Ca sunt momente, cel putin alea cand e lumina aia puternica, unde arata foarte bine, desi e vorba de aceleasi texturi si poligoane. Dar in 80% din joc, cel putin pana acum, esti in interior, unde totul este maro cu verde si tot ce vezi sunt texturi de rezolutie mica, puse peste arhitectura facuta din putine poligoane si sincer, deranjeaza.

    Nu sunt de parere ca la acest joc conteaza grafica foarte mult, dar am mai zis-o de atatea ori incat ma simt ca o moara stricata. Daca nu evoluam la toate capitolele, vom avea doar jocuri de PS2/PS3 cat mai complexe/open world si nu e ok. Important este sa avem si o grafica buna, cu tehnologii curente.

    Si da, pot intelege si faptul ca Trico este facut intentionat sa raspunda greu la comenzi (sa RASPUNDA GREU la comenzi) dar mi se pare absurd sa stau 10 minute si sa incerc sa-l fac sa vina sa ma urc pe el sa ajung undeva si sa nu vrea decat sa continue pe path-ul prestabilit. Si spun asta, jucandu-ma cu pisica langa mine si stiu ca nu asculta mereu, dar in mare parte se prinde despre ce e vorba, putin mai repede decat Trico

  10. #250 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Damn skippy!

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  11. #251 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai continua si vei iesi din acele zone interioare, iar impactul vizual il vei vedea atunci. Iar daca zici ca ai jucat doar 2-3h, cum te astepti ca Trico sa te asculte perfect dupa atat de putin timp? Vei vedea pe parcurs ca intelege tot mai repede ce ii spui sa faca.

  12. #252 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    @sublimingsun ai zis bine, un caine DRESAT. Acuma ma indoiesc ca Trico e dresat, dar eu spun doar ce au zis devii si anume ca intentionat l-au facut asa. Ai o problema cu asta, zi-le lor. Si eu am avut momente in care m-am enervat si imi venea sa urlu la el, dar pana la urma am ineles ca asa e el, un animal salbatic, hibrid intre pisica si caine, foarte incapatanat. Iar asta, pentru mine cel putin, i-a adaugat personalitate

  13. #253 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Stiu, ai dreptate... Ma chinuiesc de vreo 10 minute sa il fac sa traga de butoiul albastru legat de lant ca sa ridice poarta destul pentru a impinge chestia aia de fier sub ea, ca sa stea ridicata, si nu o face- se da cu capul de poarta. Imi vine sa ma dau cu capul de televizor, LOL...

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  14. #254 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Atunci faci ceva gresit, eu n-am stat niciodata mai mult de 2-3 minute sa-l fac sa execute o comanda.

  15. #255 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nope. A tras sufficient de tare dupa vreo 15 minute. A trebuit sa restartez jocul si a reusit din prima.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  16. #256 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    @sublimingsun ai zis bine, un caine DRESAT. Acuma ma indoiesc ca Trico e dresat, dar eu spun doar ce au zis devii si anume ca intentionat l-au facut asa. Ai o problema cu asta, zi-le lor. Si eu am avut momente in care m-am enervat si imi venea sa urlu la el, dar pana la urma am ineles ca asa e el, un animal salbatic, hibrid intre pisica si caine, foarte incapatanat. Iar asta, pentru mine cel putin, i-a adaugat personalitate
    Imi miroase a lene si bad coding. E frumos sa te acoperi dupa chestii d-astea la care lumea achieseaza din motive de...nostalgie.

  17. #257 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Cel mai bine creionat tip de interactiune om-animal ce mi-a fost dat sa vad vreodata intr-un joc este cel dintre baietel si Trico, totul e asa de natural ! Nu stiu ce greutati in a-l controla pe Trico aveti, eu nu am intampinat probleme.

  18. #258 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Citeste mai sus...

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  19. #259 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Doar ce am trecut mai devreme de partea cu lantul. Am observat si eu ca daca impingeam ca nebunul in rotile respective, Trico se oprea din tras de galeata, dar m-am oprit si am impins rotile doar cand a ridicat el suficient poarta.
    Apropo, sa nu fi avut prin apropiere butoiul acela cu mancare din camera respectiva.
    Eu cu trico m-am cam obisnuit, baiatelul parca ar fi problema, ca se catara in toate directiile pe Trico, nu sare de pe el cand vreau, se misca si putin ciudat.
    Grafica da, nu este a unui joc de PS4, insa artdesignul este destul de fain.
    Eu l-am luat pentru ca multi au spus ca e foarte faina povestea si destul de emotionanta. Stiam prea bine de problemele cu interactiunea si camera. Nu este un joc lung, asa ca am rabdare cu personajele.

  20. #260 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intrebare idioata pentru cine are editia cu steelcase/de colectie. Thema primita este dinamica sau normala ? Ca vad ca pe imaginile de prezentare, se laudau cu Dynamic Theme...
    Attached Images Attached Images last-guardian-galaxy-special-edition.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 14 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:13
  2. The Last Guardian By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2011, 00:13
  3. The Last Guardian: detalii noi in Famitsu By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 04-02-2010, 13:48
  4. Replies: 7 Last Post: 15-06-2009, 00:38
  5. Replies: 7 Last Post: 03-06-2009, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts