Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4 12 13 14
Results 261 to 273 of 273

Thread: The Last Guardian

  1. #261 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    eu o am pe asta, e normala, am primit-o la steelcase

  2. #262 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. Same here. Si atunci de ce-i zice Dynamic Theme ? Ca nu ma prind...

  3. #263 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Controlul este criminal, pe partea de iluminare, cel putin cu HDR, ma orbeste. In rest, un joc exceptional.

  4. #264 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...sper sa reusesc sa-l termin si nu ma mai ating de el. N-am vazut in viata mea un joc cu un control mai execrabil decat ce le-a iesit oamenilor astora.

    Si sunt un om fff calm, dar in jumatatea aia de ora pe care o aveam disponibila azi, pentru o frantura de joc, jumatate care s-a transformat in 50 de minute de nervi, timp in care efectiv am jucat app 10 minute de joc/poveste, m-am enervat in ultimu hal.

    Pacat ca au reusit sa dea de pamant cu un joc absolut superb.

  5. #265 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu l-am terminat in doua sesiuni. Grafica de PS3 cu cateva aspecte de current gen, control de PS2 si camera destul de slaba. Probabil ca i-as fi dat 10, dar avand in vedere nervii creati in unele situatii din cauza controlului si camerei, dupa mine este 8/10. M-a impresionat foarte mult AI-ul lui Trico. Chiar iti da impresia ca este un animal independent.
    Recomand, dar aveti ceva rabdare cu el. Pe masura ce avansati in joc, se dezvaluie usor usor povestea, iar finalul este foarte fain. Ar fi pacat sa ratati un asemenea joc din cauza unor neajunsuri, care desi nu sunt de neglijat, nu il fac nejucabil in niciun caz.

  6. #266 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunt unele jocuri pe care le poti juca in reprize scurte de 30min-1h, dar jocuri precum acesta nu. Eu l-am terminat in 3 sesiuni lungi si nu cred ca as putea sa il rejoc cate putin. Pentru mine e ca The Last of Us, pe care l-am terminat de 4 ori, de fiecare data in maxim 3 sesiuni pe parcursul a maxim 2 zile consecutive. Cu unele jocuri trebuie sa mergi all-in

    Cand il fragmentezi pierzi partea cea mai importanta din el, care e imersiunea in lumea si povestea jocului, iar in reprize scurte pierzi esenta asta si astfel experienta are ta are de pierdut.

  7. #267 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu consider ca are treaba. Totul tine de timpul liber pe care il avem. Se intampla ffffff rar sa am mai mult de 2-3-4h lipite, disponibile pentru joc. Si asa m-am bucurat de fiecare joc pana acum (in proportie de 90%) in ultimii 3-5 ani, exceptie facand sarbatorile de iarna.

    Da, conexiunea dintre ei si emotia pe care o transmite prin toti porii, este ceva absolut incredibil. Si da, e primul joc, dupa The Last of Us (si Walking Dead) care m-a facut sa ma atasez cu adevarat de niste personaje.

    Dar e inadmisibil sa scoti pe piata un joc cu o camera si un control atat de mizerabile.

    LE: sunt invidios pe voi ca aveti atat de mult timp liber de asa ceva

  8. #268 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sau faci cum am facut eu cu Uncharted 4 si l-am terminat pe tot intr-o sesiune
    Some games just make you forget about everything else. Bine ca n-am copii ca altfel ii gaseam cine stie cum...

  9. #269 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am reusit sa-l termin si eu. Overall un joc putin peste medie, orice ar zice oricine. Ca joc, este doar ok.

    Da, emotia transmisa este foarte misto, la fel si level designe-ul si puzzle-urile. Dar cam atat.

    Si da, stilul grafic si paleta de culori, sunt foarte bine alese. La fel si iluminarea. Pacat de calitatea texturilor. Daca n-au fost ei in stare sa puna niste texturi mai calitative pe pusti, consider ca a fost pur si simplu nesimtire/nepasare. In rest, 90% din texturi au ramas din era PS3.

    Trico este excelent realizat din toate punctele de vedere, dar in cea mai mare parte a timpului am avut impresia ca a fost intentionat programat sa te ignore.

    Au fost momente cand imi arata calea, daca nu ma prindeam instant (gen dupa 1-2 minute de stat prin zona respectiva) si momente in care stiam ce trebuie facut si incercam sa-i dau comenzi si efectiv tot ce voia sa faca era sa se intoarca pe unde a venit, dupa care sa mearga iar in locul de unde-i dadeam comanda initiala si tot asa, de 3-5 ori. Si toate astea cu mine pe el (pe spate sau in cap). Si pana nu ma dadeam jos de pe el, sa merg in locul in care voiam sa avansez si dupa ce ma urmarea, sa ma urc iar pe el, nu reuseam sa fac nimic.

    Ca joc, pentru cine nu l-a jucat, sa va asteptati la un joc gen Metal Gear Solid 4, in care cea mai mare parte a timpului il petreci uitandu-te la ecran, la ce face Trico si la cum se desfasoara actiunea pe langa tine, asteptand sa faca Trico ceva.

    Iar o alta mare parte a timpului il veti petrece incercand sa faceti ceva cu pustiul si refuzand sa faca ce vreti voi. Mi se pare inacceptabil sa dai de 5-7-10 ori pe butonul de coborat/dat drumul si totusi sa nu reusesti sa te dai jos de pe Trico sau de pe vreo margine si sa incepi sa sari, doar ca sa vezi cum cade ca un sac de cartofi, in cap, chiar si de la 1-2m inaltime.

    Normal ca pe langa aceste probleme enumerate, mai exista si altele, gen stai pe Trico cand face un salt si in loc sa se tina automat de blana, cum e normal, sa zbori in prapastie. Sau sa te chinui sa cobori usor printr-o gaura si sa nu vrea nici dupa 10-15 incercari, dar sa poti sa sari din greseala fix in gaura aia, fara sa se prinda de nimic si sa mori.

    Si da, jocul are si parti bune. A avut niste momente memorabile, niste faza in care am ramas Pentru momentele astea epice consider ca merita banii.

    Anywho, ca si experienta de joc, il recomand. Din partea mea are un 7 pentru emotia transmisa si pentru Trico.

  10. #270 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Tocmai l-am terminat si eu, mie mia placut foarte mult mai ales finalul
    Camera ma mai supărat nitel dar merita jucat nu sunt probleme asa mari cum credeam din discutii

  11. #271 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Ceva patchuri cu imbunatatiri s-a lansat?Nu de alta dar ma bate gandul sa-l cumpar acum ca a scazut pretul.

  12. #272 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu ocazia asta poate-l desigilez si-l mai iau o tura - sperand ca nu e prea nasoala camera (nu mai stiu daca l-am jucat day 1 sau dupa updates )

  13. #273 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Camera sigur e nasoala. Eu l-as rejuca pt muzica though

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4 12 13 14

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:13
  2. The Last Guardian By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2011, 00:13
  3. The Last Guardian: detalii noi in Famitsu By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 04-02-2010, 13:48
  4. Replies: 7 Last Post: 15-06-2009, 00:38
  5. Replies: 7 Last Post: 03-06-2009, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts