Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 77

Thread: Quantic Dream Collection

  1. #21 SP
    Member pufy's Avatar
    150 Lei ? Mi se pare un pret exagerat pentru jocurile astea vechi.

  2. #22 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    God of War 3 si TLoU au costat 150 de lei fiecare, adica de doua ori mai mult. Mi se pare un pret bun.

  3. #23 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Prețul pachetului este ok, doar Beyond Two Souls varianta de PS3 costa 80 de lei, iar jocul Heavy Rain este greu de găsit in magazine, fiind disponibil mai mult la comandă. Prețul pachetului este ok, pentru cine nu a jucat până acum cele 2 jocuri, eu voi astepta o reducere si-l voi cumpăra când prețul va fi sub 100 de lei.

    ---------- Post added 21-01-2016 at 19:53 ----------



    Scuze pentru dublă postare dar nu am avut cum să editez postarea anterioară. Videoclipul prezintă capitolul meu preferat al jocului, iar finalul jocului l-am ales ținând cont de acest capitol.

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca nici Heavy Rain nu e cine stie ce remaster...



    Eu tot astept sa iau versiunea fizica, la ~100 ron. Sper sa scoata ceva patch-uri pana atunci, sa fie jucabil.

  5. #25 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Să le fie rușine. Până acum trei jocuri "Remastered" si-au meritat banii. Metro Redux, Uncharted și TLOU.

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La mine, singuru motiv pentru care vreau sa le dau banii, e ca nu am jucat Beyond si as rejuca Heavy Rain (si cum n-am PS3 si nici nu vreau sa-mi iau pt astea 2 jocuri, e cam singura solutie).

  7. #27 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Păi nu prea este remaster. Este doar o lansare pe PS4. Măcar au scos remaster din titlu.

  8. #28 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pretul e corect pentru 2 jocuri de PS3, il voi lua pentru ca nu am jucat Heavy Rain si Beyond m-a impresionat placut la vremea lui.

  9. #29 SP
    Member chris diaz's Avatar
    A cumparat cineva varianta retail ? Eram curios despre reacțiile celor care nu au jucat până acum Heavy Rain si Beyond Two Souls ...

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt curios daca are vreun patch. Ca l-as lua, dar din ce zice lumea in review, are mici bug-uri si as astepta sa le rezolve.

  11. #31 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îți spun eu, o să-l încerc săptămâna asta la un prieten, știu ca primit un patch. Vreau și eu să văd dacă întâlnesc acele mizerii pe care le-au prezentat cei de la EG.

  12. #32 SP
    Junior Member Chewie's Avatar
    Nu s-a lansat niciun patch.

    O sa fie probabil singura achizitie regretabila de pe PS4. Nu am jucat niciodata Beyond Two Souls sau Heavy Rain pana acum, si am zis ca nu poate sa fie chiar asa rau cum se zice prin review-uri...nu imi vine sa cred cat de slab e Heavy Rain din orice punct de vedere si cat de plictisitor e BTS, poate e de vina perioada in care le joc si erau mai interesante la vremea lor, dar au fost foarte dezamagitoare. Nu credeam ca or sa fie jocuri mai slabe ca Rise of the Tomb Raider anul asta, remaster sau nu.

  13. #33 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    pfoai

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1457387330745.gif

  15. #35 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Beyond e printre putinele jocuri cu o poveste matura si psihologica ce reuseste sa surprinda mai mult de o singura categorie umana. Nu e putin lucru, cand te gandesti cate titluri mari o mierlesc pe partea de story. Nu cred ca perioada in care le joci e de vina, ci mai degraba jucatorul.

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu va mai obositi daca nici Rise of the Tomb Raider nu i-a placut. Poate se astepta la niste CS combinat cu MK si nu la niste jocuri slow paced cu quick time events si impact emotional.

  17. #37 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dafuq did I just read...

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Linistiti-va, gameplay-ul clar nu e pentru oricine iar pacing-ul e extrem de incet si pentru unii nu e un joc cum trebuie, pot sa inteleg parerea asta. Heavy Rain mi-a placut si mie mult la vremea lui, insa Beyond consider ca a fost mai plictisitor si ocazional cu un control mai prost. Le-as rejuca cu placere insa oricand, chiar si Beyond, pentru ca sunt diferite fata de alte titluri si uneori mai vrei si ceva diferit. Dar pot sa ii inteleg si pe cei carora nu le-a placut, motive sunt destule

  19. #39 SP
    Member Mousey's Avatar
    Quote Originally Posted by Chewie View Post
    Nu s-a lansat niciun patch.

    O sa fie probabil singura achizitie regretabila de pe PS4. Nu am jucat niciodata Beyond Two Souls sau Heavy Rain pana acum, si am zis ca nu poate sa fie chiar asa rau cum se zice prin review-uri...nu imi vine sa cred cat de slab e Heavy Rain din orice punct de vedere si cat de plictisitor e BTS, poate e de vina perioada in care le joc si erau mai interesante la vremea lor, dar au fost foarte dezamagitoare. Nu credeam ca or sa fie jocuri mai slabe ca Rise of the Tomb Raider anul asta, remaster sau nu.
    Mie mi-a placut Fahrenheit de la Quantic Dream, urmat indeaproape de Heavy Rain (Beyond n-am jucat. pls forgive). Nu sunt jocuri perfecte, voice acting-ul lasa de dorit, si n-au "imbatranit" chiar bine. Acum, normal ca daca le joci cu ideea de a gasi nod in papura n-o sa-ti placa.

    Marea problema a lui David Cage sta in scenarii, au mult potential, dar reuseste sa le faca praf intr-un fel sau altul, ceea ce impiedica jocurile sa-si atinga apogeul. Pare ca ia cate putin din mai multe filme, dar toate particelele puse laolalta nu se unifica cum trebuie, uneori povestea avanseaza repede, alteori mai incet, nu e o experienta consistenta. Din 2010 storytelling-ul in jocuri a evoluat foarte mult, avem Telltale, The Last of Us, chiar si Until Dawn (nu pretinde ca e mai mult decat e, un fel de Cabin in the Woods al jocurilor horror), dar totusi n-as numi Heavy Rain un joc slab. Pana la urma asta a fost unul din motivele pentru care am vrut PS3 si n-am fost dezamagit, cel putin nu in primul playthrough. Cat despre remaster, ma abtin... speram sa fie un motiv bun ca sa rejoc Heavy Rain si sa incep Beyond Two Souls, acum nu mai sunt asa convins. Pe cel din urma l-am vazut la vreo 20-30 de lei pe PS3 acum cateva luni.

  20. #40 SP
    Junior Member Chewie's Avatar
    Clasica scuza, daca nu ii place cuiva jocul, jucatorul e vionovat, de parca orice joc din lume e facut pentru orice jucator.

    Sunt destule jocuri cu poveste matura care nu sunt plictisitoare, singurul motiv pentru care am luat colectia asta fost pentru ca eram interesat de poveste, dar cum nu l-am jucat niciodata nu ma asteptam gameplay-ul sa fie atat de tedious. Nu e genul de joc care pot sa il joc pe un controller, este mult prea slow paced cand joci cu Aiden sau cum il cheama, este extrem de deficitara navigarea in spatiu si dureaza mai mult decat trebuie sa interactionezi in modul spiritual, o fi povestea overall buna si chiar vreau s-o "experimentez" dar pentru mine tot gameplay-ul se rezuma la a da cu dreptu in stangu.

    Poate am inceput prost jocul, sincer nici nu am putut sa joc mai mult de 40-50 de minute pana am trecut pentru 20 de minute la Heavy Rain, si am pus cutia in dulap, imi imaginez ca inca sunt la partea de tutorial/introducere. Am intrat direct pe remixed levels, poate o face povestea jocul mai interesant in modul classic, unde din ce am citit random prin review-uri are time skip-uri foarte mari intre trecut si prezent.

    Referitor la Tomb Rider, nici nu ajungem sa o dam pe subiectivisme, in mod obiectiv in afara de grafica, jocul e inferior reboot-ului din 2013, ca unii s-au multumit doar cu ce ofera, e partea a 2-a. Gameplay-ul desi identic e mult mai rough si lipsit de polish, personajele sunt foarte slabe la fel si povestea si nu aduce nimic nou care sa te faca sa vrei sa joci. L-am jucat 10 ore (41-42% completion cu toate collectibles) dar in niciun caz nu o sa-l mai joc vreodata, mai e si prost optimizat comparat cu primul (da am PC destul de bun sa il duca la maxim si da, stiu ca texturile pe high au nevoie de multi GB de VRAM).

    Cat despre restul, nu, fix genul asta de jocuri imi plac si ma joc, nu joc shootere (pure si plictisitioare, gen CoD, CS sau mai stiu eu ce FPS/TPS overhyped e popular in perioada asta) si nici fightere. Motivul principal al oricarui joc pe care il iau e povestea, pana si in Bloodborne, putin imi pasa de cat de fast paced e un joc si nu sunt fan al "pac-pac-urilor", dar am si niste limite inferioare de rabdare.

    Sper ca sunt destul detalii pentru finalizat profilul meu de gamer, care se pare ca unii au inceput sa-l contureze pentru a-mi demonstra ca eu sunt problema pentru care nu imi place un anume joc. Daca vreti, puteti sa va legati si de faptul ca am considerat Uncharted 4 mp beta drept mediocru pentru chestiile disponibile si feeling overall (scuzati ca nu imi place "pac-pac" cum ati presupus initial, nu il apreciez, "pac-pac" cu poveste, aia e complet diferit, si sper sa fie un final excelent "pac-pac-ul" cu poveste din Uncharted 4).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 30-09-2013, 08:58
  2. Replies: 23 Last Post: 23-02-2013, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 23-03-2012, 11:17
  4. Replies: 0 Last Post: 09-03-2012, 14:40
  5. Quantic Dream lucreaza la 2 jocuri By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-07-2010, 18:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts