Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Abonamente plus pentru PS4 nedumeriri

  1. #1 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar

    Abonamente plus pentru PS4 nedumeriri

    Salut baietii!! Am si eu o problema mi-am luat un ps4 din Italia si acuma l-am adus in Romania problema e ca imi trebuie abonament sa pot juca online... nu cumva trebuie sa iau abonamentu neaparat din Italia daca consola mi cu ID de italia? Sau nu sunt abonamente sa zic asa pentru id internationale? Si oare daca l-am luat din Italia sigur mii ID pe Italia ca nici la asta nu-s sigur 100%... ???

  2. #2 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Abonamentele PS+ sunt pentru cont, nu pentru consola. Nu conteaza de unde ai cumparat consola.
    Verifica in Store in ce sunt preturile; verifica in setarile contului ce adresa ai bagat. Astfel te vei lamuri ce carduri valorice trebuie sa cumperi.
    Sau faci alimetarea direct cu cardul bancar, daca iti permite,

  3. #3 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar
    la adresa de facturare te referi???? aia o pot schimba oricand....

    ---------- Post added 14-04-2015 at 02:18 ----------

    pai nu pot face mai usor direct sa-l cumpar din magazin? abonamentu?

  4. #4 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ai deja cont facut pe PSN? Daca da, pe ce tara ai facut contul?

  5. #5 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Adresa de facturare o poti schimba, dar nu ii poti schimba tara. Ma refeream la adresa contului. Vezi aici la "Address"
    Account Information | PlayStation�4 User's Guide

    Sunt anumite tari penmtru care nu gasesti in magazin carduri valorice(Ex: Romania). Nu stiu cum este pentru Italia, dar sigur nu sunt valabile cele pentru UK sau US.

  6. #6 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar
    Normal ca am cont PSN e facut pe Italia ca ti se pune automant tara de unde ti-l faci... mie mi-a zis cineva ca se poate daca e conectat cu IP de internet de Romania.. zicea ca pot juca si cu abonament UK

    ---------- Post added 14-04-2015 at 13:23 ----------

    Pe Italia ca numai aia ma lasa atunci daca nu gresesc s-a pus automat.. deci nu ar merge cu abonamet de UK?

  7. #7 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu-ti pune automat tara, poti selecta ce tara doresti cand creezi contul PSN.
    Daca ai cont de IT ai nevoie de abonament pentru IT:
    GameCodes.it: Abbonamenti Playstation Plus - Italia

    Sau faci alt cont de Romania pe care cumperi abonamentul cu card bancar. Activezi consala ca fiind ""Primary"
    Activate as Your Primary PS4 | PlayStation�4 User's Guide
    pe contul de Romania si toate conturile de pe consola vor putea juca online.
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1170834

    Sau faci cont de UK si cumperi abonament de UK :365 Day UK PSN Plus Subscription - AllRoMedia.com - Your Gaming Source etc...

  8. #8 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar
    sti care-i problema ca eu joc gta5 pe ps3 acuma si vreau sa-mi transfer caracteru pe ps4... si daca-mi fac alt cont pierd caracterul si asa n-am facut nimic....

  9. #9 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu a zis nimeni sa renunti la contul de IT. Daca nu poti achizitiona abonament pentru IT creezi alt cont doar pentru a achizitiona PS+, dar vei juca tot pe contul de IT. Citeste ce am scris mai sus si acceseaza si linkurile

  10. #10 SP
    Junior Member cromad007's Avatar
    salutare ! ma poate ajuta si pe mine cineva cu o nedumerire... Am nevoie de un cod de reincarcare de minim 25lire pt psn, dar nu am card ca sa comand online.... mai gasesc pe undeva ? stiu ca cei de la altex aveau....mai demult.

  11. #11 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar
    sula mea nu renunt la cont dar creez alt cont sa pot juca ce saracie inseamna asta poate vroiai sa zici USER pe ps

  12. #12 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/
    I. Regulament General
    1.
    Nu este permisa folosirea unui limbaj necivilizat sau atacul la persoana. Aceasta regula este valabila inclusiv pentru mesageria privata.
    2. Nu sunt permise discuţiile gen irc, reply-urile monosilabice. Va rugam sa respectati limba romana!
    Incearca sa-ti cenzurezi limbajul si foloseste cu incredere semnele de punctuatie. In felul asta va fi inteles mesajul tau.

    Alt cont PSN inseamna si alt user pe consola. Poti avea mai multi useri pe consola, fiecare avand propriul cont PSN. Dar asta era solutia pentru cazul cand nu puteai cumpara de pe siteul din Italia abonament PS+ specific contului tau.

    Foloseste cu incredere si acest thread:
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...aystation-4-a/

  13. #13 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar
    pretene nu-mi poti da un facebook ceva sa pot intelege mai bine, sau un nr de tel? e vorba de ABONAMENTELE ASTEA VIETII

  14. #14 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar
    nu merge frate mi-am facut cont pe UK am activat ps-u ca primary si cand dau sa ma loghez cu altu pe primary imi zice ca-i imposibil sa joci cu alt user... am pierdut degeaba 89 de lei. NU pot juca cu cel de ITALIA

  15. #15 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Ai creat cate un user pentru fiecare cont PSN?

  16. #16 SP
    Junior Member FaibroX's Avatar
    gata man am rezolvat inainte sa vad clipu am uitat sa pun contu de UK ca primary mersi mult pentru ajutor!!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-05-2014, 01:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts